Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2015 – cykl turniejów żużlowych, mających wyłonić najlepszych żużlowców do lat 21 na świecie w sezonie 2015. Złoty medal zdobył Polak Bartosz Zmarzlik.

Medalistów wyłoniono na podstawie sumy punktów zdobytych w trzech turniejach finałowych, rozegranych w Lonigo, Lublinie i Pardubicach.

W każdym turnieju finałowym uczestniczyło 14 zawodników, którzy zakwalifikowali się fazy finałowej, oraz po 2 zawodników z tzw. "dzikimi kartami".

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Stali uczestnicy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy finał – Lonigo[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Mikkel Michelsen  Dania 14+3 (2,3,3,3,3)
2 Bartosz Zmarzlik  Polska 14+2 (3,3,2,3,3)
3 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 11 (2,1,3,2,3)
4 Mikkel Bech  Dania 10 (3,0,2,3,2)
5 Brady Kurtz  Australia 10 (1,1,3,3,2)
6 Anders Thomsen  Dania 10 (3,2,1,2,2)
7 Max Fricke  Australia 10 (1,2,2,2,3)
8 Paweł Przedpełski  Polska 8 (1,3,3,1,0)
9 Victor Palovaara  Szwecja 8 (2,3,1,1,1)
10 Emil Groendal  Dania 6 (0,2,1,2,1)
11 Stefan Nielsen  Wielka Brytania 5 (3,1,0,0,1)
12 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 5 (2,2,0,0,1)
13 Michele Paco Castagna  Włochy 4 (1,0,2,1,0)
14 Wiktor Kułakow  Rosja 3 (0,0,1,0,2)
15 Nicolas Vicentin  Włochy 2 (0,1,0,1,–)
16 rez. Giorgio Trentin  Włochy 0 (0,0,0,0,0)
17 rez. Ivan Garzaro  Włochy 0 (d)
18 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 0 (u/ns,–,–,–,–)
Wyścig po wyścigu:
  1. Zmarzlik, Michelsen, Kurtz, Kułakow
  2. Nielsen, Jakobsen, Przedpełski, Vicentin
  3. Bech, Ļebedevs, Castagna, Trentin, Łoktajew (w/ns)
  4. Thomsen, Palovaara, Fricke, Groendal
  5. Zmarzlik, Groendal, Vicentin, Trentin
  6. Michelsen, Fricke, Jakobsen, Bech
  7. Palovaara, Ļebedevs, Nielsen, Kułakow
  8. Przedpełski, Thomsen, Kurtz, Castagna
  9. Jakobsen, Zmarzlik, Thomsen, Ļebedevs
  10. Michelsen, Castagna, Palovaara, Vicentin
  11. Przedpełski, Fricke, Kułakow, Trentin
  12. Kurtz, Bech, Groendal, Nielsen
  13. Zmarzlik, Fricke, Castagna, Nielsen
  14. Michelsen, Groendal, Przedpełski, Ļebedevs
  15. Bech, Thomsen, Vicentin, Kułakow
  16. Kurtz, Jakobsen, Palovaara, Trentin
  17. Zmarzlik, Bech, Palovaara, Przedpełski
  18. Michelsen, Thomsen, Nielsen, Trentin
  19. Jakobsen, Kułakow, Groendal, Castagna
  20. Fricke, Kurtz, Ļebedevs, Garzaro (d)
  21. Wyścig dodatkowy o 1. miejsce: Michelsen, Zmarzlik

