Przejdź do zawartości

Leonard Górnicki

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Leonard Górnicki
Państwo działania

 Polska

profesor nauk prawnych
Specjalność: historia państwa i prawa polskiego, prawo cywilne[1]
Alma Mater

Uniwersytet Wrocławski

Doktorat

9 grudnia 1991[1]

Habilitacja

12 marca 2001[1]

Profesura

17 lipca 2015[1]

Leonard Górnickipolski prawnik, prof. dr hab. nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu i Społecznej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Społecznej Akademii Nauk Wydziału Studiów Międzynarodowych i Informatyki, Katedry Międzynarodowych Stosunków Politycznych i Dyplomacji, oraz Instytutu Historii Państwa i Prawa Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego[1].

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

W 1985 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim[1], 9 grudnia 1991 obronił pracę doktorską Prawo Trzeciej Rzeszy w nauce i publicystyce prawniczej Polski międzywojennej (1933-1939), otrzymując doktorat, a 12 marca 2001 habilitował się na podstawie oceny dorobku naukowego i pracy zatytułowanej Prawo cywilne w pracach Komisji Kodyfikacyjnej RP w latach 1919–1939[1]. 17 lipca 2015 nadano mu tytuł profesora w zakresie nauk prawnych[1].

Został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu i Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, Społecznej Akademii Nauk Wydziału Studiów Międzynarodowych i Informatyki, Katedry Międzynarodowych Stosunków Politycznych i Dyplomacji, oraz w Instytucie Historii Państwa i Prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego[1].

Pełnił funkcję kierownika Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych Wydziału Informatyki i Administracji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu, a także członka Konwentu Rzeczników Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Zespołu Specjalistycznego, Interdyscyplinarnego, Doradczego i Zadaniowe Ministra[1].

Publikacje

[edytuj | edytuj kod]
  • Prawo cywilne w pracach Komisji Kodyfikacyjnej Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1919–1939[1]
  • 2006: Droit moral w polskiej ustawie o prawie autorskim z 1926 roku[1]
  • 2008: Metoda opracowania i koncepcja kodeksu zobowiązań z 1934 roku[1]
Artykuły

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]
  1. a b c d e f g h i j k l m Prof. Leonard Romuald Górnicki, [w:] baza „Ludzie nauki” portalu Nauka Polska (OPI PIB) [dostęp 2019-07-11].