Jezioro Łąckie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łąckie
Ilustracja
Widok od strony miejscowości Drzewicz
Położenie
Państwo  Polska
Miejscowości nadbrzeżne Drzewicz
Region Równina Charzykowska
Wysokość lustra 119,3 m n.p.m.
Morfometria
Powierzchnia 1,267 km²
Wymiary
• max długość
• max szerokość

1,8 km
0,9 km
Głębokość
• średnia
• maksymalna

12 m
19 m
Hydrologia
Rzeki zasilające Brda
Rzeki wypływające Brda
Rodzaj jeziora rynnowe
Położenie na mapie gminy Brusy
Mapa konturowa gminy Brusy, po lewej nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Łąckie”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Łąckie”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, po lewej nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Łąckie”
Położenie na mapie powiatu chojnickiego
Mapa konturowa powiatu chojnickiego, blisko centrum na lewo u góry znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Łąckie”
Ziemia53°51′25,2″N 17°33′59,6″E/53,857000 17,566556

Jezioro Łąckie (kaszb. Łącczé Jezoro) – przepływowe jezioro rynnowe na Równinie Charzykowskiej w kompleksie leśnym Borów Tucholskich, w powiecie chojnickim województwa pomorskiego na wysokości 119,3 m n.p.m.

Akwen jeziora jest połączony rynną Brdy z jeziorem Dybrzyk i systemem dorzecza Brdy. Charakteryzuje się wysokimi brzegami porośniętymi lasem sosnowym. Południowy brzeg jeziora stanowi granicę Parku Narodowego Bory Tucholskie. Prowadzi tędy również "Szlak kajakowy rzeki Brdy".

Powierzchnia całkowita: 126,7 ha, maksymalna głębokość: 19 m.