Następcy 3

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Następcy 3
Descendants 3
Gatunek dramat, młodzieżowy, przygodowy
Rok produkcji 2019
Data premiery Stany Zjednoczone 2 sierpnia 2019
Polska 2019
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
Język angielski
Czas trwania 108 min
Reżyseria Kenny Ortega
Scenariusz Josann McGibbon
Sara Parriott
Główne role Dove Cameron
Cameron Boyce
Booboo Stewart
Sofia Carson
Mitchell Hope
China Anne McClain
Cheyenne Jackson
Kostiumy Kara Saun
Produkcja Disney Channel Original Productions
Wytwórnia Disney Channel, Walt Disney
Dystrybucja The Walt Disney Company
Poprzednik Następcy 2

Następcy 3 (ang. Descendants 3) – amerykański film[1][2] z serii Disney Channel Original Movies, kontynuacja filmów Następcy i Następcy 2. W główne role ponownie wcielają się Dove Cameron, Cameron Boyce, Booboo Stewart, Sofia Carson, Mitchell Hope i China Anne McClain. Amerykańska premiera odbyła się 2 sierpnia 2019 roku. Polska premiera odbędzie się jesienią 2019 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Mal, Evie, Jay i Carlos odwiedzają Wyspę Potępionych, aby wybrać czworo nowych dzieci złoczyńców, które zabiorą do Auradonu. Wybierają Dizzy, córkę Drizelli i wnuczkę Lady Tremaine, Celię, córkę dr Faciliera oraz Squeaky'ego and Squirmy'ego, bliźniaków pana Smee. W dniu, w którym dzieci mają zostać odebrane, Ben, chłopak Mal i król Auradonu, oświadcza się jej. Dziewczyna wyraża zgodę na zostanie jego żoną. Była dziewczyna Bena, Audrey, kipi zazdrością, a jej babcia Leah upomina ją za to, że nie zabezpieczyła dziedzictwa rodzinnego, poślubiając Bena.

Kiedy bariera zostaje otwarta dla nowych "wybrańców", Hades, bóg podziemi, próbuje uciec, ale Mal pokonuje go w swojej smoczej postaci. Tej nocy, nie mogąc powstrzymać swojej zazdrości o Mal, Audrey próbuje zniszczyć Koronę Królowej, ale znajduje berło Diaboliny i postanawia nie zniszczyć korony, ale ukraść ją wraz z berłem z Muzeum Auradonu. Mal, jako przyszła Królowa Auradonu, decyduje, że najlepszym sposobem ochrony poddanych i przywrócenia pokoju jest trwałe zamknięcie bariery, co oznacza, że ​​nie mogą przybyć nowi "wybrani" ani nikt nie może odwiedzić Wyspy.

Audrey atakuje Mal berłem jej matki, zmieniając ją w starą wiedźmę. Mal i inni "wybrani" udają się na Wyspę, by zdobyć żar Hadesa, jedyną moc wystarczająco silną, by złamać klątwę berła, chociaż Mal odzyskuje dawny wygląd po wejściu na Wyspę z powodu tłumienia tam złej magii. Celia wpuszcza Mal do legowiska Hadesa, ale on udaremnia ich wysiłek zabrania żaru. Okazuje się, że jest on ojcem Mal i niechętnie daje jej żar, ostrzegając ją, że nie może się zmoczyć. Opuszczając Wyspę, Mal i pozostali zostają zatrzymani przez Umę, Gila i Harry'ego, którzy biorą żar. Zgadzają się im pomóc po tym, jak Mal zgadza się uwolnić wszystkie dzieci z Wyspy Potępionych.

W Auradonie Audrey atakuje przyjęcie urodzinowe Jane klątwą senną, a Chad posłusznie przechodzi na stronę Audrey, podczas gdy Jane ucieka do Zaczarowanego Jeziora. Ponieważ całe królestwo podlega czarowi Audrey, proponuje odwrócenie go, jeśli Ben ją poślubi. Król odmawia, więc ona zamienia go w bestię i zaczyna zamieniać ludzi w kamień. Mal i Uma wracają do Auradonu ze swoimi przyjaciółmi. Mimo kłótni pokonują zbroje ożywione przez Audrey. Uma znajduje dziennik Audrey i dowiaduje się, że ona spędza czas w Domku Wróżek. Evie, zdesperowana, by wyznać swoje uczucia Dougowi, budzi go „pocałunkiem prawdziwej miłości”. Carlos uspokaja Bena w postaci bestii, a Jane przemienia go do normalnej postaci dzięki wodzie z jeziora.

