FilmBox Extra (stacja telewizyjna)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z FilmBox Extra HD)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
FilmBox Extra
Data startu 1 grudnia 2007 jako Nonstop Kino HD
1 marca 2008 jako FilmBox HD
29 września 2015 jako FilmBox Extra HD
12 września 2017 jako FilmBox Extra
Format obrazu 16:9 (SDTV)
Właściciel SPI International Inc.
Kraj nadawania Polska Polska
Czechy Czechy
Węgry Węgry
Słowacja Słowacja
Strona internetowa

FilmBox Extra – kanał telewizyjny o profilu filmowym, emitujący program w rozdzielczości SDTV (w części sieci kablowych HDTV). Stacja emituje filmy kinowe i seriale z ostatnich lat. Kanał nadaje 24 godziny na dobę. Wszystkie audycje nadawane są w polskiej wersji językowej (z lektorem lub dubbingiem).

Historia[edytuj | edytuj kod]

Kanał trzykrotnie zmienił nazwę. Od dnia uruchomienia do 1 marca 2008 roku był nadawany pod nazwą Nonstop Kino HD. Po raz pierwszy zmieniono nazwę kanału na FilmBox HD. Natomiast 29 września 2015 roku, w celu wyróżnienia kanału jako niezależnego od podstawowego FilmBoxu oraz podkreślenia emitowanych na nim treści, zmieniono nazwę kanału na obecną[1][2].Trzeci raz nazwa została zmieniona dnia 12 września 2017. Od tego momentu nadaje jako FilmBox Extra i przeszła na emisję programów w SDTV[3].

W latach 2008-2015 pod marką FilmBox Extra (w jakości SDTV) nadawał drugi z kanałów w portfolio nadawcy (obecnie pod nazwą FilmBox Premium).

Dystrybucją na terenie Polski zajmuje się SPI International Polska. Kanał dostępny jest na satelitarnych platformach cyfrowych: nc+, Cyfrowy Polsat, Orange TV oraz w sieciach telewizji kablowych i IPTV[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]