Mikołaj Cieślak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Mikołaj Cieślak
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

6 grudnia 1973
Warszawa

Zawód

artysta kabaretowy

Mikołaj Cieślak (ur. 6 grudnia 1973 w Warszawie) – polski artysta kabaretowy i aktor, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Studiował na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

W dorobku kabaretowym ma wiele wyrazistych i charakterystycznych ról: Gwidona, Bogdana, Bożydara, dresiarza w skeczu Galeria. Oprócz działalności kabaretowej opublikował wraz z Przemysławem Borkowskim i Robertem Górskim tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie.

Występował w teatrze Capitol w komedii Marka Modzelewskiego Szwedzki stół[1] i komedii Roberta Górskiego Zdrówko[2]. W lutym 2015 zadebiutował w polsko-włoskiej sztuce Quasi-Paradiso (Prawie raj) w reżyserii Roberta Talarczyka, wystawianym w Teatro di Astra w Turynie.

Odpowiadał za obsadę serialu internetowego Ucho Prezesa, w którym grał Mariusza, pierwowzór Mariusza Błaszczaka[3]. Zajmował się też tworzeniem obsady do filmu Tadeusza Śliwy (Nie)znajomi. Wystąpił w programie rozrywkowym Kabaret na żywo w telewizji Polsat

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Żonaty. Ma dwie córki, Maję i Jagodę[4].

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Lidia Raś: „Szwedzki stół” w teatrze Capitol. Kto dostał bilety?. Wiadomości24, 2012-10-29. [dostęp 2013-12-24]. (pol.).
  2. „Zdrówko” w teatrze Capitol. Premiera już 9 grudnia. Polskapresse sp. z.o.o, 2013-12-03. [dostęp 2014-06-09]. (pol.).
  3. [1]
  4. Mikołaj Cieślak [online], Filmweb [dostęp 2017-03-24] (pol.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]