Mirosław Pilśniak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mirosław Pilśniak
Kraj działania Polska
Data i miejsce urodzenia 5 lutego 1959
Mosina
Proboszcz parafii św. Dominika w Warszawie
Okres sprawowania 2004-2005
Wyznanie katolicyzm
Kościół Kościół łaciński
Inkardynacja dominikanie
Śluby zakonne 18 sierpnia 1984
Prezbiterat 2 czerwca 1990

Mirosław Pilśniak OP (ur. 5 lutego 1959 w Mosinie) – polski dominikanin.

Wstąpił do Zakonu w roku 1983, święcenia kapłańskie przyjął w 1990. Z wykształcenia jest technikiem mechanikiem automatyki przemysłowej, mgr matematyki na UAM w Poznaniu i mgr z teologii Ojców Kościoła i stopniem licencjata (czyli prawem do wykładania na uczelniach kościelnych) z teologii dogmatycznej na UKSW w Warszawie.

Od 1990 przez 3 lata duszpasterz akademicki i duszpasterz młodzieży szkół średnich w Krakowie. Potem przez 6 lat przeor klasztorów w Krakowie i przez 3 lata klasztoru przy ul. Freta w Warszawie. Od 1992 zaangażowany w ruch rekolekcyjny i formacyjny małżeństw Spotkania Małżeńskie. Opiekuje się Warszawskim Ośrodkiem i jest krajowym duszpasterzem tego ruchu. Wykłada teologię małżeństwa i etykę na Dominikańskim Studium Filozoficzno-Teologicznym w Krakowie i w Kolegium św. Tomasza w Kijowie.

Od lata 2002 był duszpasterzem akademickim w Warszawie na Służewie, a od czerwca 2004 proboszczem tamtejszej parafii św. Dominika. Od 2005 Duszpasterz Rodzin oraz opiekun Klubiku Maluchów i Rodziców „Sto Pociech” przy klasztorze i kościele oo. Dominikanów św. Jacka przy ul. Freta w Warszawie.

Prowadził programy o tematyce religijnej oraz rodzinnej w TV Puls. Na kanale Religia.tv prowadził audycję „Akademia Rodzinna”.