Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrz świata juniorów 2008

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2008 – cykl turniejów żużlowych mających wyłonić najlepszych żużlowców do lat 21 na świecie. Tytuł wywalczył Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje polskie[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 (9) Adrian Gomólski KM Ostrów Wlkp. 14 (3,3,3,2,3)
2 (14) Grzegorz Zengota ZKŻ Zielona Góra 13 (3,3,3,3,1)
3 (5) Mateusz Szczepaniak Włókniarz Częstochowa 12 (3,3,1,3,2)
4 (11) Adam Kajoch Unia Leszno 10 (2,2,3,0,3)
5 (15) Patryk Pawlaszczyk RKM Rybnik 10 (2,3,2,3,d)
6 (8) Michał Mitko RKM Rybnik 9 (0,2,2,2,3)
7 (2) Robert Kasprzak Unia Leszno 8 (0,2,d,3,3)
8 (1) Kamil Brzozowski GTŻ Grudziądz 8 (2,2,2,d,2)
9 (7) Marcin Jędrzejewski Polonia Bydgoszcz 7 (2,d,2,1,2)
10 (13) Maciej Janowski WTS Wrocław 6 (d,0,3,1,2)
11 (6) Sławomir Dąbrowski Kolejarz Opole 6 (1,1,1,2,1)
12 (9) Maciej Piaszczyński KM Ostrów Wlkp. 5 (1,1,1,1,1)
13 (10) Bartosz Szymura RKM Rybnik 4 (0,0,1,2,1)
14 (4) Marcin Piekarski Włókniarz Częstochowa 3 (3,0,0,0,0)
15 (16) Damian Sperz Wybrzeże Gdańsk 3 (1,1,0,1,0)
16 (3) Daniel Pytel PSŻ Poznań 2 (1,1,0,0,d)
rez. Paweł Zmarzlik Stal Gorzów Wlkp. ns
rez. Sławomir Pyszny RKM Rybnik ns

Bieg po biegu:

  1. Piekarski, Brzozowski, Pytel, Kasprzak
  2. Szczepaniak, Jędrzejewski, Dąbrowski, Mitko
  3. Gomólski, Kajoch, Piaszczyński, Szymura
  4. Zengota, Pawlaszczyk, Sperz, Janowski (d3)
  5. Szczepaniak, Brzozowski, Piaszczyński, Janowski
  6. Zengota, Kasprzak, Dąbrowski, Szymura
  7. Pawlaszczyk, Kajoch, Pytel, Jędrzejewski (d/start)
  8. Gomólski, Mitko, Sperz, Piekarski
  9. Kajoch, Brzozowski, Dąbrowski, Sperz
  10. Gomólski, Pawlaszczyk, Szczepaniak, Kasprzak (d4)
  11. Zengota, Mitko, Piaszczyński, Pytel
  12. Janowski, Jędrzejewski, Szymura, Piekarski
  13. Zengota, Gomólski, Jędrzejewski, Brzozowski (d4)
  14. Kasprzak, Mitko, Janowski, Kajoch
  15. Szczepaniak, Szymura, Sperz, Pytel
  16. Pawlaszczyk, Dąbrowski, Piaszczyński, Piekarski
  17. Mitko, Brzozowski, Szymura, Pawlaszczyk (d4)
  18. Kasprzak, Jędrzejewski, Piaszczyński, Sperz
  19. Gomólski, Janowski, Dąbrowski, Pytel (d4)
  20. Kajoch, Szczepaniak, Zengota, Piekarski

Rundy kwalifikacyjne[edytuj | edytuj kod]

Norden[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (2) Robert Kasprzak  Polska 14 (3,3 2,3,3)
2 (13) Adam Kajoch  Polska 13+3 (3,2,3,2,3)
3 (7) Patrick Hougaard  Dania 13+2 (3,3,2,3,2)
4 (12) Hynek Štichauer  Czechy 13+1 (3,3,3,2,2)
5 (1) Max Dilger  Niemcy 11 (2,3,3,0,3)
6 (14) Ricky Wells  Stany Zjednoczone 9 (2,1,3,1,2)
7 (4) Richard Speiser  Niemcy 8+3 (d,2,1,2,3)
8 (15) József Tabaka  Węgry 8+2 (1,2,0,3,2)
9 (6) Jannick de Jong  Holandia 8+1 (2,2,2,1,1)
10 (5) Adam Vandírek  Czechy 7 (1,1,1,3,1)
11 (16) Jade Mudeway  Nowa Zelandia 4 (0,0,1,2,1)
12 (3) Sönke Petersen  Niemcy 4 (1,1,2,w,0)
13 (8) Grant Tregoning  Nowa Zelandia 4 (0,1,1,1,1)
14 (10) Dennis Wienke  Niemcy 3 (2,0,0,1,0)
15 (9) Alex Marcucci  Stany Zjednoczone 1 (1,0,0,0,0)
16 (11) Henry van der Steen  Holandia 0 (w,0,0,0,0)
rez. Kristian Drossmann  Niemcy ns
Mattia Tadiello  Włochy