W Domku Wróżek znajdują tylko zszokowanego Chada. Kiedy Mal przyznaje, że planuje trwale zamknąć Wyspę, Celia, dowiadując się, że nigdy więcej nie zobaczy swojego ojca, rzuca żar w wodę ptaków, a Uma i Harry odchodzą. Po tym, jak Evie mówi Mal, jak bardzo jest zdenerwowana okłamywaniem jej i jej przyjaciół, wszyscy nagle zamieniają się w kamień, oprócz Mal. Audrey bierze Celię za zakładniczkę i atakuje Mal, która zmienia się w swoją smoczą postać. Zdając sobie sprawę, że jest jedyną nadzieją, Uma łączy ich magię, by ponownie rozpalić żar; Mal pokonuje Audrey, która zapada w śpiączkę, a klątwa zostaje zdjęta. Żar może obudzić Audrey, ale tylko w rękach Hadesa. Ben zgadza się na jego przybycie, podczas gdy Uma, Harry, Gil i Celia planują wrócić na Wyspę. Mal przeprasza za kłamstwo, jej przyjaciele i dawni rywale wybaczają jej, gdy zrozumieli, że po prostu stara się postępować właściwie. Hades przybywa i wybudza Audrey.

Mal ogłasza, że ​​nie może być Królową Auradonu, chyba że może być także Królową Wyspy, ponieważ każdy może być dobry i zły. Za zgodą Bena i Wróżki Chrzestnej Mal usuwa barierę i tworzy most, a ludzie z nowo połączonego społeczeństwa świętują. Ponadto Jane i Carlos stają się oficjalnie parą, Mal i Ben wznawiają zaręczyny, a Audrey zakochuje się w Harrym. Królestwo i Wyspa zostają połączone. Jednak na jak długo...

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Aktor Rola Polski dubbing
Dove Cameron Mal (córka Diaboliny)
Cameron Boyce Carlos De Vil (syn Cruelli)
Booboo Stewart Jay (syn Jafara)
Sofia Carson Evie (córka „Złej Królowej”)
Mitchell Hope Ben (syn Belle i Bestii)
China Anne McClain Uma (córka Urszuli „Morskiej Wiedźmy”)
Cheyenne Jackson Hades (ojciec Mal)
Brenna D'Amico Jane (córka Wróżki Chrzestnej)
Melanie Paxson Dobra Wróżka (matka Jane)
Sarah Jeffery Audrey (córka Aurory i Philippa)
Judith Maxie królowa Leah (matka Aurory i babcia Audrey)
Bobby Moynihan (głos) Stary (pies Carlosa)
Thomas Doherty Harry Hook (syn kapitana Hooka)
Dylan Playfair Gil (syn Gastona)
Jadah Marie Celia (córka Dr Faciliera)
Jamal Sims Dr Facilier (ojciec Celii)
Jedidiah Goodacre Chad Charming (syn „Kopciuszka”)
Zachary Gibson Doug (syn krasnoludka Gapcia)
Anna Cathcart Dizzy Tremaine (córka Drizelli)
Linda Ko Lady Tremaine (babcia Dizzy)
Faustino Di Bauda Pan Smee (ojciec Squeaky'ego i Squirmy'ego)
Christian Convery Squeaky (syn Pana Smee i brat Squirmy'ego)
Luke Roessler Squirmy (syn Pana Smee i brat Squeaky'ego)
Dan Payne król Bestia (ojciec Bena)
Keegan Connor Tracy królowa Belle (matka Bena)

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

16 lutego 2018 r. Disney Channel ogłosił produkcję filmu, który Disney miał wyemitować w połowie 2019 r.[3]. Film jest napisane i wyprodukowane przez Sarę Parriott i Josann McGibbon, a reżyserem i producentem wykonawczym jest Kenny Ortega[4]. Wendy Japhet jest producentem filmu[5], a Ortega, Sara Parriott, Josann McGibbon i Japhet również są producentami wykonawczymi[6]. Mark Hofeling i Kara Saun powracają odpowiednio jako scenograf i projektant kostiumów w sequelu. Oprócz grania Dr. Faciliera, Jamal Sims służy również jako choreograf filmu[7][8] wraz z Ortegą, który był choreografem wszystkich trzech filmów potomków.

Próby i wstępne nagranie filmu rozpoczęły się 23 kwietnia 2018 r. w Vancouver, Kolumbii Brytyjskiej i Kanadzie. Produkcja rozpoczęła się 25 maja 2018 r.[9]. W dniu 18 lipca 2018 r. W mediach społecznościowych odnotowano, że produkcja filmu została „oficjalnie zapakowana”[10].

Potwierdzono, że jest to ostatni film z serii filmów Następcy[11].

Realizacja filmu[edytuj | edytuj kod]

Niektóre materiały promocyjne do filmu zostały opublikowane na kanale Disney Descendants na YouTube w lutym 2018 r., jako zwiastun lub pierwsze spojrzenie na produkcję[12]. Pod koniec maja 2019 roku ogłoszono, że premiera filmu odbędzie się 2 sierpnia 2019 roku[13][14][15].

Film krótkometrażowy zatytułowany Na morza dnie: Krótka historia Następców, który ukazuje Mal i Umę w „epickim podwodnym starciu”, został wyemitowany 28 września 2018 roku[16][17].

