Miś Yogi (film)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Miś Yogi
Yogi Bear
ilustracja
Gatunek fabularno-animowany, familijny
Data premiery 17 grudnia 2010
Polska 18 lutego 2011
Kraj produkcji  Stany Zjednoczone
 Nowa Zelandia
Reżyseria Eric Brevig
Muzyka John Debney
Zdjęcia Peter James
Dystrybucja Warner Bros.

Miś Yogi (ang. Yogi Bear) – amerykańsko-nowozelandzki film fabularno-animowany z 2010 roku w reżyserii Erica Breviga. Film łączy technikę animacji trójwymiarowej CGI z grą prawdziwych aktorów. Film jest adaptacją popularnej kreskówki studia Hanna-Barbera pod tym samym tytułem.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Ważą się losy słynnego parku Jellystone. Skorumpowany burmistrz roztrwonił miejskie pieniądze, a dziurę w budżecie i pokrycie wydatków związanych z kampanią wyborczą na stanowisko gubernatora chce załatać sprzedając za pokaźną sumkę park drwalom. Oznaczałoby to pozbawienie okolicznych mieszkańców naturalnego piękna parku i przytulnej jaskini Yogiego i Bubu.

Cała sprawa pozbawia Yogiego apetytu. Ale tylko na chwilę. Aby ratować park Yogi i Bubu postanawiają połączyć siły z człowiekiem, którego zawsze starali się unikać – strażnikiem Smithem (Thomas Cavanagh). Niespodziewanie park odwiedza Rachel Johnson (Anna Faris), dokumentalistka, która chce nakręcić w Jellystone materiał o misiach w ich naturalnym środowisku, co jest nieco absurdalne, bo Yogi i Bubu mieszkają we w pełni urządzonej jaskini i mają nawet telewizor.

Wkrótce okazuje się, że piękno parku oraz wdzięk strażnika Smitha nie są obojętne Rachel, tym bardziej, że podziela ona jego botaniczne i zoologiczne zainteresowania. Sercowe zawirowania sprawiają, że Smith nie zauważa, iż jego zastępca, strażnik Jones (T.J. Miller), chce wygryźć go z posady. Tymczasem burmistrz Brown (Andrew Daly) razem ze swoim sekretarzem zajmują się realizacją swojego nikczemnego planu.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Opracowanie wersji polskiej: Studio Sonica
Reżyseria: Jarosław Boberek
Dialogi: Tomasz Robaczewski
Dźwięk i montaż: Maciej Brzeziński
Organizacja produkcji: Agnieszka Kudelska
W wersji polskiej wystąpili:

W pozostałych rolach:

i inni

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]