Uwaga! Sönke Petersen zastąpił włoskiego żużlowca Mattia Tadiello
Bieg po biegudo uzupełnienia

Zielona Góra[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (2) Chris Holder  Australia 15 (3,3,3,3,3)
2 (3) Adrian Gomólski  Polska 12 (1,3,2,3,3)
3 (16) Mateusz Szczepaniak  Polska 11+3 (3,1,3,2,2)
4 (1) Andrij Karpow  Ukraina 11+2 (2,3,1,1,3)
5 (14) Grzegorz Zengota  Polska 9+3 (2,2,1,3,1)
6 (4) William Lawson  Wielka Brytania 9+2 (0,2,3,1,3)
7 (8) Artiom Wodiakow  Rosja 9+d (2,3,0,2,2)
8 (10) Tyron Proctor  Australia 8 (3,1,2,1,1)
9 (12) Aleksandr Kosołapkin  Rosja 8 (2,0,2,2,2)
10 (9) Frank Facher  Niemcy 7 (1,0,3,2,1)
11 (11) Adam Roynon  Wielka Brytania 7 (0,2,2,1,2)
12 (15) Kevin Wölbert  Niemcy 6 (1,1,1,3,0)
13 (7) Martin Gavenda  Czechy 3 (3,0,0,0,0)
14 (5) Aleksander Conda  Słowenia 3 (1,2,0,0,d)
15 (13) Matija Duh  Słowenia 3 (0,1,1,0,1)
16 (6) Andrij Kobrin  Ukraina 0 (0,0,w,0,0)
rez. Marcin Jędrzejewski  Polska ns
rez. Maciej Janowski  Polska ns

Bieg po biegu:

  1. Holder, Karpow, Gomólski, Lawson
  2. Gavenda, Wodiakow, Conda, Kobrin
  3. Proctor, Kosołapkin, Facher, Roynon
  4. Szczepaniak, Zengota, Wölbert, Duh
  5. Karpow, Conda, Duh, Facher
  6. Holder, Zengota, Proctor, Kobrin
  7. Gomólski, Raynon, Wölbert, Gavenda
  8. Wodiakow, Lawson, Szczepaniak, Kosołapkin (d)
  9. Szczepaniak, Roynon, Karpow, Kobrin (w)
  10. Holder, Kosołapkin, Wölbert, Conda
  11. Facher, Gomólski, Zengota, Wodiakow
  12. Lawson, Proctor, Duh, Govenda
  13. Zengota, Kosołapkin, Karpow, Gavenda
  14. Holder, Wodiakow, Roynon, Duh
  15. Gomólski, Szczepaniak, Proctor, Conda
  16. Wölbert, Facher, Lawson, Kobrin
  17. Karpow, Wodiakow, Proctor, Wölbert
  18. Holder, Szczepaniak, Facher, Gavenda
  19. Gomólski, Kosołapkin, Duh, Kobrin
  20. Lawson, Roynon, Zengota, Conda (d)

Bieg dodatkowy o miejsca 5-7:

