Przejdź do zawartości

Liga Sprawiedliwych: Bogowie i potwory

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Liga Sprawiedliwych: Bogowie i potwory
Justice League: Gods and Monsters
Gatunek

animowany, akcja, science-fiction

Rok produkcji

2015

Data premiery

21 lipca 2015

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

76 minut

Reżyseria

Sam Liu

Scenariusz

Alan Burnett Bruce Timm

Muzyka

Frederik Wiedmann

Produkcja

Warner Bros. Animation DC Entertainment

Dystrybucja

Warner Home Video

Strona internetowa

Liga Sprawiedliwych: Bogowie i potwory (Justice League: Gods and Monsters) – pełnometrażowy film animowany z 2015 roku w reżyserii Sam Liu.

Fabuła

[edytuj | edytuj kod]

Akcja rozgrywa się w świecie alternatywnym niż poprzednie filmy Ligą Sprawiedliwych. Skrajnie różni się nie tylko od wcześniejszych produkcji z tą organizacją, lecz także od tych, gdzie jej członkowie występują pojedynczo. Liga Sprawiedliwych składa się tylko z trzech osób: Supermana, Wonder Woman i Batmana. Jednak prywatnie mają zupełnie inne nazwiska i biografie niż wcześniej.

Kal-El nigdy się nie urodził. Na chwilę przed wybuchem planety Krypton, Lara-El umieściła swoje DNA w sondzie kosmicznej. Następnie miał to zrobić jej mąż, Jor-El, lecz został powstrzymany przez generała Zoda, który zdecydował, że ostatni Kryptonianin musi być jego potomkiem. Zarodek dojrzewał w kosmosie, a w chwili lądowania na Ziemi był niemowlęciem. Wychowywał się w Smallville. Supermen w tym świecie prywatnie nazywa się Hernan Guerra. Nie ma wymyślnego kostiumu, lecz całkiem normalne ubranie. Z rysów twarzy jest bardzo podobny do Zoda. Choć walczy po stronie dobra, często jest krytykowany za nadmierną przemoc. Wonder Woman nie jest Amazonką, lecz kosmitką. Prywatnie nazywa się Bekka. Uciekła z planety Nowa Genezis, ponieważ zbuntowała się przeciwko nieczystym metodom wojennym Wielkiego Ojca. Wielką wartość bojową zawdzięcza technologii, którą sprowadziła ze sobą. Batman prywatnie nazywa się Kirk Langstrom. W poprzednich produkcjach znany też jako Man-Bat. Gdy studiował genetykę, zapadł na śmiertelną chorobę. Pragnąc się uleczyć, eksperymentował na sobie mieszając swój genom z różnymi gatunkami zwierząt. Udało się, ale z poważnym skutkiem ubocznym: stał się półczłowiekiem pół nietoperzem wampirem. Zanim opracował metody na opanowanie głodu osocza, skrzywdził kilku ludzi. Zwalcza zło, aby się zrehabilitować.

Głosów użyczyli

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]