Habbo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Habbo Hotel)
Skocz do: nawigacja, szukaj
Habbo.gif

Habbo – wirtualna społeczność internetowa. Jej właściciel to Sulake Corporation. Habbo łączy dwie koncepcje: wirtualnych rozmów i gry online. Pierwotna koncepcja została stworzona jako mały projekt przez dwóch Finów: Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä. W zamierzeniu Habbo miał początkowo promować zespół Mobiles. Następnie Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä sprzedali swój projekt fińskiemu gigantowi telekomunikacyjnemu Elisa Oyj.

Habbo koncentruje się wokół Habbos, czyli wirtualnych postaci. Mogą one być ubierane według upodobań każdego użytkownika, poprzez wybór wirtualnej odzieży. Każda postać ma swój, niepowtarzalny pseudonim. Cała gra opiera się na wirtualnym hotelu, w którym możemy udać się do wybranego przez nas pokoju i rozmawiać oraz bawić się z innymi użytkownikami. Ponadto mamy możliwość utworzenia własnego pokoju i umeblowania go. Serwis również oferuje możliwość zakupu między innymi dodatkowej odzieży dla naszej postaci, wyposażenia do pokoju, zwierzątek itp. za tzw. wirtualne monety, które dostaniemy po wpłacie prawdziwych pieniędzy.

Historia[edytuj]

Rozwój i wczesna historia (1999 - 2001)[edytuj]

Najwcześniejszym przykładem Habbo rozpoczął jako gra znana jako Mobiles Disco, wirtualnym czacie działa na technologii Fuse Aapo Kyrölä użytkownika. Przeznaczony jako projekt hobby, to było robione przez kreatywnych Sampo Karjalainen i Aapo Kyrölä technolog w 1999. Udali się zaprojektować kilka innych gier, w tym Lumisota (Snow Wars) i Hotelli Kultakala (Hotel Goldfish).

Aapo Sampo i Dee "Daisy" Edwards (oryginalne projektanci Habbo) miał pomysły na stworzenie międzynarodowej działalności gospodarczej w oparciu o wirtualną koncepcji hotelu. Pod koniec stycznia 2001 roku, Habbo Hotel został uruchomiony w trybie beta. Oficjalna hotel został oficjalnie przekazany do wiadomości publicznej w kilka tygodni później, który był znany jako Habbo Hotel w danym momencie. Miał systemu punktowego, Wspólnota i bezpieczeństwa cechy. Kolejny hotel został uruchomiony w Szwajcarii kilka miesięcy później, w czterech językach.

Globalna ekspansja zmiany domeny i strony internetowej przeprojektowanie (2001 - 2007)[edytuj]

Od startów w hotelach w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, Habbo rozszerzył się do ponad 31 krajach na pięciu kontynentach. Hotelli Kultakala udał się na fiński hotel, z inwestycji dokonywanych przez inwestorów wysokiego ryzyka.

W maju 2006 roku została zmieniona na społeczności Habbo, zrzucając część "Hotel", oraz ich nazwy domen zostały zmienione z www.habbohotel.com (.co.uk, .ca, etc.), do www.habbo.com (.co.uk, .ca, etc.).

Przed rokiem 2006, technologia Habbo był bardzo prosty, a użytkownicy logujący się bezpośrednio przez klienta. Przez cały 2006 i część 2007 Habbo przeszła kilka zmian do swojej stronie internetowej i klienta, posiadająca więcej koncepcji Web 2.0. Aktualizacje te poprawiły jak Habbo współdziała ze środowiskiem, z dodatkiem wielu funkcji strony internetowej, w tym newsletterów, artykułów i Sali konkursach tygodniu. Odzież, motta i odpowiadają ustawienia mogły być zmieniane poprzez głównej stronie internetowej, jak również. Wraz ze stroną internetową, klient otrzymał też zmiany, w tym przebudowy całego klienta i jego składników, takich jak funkcje czatu i konsoli Habbo. Dokładne daty tych aktualizacjach różnić od hotelu.

Wschodnioazjatyckich zamknięcia hotelu (2007 - 2009)[edytuj]

W sierpniu 2007 roku, Habbo Chiny zamknięta swoją społeczność z powodu niskiego zysku i wysokimi kosztami operacyjnymi, znakowanie po raz pierwszy na stronie internetowej Habbo został zamknięty. Użytkownicy tego hotelu były przekierowywane do innych pobliskich hotelach. Habbo Rosja zamknięte w lutym 2009 roku po ogłoszeń dotyczących zamknięcia z powodu niskiej liczby dokonanych dwa miesiące wcześniej. Ci, którzy używali furni przed jej zamknięciem były przekierowywane do Habbo USA i podane kody kredytowe w ramach rekompensaty za straty meblowa. Zamknięcie Habbo Japonii wkrótce potem w połowie kwietnia, z powodu złych numerów marketingowych i niskich, jak również.

