Gerry Conway

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Gerry Conway
Ilustracja
Gerry Conway w 2006
Data i miejsce urodzenia 11 września 1947
King’s Lynn
Instrumenty perkusja
Gatunki folk rock
Zawód muzyk
Zespoły
Fairport Convention, Jacqui McShee's Pentangle

Gerry Conway (ur. 11 września 1947 w King’s Lynn w hrabstwie Norfolk) – brytyjski perkusista folkrockowy, członek wielu zespołów folkrockowych i rockowych, muzyk sesyjny.

Karierę zaczynał w latach 60. współpracując z Alexisem Kornerem oraz w zespole Eclection, w którym grali również Kerrilee Male, Georg Kajanus (jako George Hultgreen), Michael Rosen oraz Trevor Lucas. Następnie wraz z Lucasem dołączył w 1970 do zespołu Fotheringay, który zakładała żona Lucasa, Sandy Denny, wcześniej wokalistka Fairport Convention, i do którego dołączyli również Jerry Donahue i Pat Donaldson. Po rozpadzie zespołu Conway wraz z Lucasem i Donahue, dołączyli do zreformowanego Fairport Convention, by nagrać płytę Rosie, przy czym Conway wziął jedynie udział w nagraniu trzech utworów (pochodzących z repertuaru Fotheringay) i nie związał się na stałe z grupą. W drugiej połowie lat siedemdziesiątych pracował jako muzyk sesyjny m.in. dla Cata Stevensa i Chrisa de Burgha. W latach 1982-1984 był stałym członkiem zespołu Jethro Tull i współtwórcą ich albumu The Broadsword and the Beast. Po odejściu z zespołu powrócił do roli muzyka sesyjnego.

Od 1998 roku Conway jest na stałe perkusistą ponownie zreformowanego Fairport Convention, jako perkusista występuje również w zespole Jacqui McShee's Pentangle

Życiorys[edytuj | edytuj kod]