Drugi finał – Lublin[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Paweł Przedpełski  Polska 14 (2,3,3,3,3)
2 Bartosz Zmarzlik  Polska 12 (3,3,3,3,w)
3 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 11+3 (1,2,3,3,2)
4 Anders Thomsen  Dania 11+2 (3,3,d,3,2)
5 Maksym Drabik  Polska 10 (0,3,2,2,3)
6 Wiktor Kułakow  Rosja 10 (2,2,3,2,1)
7 Max Fricke  Australia 7 (1,1,2,2,1)
8 Mikkel Bech  Dania 7 (1,1,2,1,2)
9 Stefan Nielsen  Wielka Brytania 6 (0,1,2,0,3)
10 Mikkel Michelsen  Dania 6 (3,2,u,1,d)
11 Victor Palovaara  Szwecja 6 (2,2,0,0,2)
12 Valentin Grobauer  Niemcy 5 (3,0,1,w,1)
13 Brady Kurtz  Australia 4 (t,1,w,0,3)
14 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 4 (2,0,d,1,1)
15 Emil Groendal  Dania 3 (0,0,1,2,0)
16 Michael Haertel  Niemcy 2 (0,0,1,1,w)
17 rez. Adrian Cyfer  Polska 1 (1)
18 rez. Kacper Woryna  Polska ns
Wyścig po wyścigu:
  1. (66,91) Zmarzlik, Busk Jakobsen, Cyfer, Haertel, Kurtz (t)
  2. (66,40) Michelsen, Przedpełski, Ļebedevs, Groendal
  3. (67,18) Grobauer, Kułakow, Fricke, Nielsen
  4. (66,97) Thomsen, Palovaara, Bech, Drabik
  5. (67,65) Drabik, Kułakow, Kurtz, Groendal
  6. (66,84) Zmarzlik, Ļebedevs, Bech, Grobauer
  7. (67,56) Przedpełski, Palovaara, Nielsen, Haertel
  8. (67,31) Thomsen, Michelsen, Fricke, Busk Jakobsen
  9. (68,06) Ļebedevs, Nielsen, Thomsen (d/start), Kurtz (w/u)
  10. (67,47) Zmarzlik, Fricke, Groendal, Palovaara
  11. (68,47) Kułakow, Bech, Haertel, Michelsen (u3)
  12. (67,91) Przedpełski, Drabik, Grobauer, Busk Jakobsen (d3)
  13. (67,25) Przedpełski, Fricke, Bech, Kurtz
  14. (67,57) Zmarzlik, Drabik, Michelsen, Nielsen
  15. (68,44) Thomsen, Groendal, Haertel, Grobauer (w/u)
  16. (68,22) Ļebedevs, Kułakow, Busk Jakobsen, Palovaara
  17. (67,53) Kurtz, Palovaara, Grobauer, Michelsen (d/start)
  18. (67,47) Przedpełski, Thomsen, Kułakow, Zmarzlik (w/su)
  19. (67,75) Drabik, Ļebedevs, Fricke, Haertel (w)
  20. (68,37) Nielsen, Bech, Busk Jakobsen, Groendal
  21. Wyścig dodatkowy o 3. miejsce: Ļebedevs, Thomsen

