Habbo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Habbo Hotel)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Habbo.gif

Habbo – wirtualna społeczność internetowa. Jej właściciel to Sulake Corporation. Habbo łączy dwie koncepcje: wirtualnych rozmów i gry online. Pierwotna koncepcja została stworzona jako mały projekt przez dwóch Finów: Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä. W zamierzeniu Habbo miał początkowo promować zespół Mobiles. Następnie Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä sprzedali swój projekt fińskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu Elisa Oyj.

Habbo koncentruje się wokół Habbos, czyli wirtualnych postaci. Mogą one być ubierane według upodobań każdego użytkownika, poprzez wybór wirtualnej odzieży. Każda postać ma swój, niepowtarzalny pseudonim. Cała gra opiera się na wirtualnym hotelu, w którym możemy udać się do wybranego przez nas pokoju i rozmawiać oraz bawić się z innymi użytkownikami. Ponadto mamy możliwość utworzenia własnego pokoju i umeblowania go. Serwis również oferuje możliwość zakupu między innymi dodatkowej odzieży dla naszej postaci, wyposażenia do pokoju, zwierzątek itp. za tzw. wirtualne monety, które dostaniemy po wpłacie prawdziwych pieniędzy.

Wersje językowe[edytuj]

Serwis rozpoczął swoją działalność w 2000 roku, a w ciągu 6 lat rozrósł się do 29 oddzielnych serwisów językowych.

Polska wersja[edytuj]

Dyskusje na temat daty utworzenia polskiej wersji językowej Habbo pojawiały się dość często, lecz były to jedynie plotki. Prawdziwy termin otwarcia tej gry w Polsce nie jest znany. Nie wiadomo też czy Sulake ma w planach jej otwarcie.

Lista hoteli[1][edytuj]

Przyszłe hotele[edytuj]

Kraj Adres strony Data otwarcia Kraj Adres strony Data otwarcia
PolskaPolska habbo.pl Nieznany RumuniaRumania habbo.ro Nieznany
CzechyRepublika Czeska habbo.cz Nieznany GrecjaGrecja habbo.gr Nieznany
AustriaAustria habbo.at Nieznany
LitwaLitwa habbo.lt Nieznany
ŁotwaŁotwa habbo.lv Nieznany
LiechtensteinLiechtenstein habbo.li Nieznany

Polska[edytuj]

Habbo.pl (nazywane również jako www.habbohotel.pl) była domena, która została zaplanowana być stosowane do łączenia w polskiej wersji Habbo Hotel. W hotelu nigdy nie był otwarty dla publiczności i jest bardzo mało znanych informacji o hotelu, ale pewne jest, że plany by Sulake się rozgałęzia się do austriackich użytkowników był na miejscu co najmniej od września 2004 roku (jak to jest, gdy podań o pracę dotyczące Polska pojawiła się na stronie Sulake za). Domena została zarejestrowana w tym samym czasie co zamkniętym Habbo Hotel Austria.

Nie wiadomo, czy któryś pracownicy zostali zatrudnieni do tej roli (nawet czasowo) i jedyny podobno rozumowania, dlaczego hotel nie jest otwarty z powodu trudności finansowych w tym czasie. Widok hotel, który miał być wykorzystywany do Habbo.pl zamiast tego zostały zmienione i są wykorzystywane na (obecnie zamknięte) hotelu Habbo Rosja.

Przypisy

  1. Habbo (ang.). Wikia. [dostęp 2014-12-22].