Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2014 – cykl turniejów żużlowych, mających wyłonić najlepszych żużlowców do lat 21 na świecie w sezonie 2014. Złoty medal zdobył Polak Piotr Pawlicki.

Medalistów wyłoniono na podstawie sumy punktów zdobytych w trzech turniejach finałowych, rozegranych w Lonigo, Ostrowie Wielkopolskim i Pardubicach.

W każdym turnieju finałowym uczestniczyło 14 zawodników, którzy zakwalifikowali się fazy finałowej, oraz po 2 zawodników z tzw. "dzikimi kartami".

Turnieje eliminacyjne rozegrano w Stralsund[1] i Terenzano[2] (oba 3 maja 2014) oraz Leicester (10 maja 2014)[3]. Z dwóch pierwszych turniejów eliminacyjnych do serii finałowej awansowało po pięciu najlepszych zawodników, natomiast z trzeciego – czterech (w turnieju w Terenzano 5. miejsce zajął Duńczyk Jonas Brøndum Andersen, jednakże nie zdobył on awansu do serii finałowej, gdyż przepisy FIM zezwalały na start w finałach tylko 5 zawodników z jednego kraju; miejsce Andersenena zajął Polak Krystian Pieszczek, który zawody w Terenzano ukończył na 6. miejsce)[4].

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Stali uczestnicy
Zawodnicy rezerwowi

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy finał – Lonigo[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Piotr Pawlicki  Polska 15 (3,3,3,3,3)
2 Václav Milík  Czechy 13 (3,3,3,2,2)
3 Mikkel Michelsen  Dania 11 (2,3,2,1,3)
4 Kacper Gomólski  Polska 10 (3,2,d,2,3)
5 Mikkel Bech Jensen  Dania 10 (2,1,3,2,2)
6 Krystian Pieszczek  Polska 9 (0,2,3,3,1)
7 Jacob Thorssell  Szwecja 9 (1,1,2,3,2)
8 Lasse Bjerre  Dania 8 (1,3,w,3,1)
9 Nicklas Porsing  Dania 7 (1,2,1,0,3)
10 Szymon Woźniak  Polska 7 (1,2,2,w,2)
11 Fredrik Engman  Szwecja 5 (3,w,1,1,0)
12 Jonas Brøndum Andersen  Dania 4 (0,1,1,2,0)
13 Nicolas Vicentin  Włochy 3 (0,0,2,d,1)
14 Gino Manzares  Stany Zjednoczone 3 (2,u,w,1,0)
15 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 3 (0,1,1,0,1)
16 David Bellego  Francja 2 (2,u,w,0,w)
rez. Michele Paco Castagna  Włochy ns
rez. Giorgio Trentin  Włochy ns
Bieg po biegu:
  1. Engman, Manzares, Porsing, Vicentin
  2. Pawlicki, Bellego, Woźniak, Jakobsen
  3. Gomólski, Michelsen, Thorssell, Andersen
  4. Milík, Bjerre, Jensen, Pieszczek
  5. Bjerre, Porsing, Thorssell, Bellego (u4)
  6. Milík, Woźniak, Andersen, Engman (w/u4)
  7. Pawlicki, Gomólski, Manzares, Jensen (u4)
  8. Michelsen, Pieszczek, Jakobsen, Vicentin
  9. Pieszczek, Woźniak, Porsing, Gomólski (d4)
  10. Jensen, Michelsen, Engman, Bellego (w)
  11. Milík, Thorssell, Jakobsen, Manzares (w)
  12. Pawlicki, Vicentin, Andersen, Bjerre (w)
  13. Pawlicki, Milík, Michelsen, Porsing
  14. Bjerre, Gomólski, Engman, Jakobsen
  15. Pieszczek, Andersen, Manzares, Bellego
  16. Thorssell, Jensen, Woźniak (w), Vicentin (d/s)
  17. Porsing, Jensen, Jakobsen, Andersen
  18. Pawlicki, Thorssell, Pieszczek, Engman
  19. Michelsen, Woźniak, Bjerre, Manzares
  20. Gomólski, Milík, Vicentin, Bellego (w)

