Fujitsu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Fujitsū Kabushiki-gaisha
Ilustracja
Państwo  Japonia
Siedziba Tokio
Data założenia 1935
Forma prawna Kabushiki-gaisha
Dyrektor Tatsuya Tanaka

od 01.02.2016

Zatrudnienie 159 tys. osób (2017)
Giełda Tokijska Giełda Papierów Wartościowych
ISIN JP3818000006
brak współrzędnych
Strona internetowa

Fujitsū (jap. 富士通株式会社 Fujitsū Kabushiki-gaisha) – japońska korporacja, z siedzibą w Tokio, specjalizująca się w półprzewodnikach, komputerach (superkomputerach, komputerach osobistych, serwerach, telekomunikacji i usługach). 1 października 1999 roku Fujitsū Kabushiki-gaisha i Siemens AG, powołały nową spółkę produkującą w Europie sprzęt komputerowy pod nazwą Fujitsu Siemens Computers.

4 listopada 2008 r. oficjalnie ogłoszono przejęcie wszystkich udziałów przez Fujitsu do dnia 31 marca 2009 r. Z początkiem kwietnia 2009 r. spółka Fujitsu Siemens Computers została przejęta w całości przez Fujitsu. Zmieniono nazwę na Fujitsu Technology Solutions. W tym samym roku Fujitsū poinformowało o sprzedaży swojego segmentu twardych dysków (dział i fabryki sektora) koncernowi Toshiba.

W październiku 2009 r. Fujitsu i Toshiba poinformowały o zakończeniu procesu przejęcia działu dysków Fujitsu przez Toshibę. Na potrzeby przejęcia Toshiba powołała do życia spółkę zależną o nazwie Toshiba Storage Device Corp., w której 20 procent udziałów do końca 2010 r. posiadało Fujitsu. Po tym terminie spółka przejdzie pod całkowite władanie Toshiby (TSDC).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]