  1. Zengota, Lawson, Wojakow (d)

Žarnovica[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (10) Emil Sajfutdinow  Rosja 15 (3,3,3,3,3)
2 (5) Lewis Bridger  Wielka Brytania 12+3 (3,2,2,2,3)
3 (1) Maksims Bogdanovs  Łotwa 12+2 (2,3,3,2,2)
4 (4) Martin Vaculík  Słowacja 11 (3,3,0,3,2)
5 (2) Filip Šitera  Czechy 11 (1,2,3,3,2)
6 (7) Matěj Kůs  Czechy 10+3 (2,w,2,3,3)
7 (13) Josh Auty  Wielka Brytania 10+2 (3,1,1,2,3)
8 (12) Patryk Pawlaszczyk  Polska 6 (2,2,1,1,2)
9 (11) Jevģēnijs Karavackis  Łotwa 7 (1,3,2,0,1)
10 (8) Michał Mitko  Polska 7 (1,1,3,1,1)
11 (3) Nikola Martinec  Chorwacja 6 (0,2,2,1,1)
12 (9) Nikola Pigac  Chorwacja 4 (0,0,1,2,1)
13 (14) Roland Kovács  Węgry 3 (2,1,0,0,0)
14 (15) Jan Holub  Czechy 2 (1,w,0,1,0)
15 (6) Tamás Szilágyi  Węgry 1 (0,0,1,0,0)
16 (16) Rastislav Bandzi  Słowacja 0 (0,0,0,0,0)
rez. Michal Dudek  Czechy 1 (d,1)
Artiom Łaguta  Rosja

Uwaga!: Jan Holub zastąpił Artioma Łagutę
Bieg po biegu:

  1. Vaculík, Bogdanovs, Šitera, Martinec
  2. Bridger, Kus, Mitko, Szilágyi
  3. Sajfutdinow, Pawlaszczyk, Karavackis, Pigac
  4. Auty, Kovács, Holub, Bandzi
  5. Bogdanovs, Bridger, Auty, Pigac
  6. Sajfutdinow, Šitera, Kovács, Szilágyi
  7. Karavackis, Martinec, Holub (w), Kus (w)
  8. Vaculík, Pawlaszczyk, Mitko, Bandzi
  9. Bogdanovs, Karavackis, Szilágyi, Bandzi
  10. Šitera, Bridger, Pawlaszczyk, Holub
  11. Mitko, Martinec, Pigac, Kovács
  12. Sajfutdinow, Kus, Auty, Vaculík
  13. Kus, Bogdanovs, Pawlaszczyk, Kovács
  14. Šitera, Auty, Mitko, Karavackis
  15. Saiftudinov, Bridger, Martinec, Bandzi
  16. Vaculík, Pigac, Holub, Szilágyi
  17. Sajfutdinow, Bogdanovs, Mitko, Holub
  18. Kus, Šitera, Pigac, Bandzi
  19. Auty, Pawlaszczyk, Martinec, Szilágyi
  20. Bridger, Vaculík, Karavackis, Kovács

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:

  1. Kus, Auty

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:

  1. Bridger, Bogdanovs

Pori[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (4) Linus Eklöf  Szwecja 13 (2,3,3,2,3)
2 (6) Ludvig Lindgren  Szwecja 12+3 (2,2,3,3,2)
3 (12) Morten Risager  Dania 12+2 (2,1,3,3,3)
4 (14) Simon Gustafsson  Szwecja 12+1 (3,3,3,2,1)
5 (8) Kim Nilsson  Szwecja 12+d (3,2,3,2,3)
6 (16) Nicolai Klindt  Dania 10+3 (2,0,2,3,3)
7 (10) Leon Madsen  Dania 10+d (3,1,2,2,2)
8 (1) Tomas H. Jonasson  Szwecja 8 (3,3,d,1,1)
9 (5) Jan Graversen  Dania 8 (1,2,2,1,2)
10 (2) Peter Juul Larsen  Dania 5 (1,u,1,3,d)
11 (11) Robin Törnqvist  Szwecja 5 (1,2,1,1,0)
12 (3) Kalle Katajisto  Finlandia 5 (d,3,1,0,0)
13 (7) Tord Solberg  Norwegia 2 (0,0,1,0,1)
14 (15) Teemu Lahti  Finlandia 1 (d,1,0,0,0)
15 (13) Jari Mäkinen  Finlandia 1 (d,0,d,0,1)
16 (9) Kenneth Hansen  Dania 1 (d,1,-,-,-)
rez. Niko Siltaniemi  Finlandia 3 (0,1,2)
rez. Aarni Heikilla  Finlandia 0 (0,t)

Bieg po biegu:

