Fujitsu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Fujitsu Limited
Fujitsu Limited
Data założenia 1935
Państwo  Japonia
Lokalizacja  Japonia
Siedziba Tokio
Prezes Tatsuya Tanaka
Branża Komputerowa (oprogramowanie i sprzęt)
Produkty Komputery
Zatrudnienie około 160000
Giełda W Tokio
Symbol akcji 6702
brak współrzędnych
Strona internetowa

Fujitsu (jap. 富士通株式会社 Fujitsū Kabushiki-kaisha?)japońska korporacja, z siedzibą w Tokio, specjalizująca się w półprzewodnikach, komputerach (superkomputerach, PC, serwerach, telekomunikacji i usługach). 1 października 1999 r. firmy: Fujitsu Ltd. i Siemens AG, powołały nową spółkę produkującą w Europie sprzęt komputerowy pod nazwą Fujitsu Siemens Computers.

4 listopada 2008 r. oficjalnie ogłoszono przejęcie wszystkich udziałów przez Fujitsu do dnia 31 marca 2009 r. Z początkiem kwietnia 2009 r. spółka Fujitsu Siemens Computers została przejęta w całości przez Fujitsu. Zmieniono nazwę na Fujitsu Technology Solutions. W tym samym 2009 r. firma Fujitsu poinformowała o sprzedaży swojego segmentu twardych dysków (dział i fabryki sektora) koncernowi Toshiba.

W październiku 2009 r. Fujitsu i Toshiba poinformowały o zakończeniu procesu przejęcia działu dysków Fujitsu przez Toshibę. Na potrzeby przejęcia Toshiba powołała do życia spółkę zależną o nazwie Toshiba Storage Device Corp., w której 20 procent udziałów do końca 2010 r. posiadało Fujitsu. Po tym terminie spółka przejdzie pod całkowite władanie Toshiby (TSDC).

Fujitsu zatrudnia około 160 tys. pracowników, którzy obsługują klientów w 70 krajach. Ponadto firma posiada 500 zależnych korporacji.