Dziewczyny Cheetah: Jeden świat

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dziewczyny Cheetah - Jeden świat
The Cheetah Girls: One World
Gatunek film obyczajowy
musical
Data premiery Stany Zjednoczone 22 sierpnia 2008
Polska 24 stycznia 2009
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 82 minuty
Reżyseria Paul Hoen
Scenariusz Nisha Ganatra
Główne role Adrienne Bailon,
Sabrina Bryan,
Kiely Williams
Muzyka David Lawrence
Dystrybucja Stany Zjednoczone Disney Channel
Budżet 25.000.000 $
Poprzednik Dziewczyny Cheetah 2 (2006)

Dziewczyny Cheetah: Jeden Świat (ang. The Cheetah Girls: One World) − amerykański musical w reżyserii Paula Hoena z 2008. Film jest telewizyjną produkcją Disney Channel.

Film stanowi kontynuację dwóch poprzednich filmów z serii Cheetah Girls: Dziewczyny Cheetah (2003) i Dziewczyny Cheetah 2 (2006).

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Dziewczyny Cheetah otrzymują propozycje zagrania głównych ról w hollywoodzkim filmie. Nie wiedzą czy przyjąć propozycje - Dorinda ma prowadzić kurs taneczny, Aqua musi uczyć się do egzaminów. Jednak Channel namawia przyjaciółki do wyjazdu (bardzo chce aby Cheetah stały się sławne) i wszystkie trzy jadą do Indii. Na miejscu okazuje się, że rola główna jest tylko jedna i lamparcice, aby ją zdobyć muszą ze sobą rywalizować oraz nastąpiła pomyłka - film jest w Bollywood . Postanawiają zrezygnować z filmu. Na domiar wszystkiego Dorinda zauważa, że każdy słoń, którego widzi, uważnie się jej przygląda. Nagle Aqua spotyka chłopaka, z którym korespondowała w internecie - Amara. Zakochuje się w nim z wzajemnością. Cheetah decydują się zostać w Bobmaju i uczciwie walczyć o rolę. Uważają, że przyjaźnią się tak mocno i długo, że nic tego nie popsuje. Na planie filmu poznają przystojnego Vikrama (ma on po raz pierwszy wyreżyserować bollywoodzki film), jego wujka Kamala, znanego reżysera, sławnego bollywoodzkiego aktora - Rahima i nieśmiałą choreografkę Gitę. Rahim i Gita są w sobie zakochani lecz oboje boją się to sobie wyznać.

Channel rozmawia z Vikramem. Dowiaduje się, że Kamal cały czas nim dyktuje i Vikram nie może nakręcić filmu tak jak chce. Channel namawia go, by przeciwstawił się wujowi i zrealizował film swoich marzeń. Chłopak słucha jej rady. Kamal zgadza się, ale stawia warunek - Vikram musi znaleźć dobre miejsce do zdjęć i obsadę w tydzień. Młody reżyser jest bardzo przygnębiony - uważa, że tydzień to za mało czasu i nadal nie ma pomysłu na miejsce zdjęć. Niespodziewanie z pomocą przychodzi mu Amar - jako miejsce do zdjęć proponuje swoją rodzinną wioskę. Na miejscu okazuje się, że Amar jest bogatym maharadżą.

Matka Amara daje do zrozumienia Aquanette, że chciałaby, aby dziewczyna wyszła za jej syna. Aqua namawia Amala, by wyjechał do Ameryki. Chłopak oświadcza jej, że jego ojciec się na to nie zgodzi. Wszyscy zaczynają uważać Channel i Vikrama za parę. Dorinda spotyka się z Rahimem - pomaga mu przełamać nieśmiałość wobec Gity. Amar mówi Vikramowi, że udostępni miejsce zdjęć pod warunkiem, że Aqua zagra główną rolę. Ostatecznie rolę główną dostaje Channel. Przyjaciółki obrażają się na nią - uważają, że to przez to, że podlizywała się reżyserowi. Channel rezygnuje z roli. Tłumaczy Vikramowi, że „...albo główna rola, albo nasza przyjaźń...”. Lamparcice godzą się i znajdują dobrą kandydatkę na główną rolę - Gitę, którą wreszcie Rahim zaprosił na romantyczną kolacje. Amar mówi Aquanette, że ojciec jednak się zgodził i może wyjechać. Wszystko kończy się piosenką „One World” z filmu Vikrama, w którym Cheetah grają drugoplanowe role.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

i inni

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: na zlecenie Disney Character Voices International – Sun Studio Polska
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi polskie: Tomasz Robaczewski
Nagranie dialogów: Adam Wardin
Montaż: Anna Żarnecka
Zgranie: Marcin Gajko
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
W wersji polskiej udział wzięli:

i inni

Lektor: Paweł Bukrewicz

Piosenki[edytuj | edytuj kod]

 • Cheetah Love
 • Dig A Little Deeper
 • Dance Me If You Can
 • Fly Away
 • Stand Up
 • What If
 • I'm The One
 • No Place Like Us
 • One World
 • Feels Like Love
 • Crazy On The Dance Floor
 • Circle Game

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]