LocoRoco

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
LocoRoco
Producent Sony Computer Entertainment Japan.(SCEI)
Wydawca Sony Computer Entertainment Inc.
Data wydania EU: 23 czerwca 2006
PL: 28 czerwca 2006
PSN: 24 kwietnia 2008
Gatunek Zręcznościówka, Platformówka, Przygodówka
Tryby gry jednoosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation Portable (PSP), SonyEricsson Yari
Nośniki UMD, download
Wymagania

PSP, Memory Stick, Soft 2.71, Telefon Sony Ericsson posiadający akcelerometr

LocoRoco – gra wydana przez Sony Computer Entertainment Inc.(SCEI)

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Planeta, na której żyją MuiMui i kolorowe LocoRoco, została zaatakowana przez złe Moje. Przestraszone MuiMui pochowały się w najróżniejszych kryjówkach na całej planecie. Zadaniem LocoRoco jest odnalezienie wszystkich MuiMui i pozbycie się strasznych Moja.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gracz ma za zadanie tak manipulować światem widocznym na panoramicznym ekranie konsoli, aby bohaterowie gry przetaczali się lub przeskakiwali w poszczególne miejsca na planszy. Bohaterowie, którymi porusza gracz to Bloby (glutowate stworzenia), które w trakcie gry powiększają swój rozmiar po zjedzeniu jagód. W ten sposób użytkownik sięga wyższego pułapu punktowego. Im większy nasz bohater, tym trudniej mu przecisnąć się przez wąskie przejścia. W tym miejscu przydaje się funkcja rozbicia LocoRoco na małych, niezależnych od siebie bohaterów. Pojawiają się one w różnych kolorach (w zależności od etapu gry), np. żółty, czerwony, czarny, zielony, niebieski. Ostrożne manipulowanie światem LocoRoco umożliwia uniknięcie pułapek, którymi naszpikowany jest świat bohatera. Dostępne są różne scenerie świata Loco Roco: tropikalna dżungla, łąka, świat znajdujący się wewnątrz żaby czy pingwina, teren pokryty w całości śniegiem itp. Na każdym rodzaju podłoża gra się inaczej (np. na śniegu Bloby się ślizgają).

Wymagania sprzętowe[edytuj | edytuj kod]

LocoRoco to gra zręcznościowa dostępna do niedawna wyłącznie na konsoli PSP, teraz również w telefonach SonyEricsson Yari (sterowanie akcelerometrem) oraz SonyEricsson Zylo.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

LocoRoco 2
LocoRoco: Midnight Carnival

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]