Habbo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Habbo Hotel)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Habbo.gif

Habbo – wirtualna społeczność internetowa. Jej właściciel to Sulake Corporation. Habbo łączy dwie koncepcje: wirtualnych rozmów i gry online. Pierwotna koncepcja została stworzona jako mały projekt przez dwóch Finów: Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä. W zamierzeniu Habbo miał początkowo promować zespół Mobiles. Następnie Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä sprzedali swój projekt fińskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu Elisa Oyj.

Habbo koncentruje się wokół Habbos, czyli wirtualnych postaci. Mogą one być ubierane według upodobań każdego użytkownika, poprzez wybór wirtualnej odzieży. Każda postać ma swój, niepowtarzalny pseudonim. Cała gra opiera się na wirtualnym hotelu, w którym możemy udać się do wybranego przez nas pokoju i rozmawiać oraz bawić się z innymi użytkownikami. Ponadto mamy możliwość utworzenia własnego pokoju i umeblowania go. Serwis również oferuje możliwość zakupu między innymi dodatkowej odzieży dla naszej postaci, wyposażenia do pokoju, zwierzątek itp. za tzw. wirtualne monety, które dostaniemy po wpłacie prawdziwych pieniędzy.

Wersje językowe[edytuj | edytuj kod]

Serwis rozpoczął swoją działalność w 2000 roku, a w ciągu 6 lat rozrósł się do 29 oddzielnych serwisów językowych.

Polska wersja[edytuj | edytuj kod]

Dyskusje na temat daty utworzenia polskiej wersji językowej Habbo pojawiały się dość często, lecz były to jedynie plotki. Prawdziwy termin otwarcia tej gry w Polsce nie jest znany. Nie wiadomo też czy Sulake ma w planach jej otwarcie.

Lista hoteli[1][edytuj | edytuj kod]