Europejska Federacja Cyklistów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Europejska Federacja Cyklistów
European Cyclists’ Federation
Ilustracja
Logo ECF
Państwo  Belgia
Siedziba Bruksela
Data założenia 1983
Rodzaj stowarzyszenia Organizacja
brak współrzędnych
Strona internetowa

Europejska Federacja Cyklistów (ECF) (ang. European Cyclists’ Federation) – międzynarodowa organizacja pozarządowa z siedzibą w Brukseli (Belgia), ukierunkowana głównie na promocję i propagowanie roweru jako środka komunikacji i rekreacji. ECF nastawiona jest na promocję i zrównoważony rozwój transportu rowerowego. Organizacja skupia prawie 100 różnych organizacji pozarządowych z krajów całego świata.

Federację powołano do życia w 1983 z inicjatywy dwunastu stowarzyszeń rowerowych z kilku krajów. W 2015 zrzeszała ponad 60 organizacji mających łącznie około pół miliona członków w 37 państwach europejskich. EFC utrzymuje kontakty z Europejską Konferencją Ministrów Transportu (ECMT) Ekonomiczną Komisją ONZ dla Europy, a także agendami Unii Europejskiej[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wiesław Alejziak, Rola i znaczenie organizacji międzynarodowych w krzewieniu idei oraz w rozwoju turystyki aktywnej oraz specjalistycznej, w: Wczoraj, dziś i jutro turystyki aktywnej i specjalistycznej, PTTK Kraj, Warszawa, 2015, s. 260, ​ISBN 978-83-7005-586-8

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]