  1. Jonasson, Eklöf, Larsen, Katajisto
  2. Nilsson, Lindgren, Graversen, Solberg
  3. Madsen, Risager, Törnqvist, Hansen
  4. Gustafsson, Klindt, Makinen (d), Lahti (d)
  5. Jonasson, Graversen, Hansen, Makinen
  6. Gustafsson, Lindgren, Madsen, Siltaniemi
  7. Katajisto, Törnqvist, Lahti, Solberg
  8. Eklöf, Nilsson, Risager, Klindt
  9. Lindgren, Klindt, Törnqvist, Jonasson
  10. Risager, Graversen, Larsen, Lahti
  11. Gustafsson, Nilsson, Katajisto, Heikkila
  12. Eklöf, Madsen, Solberg, Makinen (d)
  13. Risager, Gustafsson, Jonasson, Solberg
  14. Larsen, Nilsson, Törnqvist, Makinen
  15. Klindt, Madsen, Graversen, Katajisto
  16. Lindgren, Ekloef, Siltaniemi, Lahti
  17. Nilsson, Madsen, Jonasson, Lahti
  18. Klindt, Siltaniemi, Solberg, Larsen (d)
  19. Risager, Lindgren, Makinen, Katajisto
  20. Eklöf, Graversen, Gustafsson, Törnqvist

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:

  1. Klindt, Madsen (d1)

Bieg dodatkowy o 2. miejsce:

  1. Lindgren, Risager, Gustafsson, Nilsson (d)

Güstrow[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (13) Troy Batchelor  Australia 15 (3,3,3,3,3)
2 (2) Tobias Busch  Niemcy 14 (3,3,3,2,3)
3 (8) Robert Ksiezak  Australia 12+3 (3,2,3,1,3)
4 (4) Kamil Brzozowski  Polska 12+d (1,3,2,3,3)
5 (11) Igor Kononow  Rosja 10 (3,3,2,u,2)
6 (6) Robert Baumann  Niemcy 10 (1,2,3,2,2)
7 (10) Erik Pudel  Niemcy 7 (2,1,0,3,1)
8 (16) Niklas Larsson  Szwecja 7 (2,1,1,2,1)
9 (3) Michael Hádek  Czechy 7 (2,2,1,1,1)
10 (14) Ben Barker  Wielka Brytania 6 (w,w,2,3,1)
11 (7) Andrew Tully  Wielka Brytania 6 (2,1,1,d,2)
12 (1) Manuel Novotny  Austria 4 (0,2,0,2,d)
13 (15) Matic Voldrih  Słowenia 4 (1,0,-,1,2)
14 (12) Theo di Palma  Francja 3 (1,0,1,1,0)
15 (5) Maxime Mazeau  Francja 2 (0,0,2,0,0)
16 (9) Hans Peter Kulterer  Austria 1 (w,1,0,0,0)
rez. Siergiej Małyszew  Niemcy 0 (0)
rez. Arne Ledwig  Niemcy ns
Sebastian Mack  Niemcy
Steve Boxall  Wielka Brytania

Uwaga! Andrew Tully zastąpił Steve'ego Boxalla i Arne Ledwig zastąpił Sebastiana Macka
Bieg po biegu:

  1. Busch, Hádek, Brzozowski, Novotny
  2. Ksiezak, Tully, Baumann, Mazeau
  3. Kononow, Pudel, di Palma, Kulterer (w)
  4. Batchelor, Larsson, Voldrih, Barker (w)
  5. Batchelor, Novotny, Kulterer, Mazeau
  6. Busch, Baumann, Pudel, Barker (w)
  7. Kononow, Hádek, Tully, Voldrih
  8. Brzozowski, Ksiezak, Larsson, di Palma
  9. Baumann, Kononow, Larsson, Novotny
  10. Busch, Mazeau, di Palma, Małyszew
  11. Ksiezak, Barker, Hádek, Kulterer
  12. Batchelor, Brzozowski, Tully, Pudel
  13. Barker, Novotny, di Palma, Tully (d)
  14. Batchelor, Busch, Ksiezak, Kononow (u)
  15. Pudel, Larsson, Hádek, Mazeau
  16. Brzozowski, Baumann, Voldrih, Kulterer
  17. Ksiezak, Voldrih, Pudel, Novotny (d)
  18. Busch, Tully, Larsson, Kulterer
  19. Batchelor, Baumann, Hádek, di Palma
  20. Brzozowski, Kononow, Barker, Mazeau

Bieg dodatkowy o 3. miejsce:

