David Zayas

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
David Zayas
Ilustracja
David Zayas
Imię i nazwisko David Zayas
Data i miejsce urodzenia 15 sierpnia 1962
Portoryko
Strona internetowa

David Zayas (ur. 15 sierpnia 1962 w Portoryko) – amerykański aktor, odtwórca m.in. roli sierżanta Angela Batisty w serialu stacji Showtime pt. Dexter.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

David urodził się w Portoryko, ale wyemigrował do USA i wychował się już na Bronksie. Od wczesnego dzieciństwa był zapalonym miłośnikiem filmów. Jednak po skończeniu szkoły średniej, aby utrzymać rodzinę, rozpoczął pracę w służbach porządkowych jako nowojorski policjant.

Szybko dostrzeżono jego talent i zaczął grywać w różnych sztukach. W 1992 r. zasilił szeregi LABirynth Theatre Company, w którym gra do dziś. W telewizji często występował w rolach policjantów. Ma on na swoim koncie zarówno role czarnych charakterów, jak i te komediowe. Oprócz grania w serialach o tematyce policyjnej (The Beat) czy też więziennej (Oz), Zayasowi udało się zagrać małe role w kilku hollywoodzkich produkcjach (16 przecznic, The Savages, Michael Clayton)

Dziś David Zayas to aktor profesjonalny i ceniony.[potrzebny przypis] Występuje zarówno na Broadwayu, jak i podkłada głos w grach komputerowych. Można go także oglądać w przedstawieniach offowych. Za rolę sierżanta Angela Batisty otrzymał nagrodę Satellite.

Wybrana filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]