11 lipca 2019 roku Disney ogłosił, że planowana na 22 lipca premiera z czerwonym dywanem została odwołana ze względu na śmierć Camerona Boyce'a. Telewizyjna premiera filmu odbyła się zgodnie z planem, dedykowana pamięci aktora[18].

Oglądalność[edytuj | edytuj kod]

Premierę filmu w Stanach Zjednoczonych obejrzało 4,59 mln widzów[19].

Ścieżka dźwiękowa[edytuj | edytuj kod]

Ścieżka dźwiękowa filmu została wydana 2 sierpnia 2019 roku.

Lista utworów:

 • Good to Be Bad – Dove Cameron, Sofia Carson, Cameron Boyce, Booboo Stewart, Anna Cathcart, Jadah Marie
 • Queen of Mean – Sarah Jeffery
 • Do What You Gotta Do – Dove Cameron, Cheyenne Jackson
 • Night Falls – Dove Cameron, Cameron Boyce, Sofia Carson, Booboo Stewart, China Anne McClain, Thomas Doherty, Dylan Playfair
 • One Kiss – Sofia Carson, Dove Cameron, China Anne McClain
 • My Once Upon a Time – Dove Cameron
 • Break This Down – Dove Cameron, Cameron Boyce, Sofia Carson, Booboo Stewart, China Anne McClain, Zachary Gibson, Sarah Jeffery, Thomas Doherty, Dylan Playfair, Anna Cathcart, Jadah Marie, Mitchell Hope, Brenna D'Amico
 • Dig a Little Deeper – China Anne McClain
 • Did I Mention – Mitchell Hope
 • Rotten to the Core (D3 Remix) – Dove Cameron, Cameron Boyce, Sofia Carson, Booboo Stewart, China Anne McClain, Sarah Jeffery, Thomas Doherty, Jadah Marie
 • Happy Birthday – Sarah Jeffery
 • VK Mashup – Dove Cameron, Cameron Boyce, Sofia Carson, Booboo Stewart
 • Descendants 3 Score Suite – David Lawrence

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

 1. Scott Mendelson, Review: 'Descendants 3' Is Both A Satisfying Finale And The End Of An Era, Forbes [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 2. First trailer for 'Descendants 3' has pirates, dragons, and really great hair, EW.com [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 3. Disney Channel officially announces 'Descendants 3', EW.com [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 4. Ariana Brockington, Ariana Brockington, Disney Announces ‘Descendants 3’ for 2019, Variety, 17 lutego 2018 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 5. Descendants 3 Stars Share Behind-the-Scenes Photos, E! Online, 2018 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 6. Erik Pedersen, Erik Pedersen, ‘Descendants 3’: Disney Channel Pic Adds Cheyenne Jackson As Hades From ‘Hercules’, Deadline, 21 maja 2018 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 7. Exclusive: 'Descendants 3' casts 'The Princess and the Frog's Dr. Facilier and his daughter, EW.com [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 8. Ariana Brockington, Ariana Brockington, TV News Roundup: ‘Descendants 3’ Adds Two More to Cast, Variety, 4 maja 2018 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 9. Descendants 3, Production has officially begun on #Descendants3! Here's a look back at the behind-the-scenes at this movie's dance rehearsals and voice records leading up to this moment. #D3Deetspic.twitter.com/kufapuL9yz, @descendants, 2018 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 10. Descendants 3 na Instagramie: „Production has officially wrapped on #Descendants3. #D3Deets”, Instagram [dostęp 2019-08-10] (pol.).
 11. Dove Cameron Has Recorded Her Final "Descendants" Song | Teen Vogue, www.teenvogue.com [dostęp 2019-08-13] (ang.).
 12. Official Teaser: Descendants 3 💜.
 13. Erik Pedersen, Erik Pedersen, ‘Descendants 3’ Gets Premiere Date On Disney Channel, Deadline, 31 maja 2019 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 14. Ariana Brockington, Ariana Brockington, Disney Announces ‘Descendants 3’ for 2019, Variety, 17 lutego 2018 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 15. Hades Is Pissed in First Look at Descendants 3, E! Online, 2019 [dostęp 2019-08-10] (ang.).
 16. Under the Sea: A Descendants Story Special Coming to Disney Channel | E! News, www.eonline.com [dostęp 2019-08-13] (ang.).
 17. A New Trailer for “Under the Sea: A Descendants Short Story” Has Been Released and We Can’t Wait | Oh My Disney, ohmy.disney.com [dostęp 2019-08-13] (ang.).
 18. Disney Cancels 'Descendants 3' Premiere Event to Honor Star Cameron Boyce | Hollywood Reporter, www.hollywoodreporter.com [dostęp 2019-08-13] (ang.).
 19. UPDATED: SHOWBUZZDAILY’s Top 150 Friday Cable Originals & Network Finals: 8.2.2019 | Showbuzz Daily, www.showbuzzdaily.com [dostęp 2019-08-10].