  1. Ksiezak, Brzozowski (d)

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Rye House[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (13) Troy Batchelor  Australia 15 (3,3,3,3,3)
2 (12) Tai Woffinden  Wielka Brytania 13 (3,3,3,2,2)
3 (3) Chris Holder  Australia 12+3 (2,3,3,3,1)
4 (15) Morten Risager  Dania 12+2 (2,2,2,3,3)
5 (14) Grzegorz Zengota  Polska 9 (1,3,2,1,2)
6 (7) Lewis Bridger  Wielka Brytania 8 (2,0,0,3,3)
7 (6) William Lawson  Wielka Brytania 8 (3,1,3,1,0)
8 (16) Ludvig Lindgren  Szwecja 8 (0,2,2,2,2)
9 (11) Simon Gustafsson  Szwecja 7+3 (1,1,0,2,3)
10 (10) Mateusz Szczepaniak  Polska 7+2 (2,2,2,0,1)
11 (1) Linus Eklöf  Szwecja 7+1 (3,1,1,0,2)
12 (9) Ricky Wells  Stany Zjednoczone 6 (0,2,1,2,1)
13 (8) Tobias Busch  Niemcy 3 (1,1,0,1,0)
14 (2) Max Dilger  Niemcy 1 (1,0,0,0,u)
15 (4) Robert Kasprzak  Polska 1 (0,0,1,d,0)
16 (5) Kim Nilsson  Szwecja 0 (w,-,-,-,-)
rez. Tyron Proctor  Australia 2 (1,1)
rez. Josh Auty  Wielka Brytania 1 ((0,1)

Bieg po biegu:

  1. Eklöf, Holder, Dilger, Kasprzak
  2. Lawson, Bridger, Busch, Nilsson (u/w)
  3. Woffinden, Szczepaniak, Gustafsson, Wells
  4. Batchelor, Risager, Zengota, Lindgren
  5. Batchelor, Wells, Eklöf, Auty
  6. Zengota, Szczepaniak, Lawson, Dilger
  7. Holder, Risager, Gustafsson, Bridger
  8. Woffinden, Lindgren, Busch, Kasprzak
  9. Lawson, Lindgren, Eklöf, Gustafsson
  10. Woffinden, Risager, Proctor, Dilger
  11. Holder, Zengota, Wells, Busch
  12. Batchelor, Szczepaniak, Kasprzak, Bridger
  13. Bridger, Woffinden, Zengota, Eklöf
  14. Batchelor, Gustafsson, Busch, Dilger
  15. Holder, Lindgren, Auty, Szczepaniak
  16. Risager, Wells, Lawson, Kasprzak (d)
  17. Risager, Eklöf, Szczepaniak, Busch
  18. Bridger, Lindgren, Wells, Dilger (u)
  19. Batchelor, Woffinden, Holder, Lawson
  20. Gustafsson, Zengota, Proctor, Kasprzak

Bieg dodatkowy o 9. miejsce:

  1. Gustafsson, Szczepaniak, Eklöf

Prelog[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (6) Jurica Pavlic  Chorwacja 15 (3,3,3,3,3)
2 (12) Patrick Hougaard  Dania 13 (3,2,3,3,2)
3 (11) Matěj Kůs  Czechy 12 (2,2,2,3,3)
4 (4) Emil Sajfutdinow  Rosja 11 (3,3,3,2,w)
5 (8) Andrij Karpow  Ukraina 9 (1,1,3,1,3)
6 (3) Adrian Gomólski  Polska 8 (2,3,d,3,w)
7 (2) Igor Kononow  Rosja 7+3 (w,1,1,2,3)
8 (7) Filip Šitera  Czechy 7+2 (2,0,2,1,2)
9 (10) Martin Vaculík  Słowacja 7+1 (1,2,1,2,1)
10 (15) Kamil Brzozowski  Polska 7+w (2,1,2,w,2)
11 (13) Adam Kajoch  Polska 5 (1,3,w,0,1)
12 (9) Robert Baumann  Niemcy 5 (0,2,1,1,1)
13 (16) Robert Ksiezak  Australia 4 (3,u,d,1,0)
14 (1) Nicolai Klindt  Dania 4 (1,d,1,2,d)
15 (5) Hynek Štichauer  Czechy 3 (0,1,0,u,2)
16 (14) Maksims Bogdanovs  Łotwa 2 (w,0,2,0,d)
rez. Artiom Wodiakow  Rosja ns
rez. Richard Speiser  Niemcy ns

Bieg po biegu:

