Ludowo-Demokratyczna Republika Jemenu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Ludowo-Demokratyczna Republika Jemenu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1988
Kod MKOl

YMD

Klasyfikacja wszech czasów letnich igrzysk olimpijskich
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Reprezentacja Ludowo-Demokratycznej Republiki Jemenu pierwszy i jedyny raz na letnich igrzyskach olimpijskich wystąpiła w Seulu w 1988 roku. W skład ówczesnej reprezentacji weszło pięciu sportowców w dwóch dyscyplinach sportu.

Na tych samych igrzyskach występowała reprezentacja Jemeńskiej Republiki Arabskiej, z którą Ludowo-Demokratyczna Republika Jemenu połączyła się w 1990 roku i na igrzyskach w 1992 roku wystąpili reprezentanci już zjednoczonego Jemenu.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Boks[edytuj | edytuj kod]

Ali Mohamed Jaffer przegrał w I rundzie wagi piórkowej (do 57 kg) z Tajem Wangchai Pongsri przez RSC w pierwszej rundzie pojedynku.

W wadze muszej (do 51 kg) wystąpił Mohamed Mahfood Sayed, który w I rundzie miał wolny los, a w drugiej przegrał przez KO z Ugandyjczykiem Emmanuelem Nsubugą.

Lekkoatletyka[edytuj | edytuj kod]

Ehab Fuad Ahmed Nagi osiągnął 99. czas eliminacji biegu na 100 metrów (11,53 s; wyprzedził tylko jednego rywala). Wygrał Amerykanin Carl Lewis[1].

Na dystansie dwukrotnie dłuższym Sahim Saleh Mehdi osiągnął 69. (przedostatnie) czas eliminacji. Wygrał Amerykanin Joe Deloach[2].

W eliminacjach biegu na 5000 metrów Farook Ahmed Saeed zajął 52. (15:50,91 min) miejsce wśród 55 biegaczy. Wygrał Kenijczyk John Ngugi[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]