Trzeci finał – Pardubice[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Mikkel Michelsen  Dania 14 (3,3,3,2,3)
2 Anders Thomsen  Dania 13+3 (3,2,2,3,3)
3 Bartosz Zmarzlik  Polska 13+2 (3,3,3,3,1)
4 Mikkel Bech  Dania 12 (2,3,2,2,3)
5 Max Fricke  Australia 11 (3,2,1,3,2)
6 Valentin Grobauer  Niemcy 9 (1,3,0,2,3)
7 Andžejs Ļebedevs  Łotwa 8 (2,2,3,1,0)
8 Brady Kurtz  Australia 8 (2,1,3,0,2)
9 Paweł Przedpełski  Polska 7 (2,0,1,3,1)
10 Zdeněk Holub  Czechy 5 (1,0,2,2,0)
11 Stefan Nielsen  Wielka Brytania 4 (0,1,2,0,1)
12 Wiktor Kułakow  Rosja 4 (1,0,0,1,2)
13 Victor Palovaara  Szwecja 4 (0,1,1,0,2)
14 Emil Groendal  Dania 3 (0,0,1,1,1)
15 Eduard Krčmář  Czechy 3 (1,1,0,1,d)
16 Nikolaj Busk Jakobsen  Dania 2 (d,2,0,d,0)
17 rez. Ondřej Smetana  Czechy ns
18 rez. Patrik Mikel  Czechy ns
Wyścig po wyścigu:
  1. Michelsen, Kurtz, Kułakow, Jakobsen (d4)
  2. Zmarzlik, Bech, Holub, Nielsen
  3. Thomsen, Przedpełski, Grobauer, Palovaara
  4. Fricke, Ļebedevs, Krčmář, Groendal
  5. Grobauer, Ļebedevs, Nielsen, Kułakow
  6. Zmarzlik, Fricke, Kurtz, Przedpełski
  7. Michelsen, Thomsen, Krčmář, Holub
  8. Bech, Jakobsen, Palovaara, Groendal
  9. Zmarzlik, Thomsen, Groendal, Kułakow
  10. Kurtz, Nielsen, Palovaara, Krčmář
  11. Michelsen, Bech, Fricke, Grobauer
  12. Ļebedevs, Holub, Przedpełski, Jakobsen
  13. Fricke, Holub, Kułakow, Palovaara
  14. Thomsen, Bech, Ļebedevs, Kurtz
  15. Przedpełski, Michelsen, Groendal, Nielsen
  16. Zmarzlik, Grobauer, Krčmář, Jakobsen (d3)
  17. Bech, Kułakow, Przedpełski, Krčmář (d4)
  18. Grobauer, Kurtz, Groendal, Holub
  19. Michelsen, Palovaara, Zmarzlik, Ļebedevs
  20. Thomsen, Fricke, Nielsen, Jakobsen
  21. Wyścig dodatkowy o 2. miejsce: Thomsen, Zmarzlik
  22. Wyścig dodatkowy o srebrny medal: Thomsen, Michelsen (d/start)

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy 1. finał 2. finał 3. finał Razem
1 Polska Bartosz Zmarzlik 14 12 13 39
2 Dania Anders Thomsen 10 11 13 34+3
3 Dania Mikkel Michelsen 14 6 14 34+d
4 Polska Paweł Przedpełski 8 14 7 29
5 Dania Mikkel Bech 10 7 12 29
6 Australia Max Fricke 10 7 11 28
7 Łotwa Andžejs Ļebedevs 5 11 8 24
8 Australia Brady Kurtz 10 4 8 22
9 Szwecja Victor Palovaara 8 6 4 18
10 Dania Nikolaj Busk Jakobsen 11 4 2 17
11 Rosja Wiktor Kułakow 3 10 4 17
12 Wielka Brytania Stefan Nielsen 5 6 4 15
13 Niemcy Valentin Grobauer 5 9 14
14 Dania Emil Groendal 6 3 3 12
15 Polska Maksym Drabik 10 10
16 Czechy Zdeněk Holub 5 5
17 Włochy Michele Paco Castagna 4 4
18 Czechy Eduard Krčmář 3 3
19 Włochy Nicolas Vicentin 2 2
20 Niemcy Michael Haertel 2 2
21 Polska Adrian Cyfer 1 1
22 Włochy Georgio Trentin 0 0
23 Ukraina Aleksandr Łoktajew 0 0

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wojciech Ogonowski: Lista startowa 1. Finału IMŚJ. Castagna i Vicentin z dzikimi kartami (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-07-07].
  2. Dawid Borek: Maksym Drabik z dziką kartą na IMŚJ w Lublinie (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-07-16].
  3. Dawid Cysarz: IMŚJ: Michael Haertel z dziką kartą, drugi z Niemców zastąpi Łoktajewa (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-08-12].
  4. Dawid Cysarz: IMŚJ: Dzikie karty dla Eduarda Krcmara i Zdenka Holuba (pol.). sportowefakty.wp.pl. [dostęp 2015-09-15].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]