  1. Sajfutdinow, Gomólski, Klindt, Kononow (u/w)
  2. Pavlic, Šitera, Karpow, Štichauer
  3. Hougaard, Kůs, Vaculík, Baumann
  4. Ksiezak, Brzozowski, Kajoch, Bogdanovs (u/w)
  5. Kajoch, Baumann, Štichauer, Klindt (d4)
  6. Pavlic, Vaculík, Kononow, Bogdanovs
  7. Gomólski, Kůs, Brzozowski, Šitera
  8. Sajfutdinow, Hougaard, Karpow, Ksiezak (u3)
  9. Pavlic, Kůs, Klindt, Ksiezak (d3)
  10. Hougaard, Brzozowski, Kononow, Štichauer
  11. Karpow, Bogdanovs, Baumann, Gomólski (d/start)
  12. Sajfutdinow, Šitera, Vaculík, Kajoch (w/su)
  13. Hougäaard, Klindt, Šitera, Bogdanovs
  14. Kůs, Kononow, Karpow, Kajoch
  15. Gomólski, Vaculík, Ksiezak, Štichauer (u4)
  16. Pavlic, Sajfutdinow, Baumann, Brzozowski (u/w)
  17. Karpow, Brzozowski, Vaculík, Klindt (d2)
  18. Kononow, Šitera, Baumann, Ksiezak
  19. Pavlic, Hougaard, Kajoch, Gomólski (u/w)
  20. Kůs, Štichauer, Sajfutdinow (u/w), Bogdanovs (d/start)

Bieg dodatkowy o 7. i 8. miejsce premiowane awansem do finału:

  1. Kononow, Šitera, Vaculík, Brzozowski (u/w)

Finał światowy[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 (3) Emil Sajfutdinow  Rosja 14 (2,3,3,3,3)
2 (12) Chris Holder  Australia 12+3 (3,3,3,2,1)
3 (9) Jurica Pavlic  Chorwacja 12+2 (2,3,1,3,3)
4 (4) Troy Batchelor  Australia 11 (3,2,1,2,3)
5 (7) Martin Vaculík  Słowacja 9 (2,0,3,3,1)
6 (10) Matěj Kůs  Czechy 8 (0,3,0,2,3)
7 (2) Grzegorz Zengota  Polska 8 (1,0,2,3,2)
8 (5) Patrick Hougaard  Dania 8 (3,2,1,0,2)
9 (8) Ludvig Lindgren  Szwecja 7 (1,0,2,2,2)
10 (6) Lewis Bridger  Wielka Brytania 6 (0,1,3,0,2)
11 (15) Igor Kononow  Rosja 6 (3,1,0,1,1)
12 (13) Morten Risager  Dania 6 (2,1,2,1,0)
13 (11) Andrij Karpow  Ukraina 4 (1,2,0,0,1)
14 (16) William Lawson  Wielka Brytania 4 (1,1,1,1,0)
15 (14) Tai Woffinden  Wielka Brytania 3 (t,2,0,1,0)
16 (1) Filip Šitera  Czechy 2 (0,0,2,0,d)
rez. Simon Gustafsson  Szwecja 0 (0)
rez. Kamil Brzozowski  Polska ns

Bieg po biegu

  1. Batchelor, Sajfutdinow, Zengota, Šitera
  2. Hougaard, Vaculík, Lindgren, Bridger
  3. Holder, Pavlic, Karpow, Kůs
  4. Kononow, Risager, Lawson, Gustafsson, (Woffinden - t)
  5. Pavlic, Hougaard, Risager, Šitera
  6. Kůs, Woffinden, Bridger, Zengota
  7. Sajfutdinow, Karpow, Kononow, Vaculík
  8. Holder, Batchelor, Lawson, Lindgren
  9. Bridger, Šitera, Lawson, Karpow
  10. Holder, Zengota, Hougaard, Kononow
  11. Sajfutdinow, Lindgren, Pavlic, Woffinden
  12. Vaculík, Risager, Batchelor, Kůs
  13. Vaculík, Holder, Woffinden, Šitera
  14. Zengota, Lindgren, Risager, Karpow
  15. Sajfutdinow, Kůs, Lawson, Hougaard
  16. Pavlic, Batchelor, Kononow, Bridger
  17. Kůs, Lindgren, Kononow, Šitera (d4)
  18. Pavlic, Zengota, Vaculík, Lawson
  19. Sajfutdinow, Bridger, Holder, Risager
  20. Batchelor, Hougaard, Karpow, Woffinden
  21. Bieg dodatkowy o srebrny medal: Holder, Pavlic

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]