Przejście do klienta Flash i angielskich scala hotelowych (2009 - 2010)[edytuj]

Pod koniec maja 2009 roku, Habbo ogłosił opracowanie nowej wersji klienta gry. Wraz z zapowiedzią, Habbo otwarte zaproszenia dla niektórych graczy, aby przetestować go i zgłaszania błędów przed wypuszczeniem go do ogółu społeczeństwa. Ponieważ badania dalej, zaproszenia zostały podane do istniejących testerów, aby umożliwić przyjaciół w wersji beta. W czerwcu 2009 roku zakończono testy beta i nowy klient był otwarty dla publiczności. Nowy klient wykorzystywane w technologii Flash i Shockwave zamiast ogólny wygląd został zmieniony, nadając hotelowi czystsze i jaszczurka wygląd. Stary Shockwave klient był wciąż w miejscu w momencie wydania. Jednak rok później, kolejne ogłoszenia ujawnił nowy klient Flash staną się stałym klientem, a stary został usunięty z Habbo następnego dnia.

Na początku 2010 roku menedżerowie Habbo Kanadzie i USA Habbo opublikowano wiadomość, że te dwa hotele przybędzie razem i wtopienie się w jednym hotelu. Przejęcie zostało się rozpocząć w kwietniu, a już rozpoczętych podczas przygotowań tym czasie; Jednak w dniu 7 kwietnia, cztery miesiące po pierwszej zapowiedzi, więcej wiadomości artykuły zostały wydane, stwierdzając, że również planowane scalenie wszystkich hoteli anglojęzycznych. Hotele, które miały zostać połączone były USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia / Nowa Zelandia i Singapur (zawiera Malezji i Filipin). Chociaż pierwotnie planowano na połowę kwietnia, USA i Kanada połączyła 5 maja Australii, Singapurze i Wielkiej Brytanii połączyły się 2 czerwca, 4 czerwca, a 10 czerwca, odpowiednio, co Habbo.com jedyne angielskie społeczność.

Kanał 4 dochodzenie i The Great Mute (2012)[edytuj]

W dniu 12 czerwca 2012 roku, w Wielkiej Brytanii program informacyjny Kanał 4 zgłaszane alarmujący twierdzenia dotyczącego zachowań o charakterze seksualnym wobec podstawie wieku nastolatków na Habbo. Po tym raporcie, Sulake podjął decyzję, aby wyciszyć wszystkie społeczności, uniemożliwiając wszelkie rozmowy w hotelu. Ten Habbo całej mute skutecznie zmienił Habbo w sensie bezpieczeństwa. Kilka dni do wyciszania, CEO Paul LaFontaine ogłosiła "The Great Unmute", która pozwoli użytkownikom na otwarcie wyrażać swoje opinie na temat Habbo. Dalsze nowości ujawnił plany dotyczące nowego systemu opartego na czacie ograniczona wstępnie zatwierdzone zwrotów i słów.

W dniu 6 lipca, wyciszenie uznano za zakończone po testowaniu i wdrażaniu ograniczonego systemu czatu dla wszystkich społeczności.

Skandynawski Habbo Hotel zamknięcie (2015)[edytuj]

Kilka dni po nowym roku obchodów, ogłoszono Habbo Skandynawii byłoby zamknięcie. Powodem był nieznany, a nie jest jeszcze znana. Ludzie wierzą, że to dlatego, że było kilka osób, grając ostatnio. Hotel zakończy się 29 kwietnia.

Wersje językowe[edytuj]

Serwis rozpoczął swoją działalność w 2000 roku, a w ciągu 6 lat rozrósł się do 29 oddzielnych serwisów językowych.

Polska wersja[edytuj]

Dyskusje na temat daty utworzenia polskiej wersji językowej Habbo pojawiały się dość często, lecz były to jedynie plotki. Prawdziwy termin otwarcia tej gry w Polsce nie jest znany. Nie wiadomo też czy Sulake ma w planach jej otwarcie.

Lista hoteli[1][edytuj]

Przyszłe hotele[edytuj]

Polska[edytuj]

Habbo.pl (nazywane również jako www.habbohotel.pl) była domena, która została zaplanowana być stosowane do łączenia w polskiej wersji Habbo Hotel. W hotelu nigdy nie był otwarty dla publiczności i jest bardzo mało znanych informacji o hotelu, ale pewne jest, że plany by Sulake się rozgałęzia się do austriackich użytkowników był na miejscu co najmniej od września 2004 roku (jak to jest, gdy podań o pracę dotyczące Polska pojawiła się na stronie Sulake za). Domena została zarejestrowana w tym samym czasie co zamkniętym Habbo Hotel Austria.

Nie wiadomo, czy któryś pracownicy zostali zatrudnieni do tej roli (nawet czasowo) i jedyny podobno rozumowania, dlaczego hotel nie jest otwarty z powodu trudności finansowych w tym czasie. Widok hotel, który miał być wykorzystywany do Habbo.pl zamiast tego zostały zmienione i są wykorzystywane na (obecnie zamknięte) hotelu Habbo Rosja.

Przypisy

  1. Habbo (ang.). Wikia. [dostęp 2014-12-22].