Drugi finał – Ostrów Wlkp.[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Piotr Pawlicki  Polska 15 (3,3,3,3,3)
2 Kacper Gomólski  Polska 13 (3,2,2,3,3)
3 Szymon Woźniak  Polska 12 (1,2,3,3,3)
4 Nicklas Porsing  Dania 10 (2,3,3,2,w)
5 Mikkel Michelsen  Dania 10 (3,3,1,2,1)
6 Václav Milík  Czechy 10 (1,3,2,2,2)
7 Lasse Bjerre  Dania 8 (w,1,3,3,1)
8 David Bellego  Francja 8 (3,2,0,1,2)
9 Krystian Pieszczek  Polska 8 (2,2,2,d,2)
10 Łukasz Sówka  Polska 7 (0,1,1,2,3)
11 Jacob Thorssell  Szwecja 7 (2,1,1,1,2)
12 Jonas Brøndum Andersen  Dania 4 (2,0,0,1,1)
13 Fredrik Engman  Szwecja 4 (1,1,2,u,0)
14 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 3 (1,0,1,1,w)
15 Mikkel Bech Jensen  Dania 1 (d,d,d,0,1)
16 Gino Manzares  Stany Zjednoczone 0 (0,0,0,0,0)
rez. Artur Czaja  Polska ns
rez. Adrian Gała  Polska ns
Bieg po biegu:
  1. Bellego, Andersen, Engman, Bech (d3)
  2. Pawlicki, Thorssell, Woźniak, Bjerre (w/utr.startu)
  3. Gomólski, Pieszczek, Jakobsen, Manzares
  4. Michelsen, Porsing, Milík, Sówka
  5. Pawlicki, Gomólski, Sówka, Bech (d/start)
  6. Michelsen, Bellego, Thorssell, Manzares
  7. Milík, Pieszczek, Bjerre, Andersen
  8. Porsing, Woźniak, Engman, Jakobsen
  9. Porsing, Pieszczek, Thorssell, Bech (d/start)
  10. Pawlicki, Milík, Jakobsen, Bellego
  11. Woźniak, Gomólski, Michelsen, Andersen
  12. Bjerre, Engman, Sówka, Manzares
  13. Bjerre, Michelsen, Jakobsen, Bech
  14. Woźniak, Sówka, Bellego, Pieszczek (d4)
  15. Pawlicki, Porsing, Andersen, Manzares
  16. Gomólski, Milík, Thorssell, Engman (u4)
  17. Woźniak, Milík, Bech, Manzares
  18. Gomólski, Bellego, Bjerre, Porsing (w/u)
  19. Sówka, Thorssell, Andersen, Jakobsen (w/u)
  20. Pawlicki, Pieszczek, Michelsen, Engman

Trzeci finał – Pardubice[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Kacper Gomólski  Polska 13 (3,3,2,2,3)
2 Mikkel Michelsen  Dania 12 +3 (2,3,3,2,2)
3 Piotr Pawlicki  Polska 12 +2 (2,3,3,3,1)
4 Nicklas Porsing  Dania 11 (3,3,1,3,1)
5 Jacob Thorssell  Szwecja 10 (2,2,1,3,2)
6 Krystian Pieszczek  Polska 9 (2,0,3,1,3)
7 Fredrik Engman  Szwecja 8 (0,d,2,3,3)
8 Václav Milík  Czechy 8 (1,2,3,0,2)
9 Lasse Bjerre  Dania 8 (3,1,2,2,0)
10 David Bellego  Francja 7 (0,2,1,1,3)
11 Mikkel Bech Jensen  Dania 7 (3,1,w,2,1)
12 Eduard Krčmář  Czechy 6 (1,1,2,0,2)
13 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 6 (1,2,1,1,1)
14 Szymon Woźniak  Polska 2 (1,0,0,1,0)
15 Jonas Brøndum Andersen  Dania 1 (0,1,0,0,0)
16 Gino Manzares  Stany Zjednoczone 0 (d,d,0,0,–)
17 rez. Zdeněk Holub  Czechy 0 (0)
rez. Michal Škurla  Czechy ns
Bieg po biegu:
  1. Bech, Pawlicki, Milík, Bellego
  2. Porsing, Thorssell, Woźniak, Andersen
  3. Bjerre, Pieszczek, Krčmář, Manzares (d3)
  4. Gomólski, Michelsen, Jakobsen, Engman
  5. Michelsen, Milík, Andersen, Manzares (d4)
  6. Gomólski, Bellego, Bjerre, Woźniak
  7. Pawlicki, Thorssell, Krčmář, Engman (d4)
  8. Porsing, Jakobsen, Bech, Pieszczek
  9. Milík, Krčmář, Jakobsen, Woźniak
  10. Pieszczek, Engman, Bellego, Andersen
  11. Pawlicki, Gomólski, Porsing, Manzares
  12. Michelsen, Bjerre, Thorssell, Bech (w/su)
  13. Thorssell, Gomólski, Pieszczek, Milík
  14. Porsing, Michelsen, Bellego, Krčmář
  15. Pawlicki, Bjerre, Jakobsen, Andersen
  16. Engman, Bech, Woźniak, Manzares
  17. Engman, Milík, Porsing, Bjerre
  18. Bellego, Thorssell, Jakobsen, Holub
  19. Pieszczek, Michelsen, Pawlicki, Woźniak
  20. Gomólski, Krčmář, Bech, Andersen
  21. Bieg dodatkowy o 2. miejsce: Michelsen, Pawlicki

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy 1. finał 2. finał 3. finał Razem
1 Polska Piotr Pawlicki 15 15 12 42
2 Polska Kacper Gomólski 10 13 13 36
2 Dania Mikkel Michelsen 11 10 12 33
4 Czechy Václav Milík 13 10 8 31
5 Dania Nicklas Porsing 7 10 11 28
6 Polska Krystian Pieszczek 9 8 9 26
6 Szwecja Jacob Thorssell 9 7 10 26
8 Dania Lasse Bjerre 8 8 8 24
9 Polska Szymon Woźniak 7 12 2 21
10 Dania Mikkel Bech Jensen 10 1 7 18
11 Francja David Bellego 2 8 7 17
11 Szwecja Fredrik Engman 5 4 8 17
13 Dania Nikolaj Busk Jakobsen 3 3 6 12
14 Dania Jonas Brøndum Andersen 4 4 1 9
15 Polska Łukasz Sówka 7 7
16 Czechy Eduard Krčmář 6 6
17 Włochy Nicolas Vicentin 3 3
17 Stany Zjednoczone Gino Manzares 3 0 0 3
19 Czechy Zdeněk Holub 0 0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]