Knight Online

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Knight Online
Producent MGame Corporation, Noah System
Wydawca K2 Network, Egames, Mgame, Terra Corp
Gatunek MMORPG
Wymagania sprzętowe
Platforma PC, Windows
Nośniki do ściągnięcia online
Wymagania

Intel Celeron 300MHz CPU, 128MB RAM, 400MB HDD, 16MB pamięci na karcie graficznej (3D), DirectX 8.1, połączenie internetowe

Kontrolery klawiatura, myszka

Knight OnlineMMORPG wyprodukowany przez MGame Corporation, Noah System. Pierwsza alfa wersja ukazała się w listopadzie 2002 roku, była udostępniona w bardzo ograniczonym zakresie. W listopadzie 2003 roku udostępniono pierwsza publiczną beta wersję dla koreańskich graczy. Od dnia 5 września 2004 roku debiutuje w Ameryce Północnej serwer światowy, po wykupieniu przez K2 Network (USKO) licencji.

Z natury gra jest darmowa. Istnieje jednak możliwość wykupienia płatnego konta Premium dającego dostęp do dodatkowych opcji w grze, wchodzenia do gry bez kolejki i innych przywilejów. Istnieją 3 rodzaje płatnego konta: Bronze Premium,,Gold Premium, Platinum Premium oraz ostatnia najlepsza Exp Premium.

Gracz do wyboru ma dwie rasy między którymi toczą się wojny: El-morad (ludzi) i Karus (potocznie zwanych orkami), a także kilka klas: wojownika (ang. warrior), maga (ang. mage), kapłana (ang. priest) oraz łotra (ang. rogue), popularnie dzieli się ze względu na sposób prowadzenia na łucznika (ang. archer) i skrytobójcę (ang. assasin). Dwa razy w tygodniu urządzana jest wielka bitwa (Lunar War), w której rozstrzyga się, która z ras będzie mogła najeżdżać tereny przeciwnika przez następną godzinę, oraz inna wersja tejże, dla graczy posiadających poziom nie wyższy niż 59 (Dark Lunar War). Jak w każdym innym MMORPG gracz zdobywa kolejne poziomy. Głównym celem dla wielu graczy jest zdobycie poziomu 60, bo to właśnie wtedy otwierają się nowe możliwości (umiejętności z drzewka master). Maksymalny poziom to 83, jednak ich zdobycie jest już o wiele trudniejsze, z powodu zmniejszonego o połowę zdobywanego doświadczenia od poziomu 80. Gra posiada bardzo rozbudowane mapy takie jak Ronark Land (35-83lvle), Ronark Land Base (45-69lvl) oraz Ardream (35-59lvl) odbywają się walki El Morad vs Karus. Charakter gry jako nastawionej na pvp (player versus player) oddaje również kilkukrotnie w ciągu dnia rozgrywane są tzw. eventy (misje dla gracza) o nazwach Border Defense War, Forgotten Temple oraz Chaos event.

25 kwietnia na oficjalnej stronie Knight Online pojawiła się informacja, iż malezyjskie serwery zostaną zamknięte w dniu 30 czerwca 2007 z powodu nieprzedłużenia kontraktu na dalszą dystrybucję gry. W dalszym ciągu będzie jednak można grać na pozostałych serwerach - amerykańskim, japońskim, koreańskim i chińskim.

Początkiem września 2012 grę przejmuje NTTGame.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]