Financial Times

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Financial Times
Financial Times corporate logo (dark).svg
Częstotliwość Dziennik
Państwo Wielka Brytania
Wydawca Pearson Ltd.
Pierwsze wydanie 1888
Redaktor naczelny Lionel Barber
Średni nakład 450 000 egz.
Strona internetowa

Financial Timesdziennik brytyjski o elitarnym charakterze i międzynarodowym zasięgu, zorientowany na tematykę gospodarczą i finansową (wydanie sobotnie publikuje też artykuły poświęcone kulturze i sztuce), wydawany od 1888 r. w Londynie. Pomimo nazwy pismo nie ma nic wspólnego z The Times.

Profil pisma jest umiarkowanie konserwatywny. Redakcja popiera wolny rynek i globalizację, jest także przychylna Unii Europejskiej. Począwszy od wyborów w 1992 roku, pismo opowiadało się za Partią Pracy, lecz w wyborach parlamentarnych 2010 roku udzieliło poparcia Partii Konserwatywnej, pomimo dużej ilości krytyki pod jej adresem.

Łączny nakład wynosi ok. 450 tys. egzemplarzy. W latach 2000-2012 ukazywał się też niemieckojęzyczny Financial Times Deutschland; w ostatnim okresie jego istnienia nakład sprzedawany wynosił ok. 3 tys. egzemplarzy, a ponad sto tysięcy rozdawano za darmo[1].

Charakterystyczną cechą Financial Times jest łososiowy kolor papieru, na którym jest drukowany. Od roku 1999 FT ogłasza coroczny, ogólnoświatowy ranking szkół biznesu[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]