Polsat Film

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Polsat Film
Polsat Film
Data startu 2 października 2009 o godz. 11.00
Format obrazu 16:9 SDTV
HDTV jako Polsat Film HD[1]
Właściciel Telewizja Polsat
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Siedziba Warszawa ul. Ostrobramska 77
Udziały w rynku 0,51%[2](czerwiec 2013)
Strona internetowa

Polsat Film – kanał tematyczny telewizji Polsat o tematyce filmowej.

Historia[edytuj]

17 marca 2009 roku kanał dostał koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na rozpowszechnianie go drogą satelitarną[3][4], a wystartował 2 października o godzinie 10:59. Pierwszą audycją był blok reklamowy składający się z jednej reklamy znanego środka przeciwbólowego, następnie został wyemitowany film „Ponad Światem”.

Można na nim zobaczyć wiele produkcji filmowych. Dyrektorem kanału została Agnieszka Andrzejczak[5]. Początkowo stacja miała się nazywać Polsat Kino[6]. Jest dostępny na platformie cyfrowej Cyfrowy Polsat, od 2012 w wersji HD[7]. Był także dostępny w Cyfrze+ na kanale 46. Od 28 marca 2017 stacja jest dostępna na platformach satelitarnych tylko w wysokiej rozdzielczości obrazu (HD)[8]

Ramówka[edytuj]

Między 21.00 a 1.00, w dni powszednie nadawane są wieczorne pasma dedykowane konkretnemu gatunkowi filmowemu: „Intrygujący Poniedziałek”, „Wesoły Wtorek”, „Sensacyjna Środa”, „Romantyczny Czwartek” i „Gwiazdorski Piątek”. W soboty o 21.00 widzowie mogą zobaczyć „superhity”, a w niedziele - klasyczne produkcje.

[edytuj]

2 października 2009 - obecnie Logo przypomina logo Polsatu, lecz różni się od niego kolorem. Napis „POLSAT” znajduje się na dole na fioletowym tle, a na górze biały napis „FILM” na czarnym tle.

Obok napisu „FILM” jest pięć białych kwadracików przypominających taśmę filmową.

Polsat Film.jpg

Przypisy