Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1989

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Mistrzostwa Świata w Biathlonie 1989
1988 1990
Data 7 - 12 lutego 1989
Gospodarz Austria Feistritz
Mężczyźni
Sprint Niemiecka Republika Demokratyczna Frank Luck
Bieg indywidualny Norwegia Eirik Kvalfoss
Sztafeta  NRD
Zawody drużynowe  ZSRR
Kobiety
Sprint Norwegia Anne Elvebakk
Bieg indywidualny Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Petra Schaaf
Sztafeta  ZSRR
Zawody drużynowe  ZSRR

24. Mistrzostwa świata w biathlonie odbyły się w Feistritz w Austrii. Pierwszy raz w historii mistrzostwa kobiet i mężczyzn odbyły się w tej samej miejscowości. Podczas mistrzostw po raz pierwszy rozegrano zawody drużynowe.

Mężczyźni[edytuj]

Sprint[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Frank Luck  NRD 0+0 28:08.7
Silver medal with cup.svg Eirik Kvalfoss  Norwegia 1+0 28:14.1
Bronze medal with cup.svg Jurij Kaszkarow  ZSRR 0+1 28:32.7
4 Johann Passler  Włochy 0+1 28:39.1
5 Frank-Peter Roetsch  NRD 1+1 28:44.5
6 Sylfest Glimsdal  Norwegia 0+2 28:47.9
7 Siergiej Czepikow  ZSRR 2+0 28:59.4
8 Aleksandr Popow  ZSRR 0+0 29:02.6
9 Birk Anders  NRD 0+2 29:08.0
10 Andreas Zingerle  Włochy 0+1 29:11.5

Bieg indywidualny[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Eirik Kvalfoss  Norwegia 0+0+0+1 58:13.0
Silver medal with cup.svg Gisle Fenne  Norwegia 0+0+0+0 59:20.8
Bronze medal with cup.svg Fritz Fischer  RFN 0+2+0+0 1:00:48.1
4 Frank Luck  NRD 0+2+0+0 1:00:50.8
5 Andreas Zingerle  Włochy 0+0+0+1 1:01:01.8
6 Spas Złatew  Bułgaria 0+1+0+0 1:01:03.8
7 Siergiej Czepikow  ZSRR 1+0+1+0 1:01:44.5
8 Frank-Peter Roetsch  NRD 0+0+1+2 1:01:56.6
9 Alfred Eder  Austria 0+0+0+2 1:02:21.6
10 Franz Wudy  RFN 0+0+0+2 1:02:40.4

Sztafeta[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 NRD
Frank Luck
Andre Sehmisch
Birk Anders
Frank-Peter Roetsch
 NRD
Silver medal with cup.svg
 ZSRR
Jurij Kaszkarow
Siergiej Czepikow
Aleksandr Popow
Siergiej Bułygin
 ZSRR
Bronze medal with cup.svg
 Norwegia
Geir Einang
Sylfest Glimsdal
Gisle Fenne
Eirik Kvalfoss
 Norwegia

Zawody drużynowe[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 ZSRR
Jurij Kaszkarow
Siergiej Bułygin
Aleksandr Popow
Siergiej Czepikow
 ZSRR
Silver medal with cup.svg
 RFN
Franz Wudy
Herbert Fritzenwenger
Georg Fischer
Fritz Fischer
 RFN
Bronze medal with cup.svg
 NRD
Andreas Heymann
Andre Sehmisch
Raik Dittrich
Steffen Hoos
 NRD

Kobiety[edytuj]

Sprint[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Anne Elvebakk  Norwegia 2 27:12,3
Silver medal with cup.svg Cwetana Krastewa  Bułgaria 2 27:15,4
Bronze medal with cup.svg Natalja Prikazczikowa  ZSRR 3 27:24,8
4 Swietłana Dawydowa  ZSRR 2 27:28,8
5 Jelena Gołowina  ZSRR 2 27:32,1
6 Sylfest Glimsdal  Norwegia 0 27:53,2

Bieg indywidualny[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Petra Schaaf  RFN 2 1:06:11,2
Silver medal with cup.svg Anne Elvebakk  Norwegia 2 1:06:31,6
Bronze medal with cup.svg Swietłana Dawydowa  ZSRR 3 1:07:25,2
4 Łuiza Czerepanowa  ZSRR 4 1:07:50,8
5 Swietłana Dawydowa  ZSRR 3 1:07:25,2
6 Martina Stede  RFN 1 1:07:52,0
7 Cwetana Krastewa  Bułgaria 4 1:08:11,4
8 Jelena Gołowina  ZSRR 5 1:09:03,2

Sztafeta[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 ZSRR
Natalja Prikazczikowa
Swietłana Dawydowa
Jelena Gołowina
 ZSRR
Silver medal with cup.svg
 Bułgaria
Cwetana Krastewa
Marija Manołowa
Nadeżda Aleksijewa
 Bułgaria
Bronze medal with cup.svg
 Czechosłowacja
Eva Burešová
Renata Novotná
Jiřina Adamičková
 Czechosłowacja

Zawody drużynowe[edytuj]

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg
 ZSRR
Natalja Prikazczikowa
Swietłana Dawydowa
Łuiza Czerepanowa
Jelena Gołowina
 ZSRR
Silver medal with cup.svg
 Norwegia
Synnøve Thoresen
Elin Kristiansen
Anne Elvebakk
Mona Bollerud
 Norwegia
Bronze medal with cup.svg
 RFN
Inga Kesper
Daniela Hörburger
Dorina Pieper
Petra Schaaf
 RFN

Klasyfikacja medalowa[edytuj]

Miejsce Państwo Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1.  ZSRR 3 1 3 7
2.  Norwegia 2 4 1 7
3.  NRD 2 0 1 3
4.  RFN 1 1 2 4
5.  Bułgaria 0 2 0 2
6.  Czechosłowacja 0 0 1 1