Polsat Film

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Polsat Film
Polsat Film
Data startu 2 października 2009 o godz. 11.00
Format obrazu 16:9 SDTV
HDTV jako Polsat Film HD[1]
Właściciel Telewizja Polsat
Kraj nadawania Polska
Język polski
Siedziba Warszawa ul. Ostrobramska 77
Udziały w rynku 0,51%[2](czerwiec 2013)
Siostrzane kanały rozwiń szablon nawigacyjny u dołu strony
Strona internetowa

Polsat Film – kanał tematyczny telewizji Polsat o tematyce filmowej.

Można na nim zobaczyć wiele produkcji filmowych. Dyrektorem kanału została Agnieszka Andrzejczak[3]. Początkowo stacja miała się nazywać Polsat Kino[4]. W 2016 roku ma zostać uruchomiony siostrzany kanał Polsat Film o nazwie Polsat Film 2. Jest dostępny na platformie cyfrowej Cyfrowy Polsat, od 2012 w wersji HD[5]. Był także dostępny w Cyfrze+ na kanale 46.

Historia[edytuj | edytuj kod]

17 marca 2009 roku kanał dostał koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie go drogą satelitarną[6][7], a wystartował 2 października o godzinie 10:59. Pierwszą audycją był blok reklamowy składający się z jednej reklamy znanego środka przeciwbólowego, następnie został wyemitowany film "Ponad Światem".

Ramówka[edytuj | edytuj kod]

Między 21.00 a 1.00, w dni powszednie nadawane są wieczorne pasma dedykowane konkretnemu gatunkowi filmowemu: "Intrygujący Poniedziałek", "Wesoły Wtorek", "Sensacyjna Środa", "Romantyczny Czwartek" i "Gwiazdorski Piątek". W soboty o 21.00 widzowie mogą zobaczyć "superhity", a w niedziele - klasyczne produkcje.

[edytuj | edytuj kod]

2 października 2009 - obecnie Logo przypomina logo Polsatu, lecz różni się od niego kolorem. Napis "POLSAT" znajduje się na dole na fioletowym tle, a na górze biały napis "FILM" na czarnym tle.

Obok napisu "FILM" jest pięć białych kwadracików przypominajacych taśmę filmową.

Polsat Film HD.jpeg

Przypisy