Przejdź do zawartości

Detective Conan: The Last Wizard of the Century

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Detective Conan: The Last Wizard of the Century
Meitantei Konan: Seikimatsu no majutsushi
Rok produkcji

1999

Data premiery

17 kwietnia 1999

Kraj produkcji

Japonia

Język

japoński

Czas trwania

100 min

Reżyseria

Kenji Kodama

Scenariusz

Kazunari Kōchi

Główne role

Minami Takayama
Kappei Yamaguchi
Wakana Yamazaki
Akira Kamiya
Chafūrin
Ken’ichi Ogata

Muzyka

Katsuo Ono

Produkcja

Michihiko Suwa

Dystrybucja

Tōhō

Poprzednik

Detective Conan: The Fourteenth Target

Kontynuacja

Detective Conan: Captured in Her Eyes

Detective Conan: The Last Wizard of the Century (jap. 名探偵コナン 世紀末の魔術師 Meitantei Konan: Seikimatsu no majutsushi) – japoński film anime wyprodukowany w 1999 roku, trzeci film z serii Detektyw Conan. Piosenką przewodnią filmu była ONE śpiewana przez B’z.

Film miał swoją premierę 17 kwietnia 1999 roku w Japonii przynosząc łączny dochód 1,45 mld ¥[1]. W pierwszym tygodniu zarobił ¥61.497.600[2].

Fabuła

[edytuj | edytuj kod]

Kaitō Kid wysyła list­‑zagadkę informujący o jego nowym celu. Policja wnioskuje, że jego następnym celem jest niedawno odkryte jajo Fabergé należące do cara Mikołaja II, które ma być wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej Suzuki w Osace 22 sierpnia. W noc napadu Kid z powodzeniem kradnie jajko i ucieka, a Conan z Heijim wytrwale go gonią. Jednak w środku pościgu Kid zostaje postrzelony w prawe oko przez nieznanego sprawcę i traci cenny przedmiot. Policja bezskutecznie szuka ciała Kaitō Kida.

Następnego dnia Conan, Ran i Kogorō wsiadają na pokład łodzi płynącej do Tokio, gdzie spotykają Natsumi Kousakę, której pradziadek pracował w zakładzie Fabergé'a. Ona pokazuje im fragment szkicu dwóch jaj i klucza, które znaleziono wśród pamiątek jej zmarłej babci. Conan podejrzewa, że człowiek, który strzelił do Kaitō Kida jest na statku. Tej samej nocy ginie Ryū Sagawa – fotograf freelancer zaopatrujący prasę nowościami związanymi z jajkiem. Wkrótce po odkryciu jego ciała inspektor Megure, wraz z oficerami Takagi i Shiratori, przybywają helikopterem aby zbadać miejsce zbrodni.

Obsada

[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. Najbardziej dochodowe filmy 1999 roku. eiren.org. [dostęp 2013-01-08]. (jap.).
  2. Box office. IMDb. [dostęp 2013-01-08]. (ang.).

Bibliografia

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]