Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 1979

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

3. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody sportowe, które odbyły się w roku 1979 w stolicy Japonii - Tokio.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal asia.svg Wynik Silver medal asia.svg Wynik Bronze medal asia.svg Wynik
100 m Suchart Chairsuvaparb
Tajlandia
10.63 Suh Mei-Guh
Korea Południowa
10.75 Akira Harada
Japonia
10.80
200 m Yasuhiro Harada
Japonia
21.34 Shunzo Shito
Japonia
21.34 Toshio Toyota
Japonia
21.39
400 m Shoichi Handa
Japonia
47.45 Abbas Al-Aibi
Irak
47.47 Fahim Sada
Irak
47.51
800 m Falah Naji Jarallah
Irak
1:49.5a Toshifumi Shigenari
Japonia
1:49.6a Sant Kumar
Indie
1:50.1a
1500 m Rattan Singh
Indie
3:49.8a Takashi Ishii
Japonia
3:50.1a Toshifumi Shigenari
Japonia
3:50.9a
5000 m Hideki Kita
Japonia
13:55.3a Takao Nakamura
Japonia
13:59.8a Gopal Singh Saini
Indie
13:59.8a
10 000 m Toshihiko Seko
Japonia
28:59.2a Kunimitsu Ito
Japonia
29:00.2a Takeshi So
Japonia
29:02.5a
3000 m przez przeszkody Masanari Shintaku
Japonia
8:40.8a Hitoshi Iwabuchi
Japonia
8:57.2a Gopal Singh Saini
Indie
9:12.4a
110 m ppł Yoshifumi Fujimori
Japonia
14.29 Satbir Singh
Indie
14.53 Jabbar Rahima
Irak
14.72
400 m ppł Hussein Kadhum
Irak
51.18 Takashi Nagao
Japonia
51.53 Yukihiro Yoshimatsu
Japonia
52.14
Skok wzwyż Kazunori Koshikawa
Japonia
2.15 Takao Sakamoto
Japonia
2.15 Takashi Katamine
Japonia
2.15
Skok o tyczce Itsuo Takanezawa
Japonia
5.20 Tomomi Takahashi
Japonia
5.10 Yosuhiro Kigawa
Japonia
5.00
Skok w dal Junichi Usui
Japonia
7.97 Suresh Babu
Indie
7.94 Toshihisa Yoshimoto
Japonia
7.91w
Trójskok Zhou Zhenxian
Chińska Republika Ludowa
17.02 Motokuni Hiratani
Japonia
16.52w Masami Nakanishi
Japonia
16.50w
Pchnięcie kulą Mohammed Al-Zinkawi
Kuwejt
17.78 Zhao Baoqin
Chińska Republika Ludowa
17.50 Bahadur Singh Chouhan
Indie
17.47
Rzut dyskiem Kiyotaka Kawasaki
Japonia
55.34 Li Weinan
Chińska Republika Ludowa
54.64 Michio Kita
Japonia
53.06
Rzut młotem Shigenobu Murofushi
Japonia
66.73 Masayuki Kawata
Japonia
65.94 Raghubir Singh Bal
Indie
61.52
Rzut oszczepem Shen Maomao
Chińska Republika Ludowa
86.50 Toshihiro Yamada
Japonia
78.46 Masahiko Takita
Japonia
78.46
Dziesięciobój Atsushi Kasai
Japonia
7096 Toshikazu Kobayashi
Japonia
6983 Jin Xuewei
Chińska Republika Ludowa
6975
Chód na 20 km Hakam Singh
Indie
1:35:40 Wang Qiang
Chińska Republika Ludowa
1:35:48 Vellasamy Subramaniam
Malezja
1:36:27
Sztafeta 4 x 100 m  Japonia 39.70  Tajlandia 40.20  Indie 40.41
Sztafeta 4 x 400 m  Irak 3:08.8a  Japonia 3:08.9a  Indie 3:11.8a

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Gold medal asia.svg Wynik Silver medal asia.svg Wynik Bronze medal asia.svg Wynik
100 m Emiko Konishi
Japonia
12.09 Ying Yaping
Chińska Republika Ludowa
12.10 Mo Myung-Hee
Korea Południowa
12.11
200 m Sumiko Kaibara
Japonia
24.45 Mo Myung-Hee
Korea Południowa
24.49 Emiko Konishi
Japonia
24.72
400 m Chung Byong-Soon
Korea Południowa
54.33 Rita Sen
Indie
54.99 Yumiko Aoi
Japonia
55.66
800 m Chung Byong-Soon
Korea Południowa
2:06.1a Chang Yong-Ae
Korea Północna
2:10.2a Takako Sanda
Japonia
2:11.8a
1500 m Kim Ok-Sun
Korea Północna
4:25.0a Kim Chun-Hwa
Korea Północna
4:29.1a Lu Hongxiang
Chińska Republika Ludowa
4:31.3a
3000 m Kim Ok-Sun
Korea Północna
9:24.9a Yang Yenying
Chińska Republika Ludowa
9:30.8a Kim Chun-Hwa
Korea Północna
9:31.4a
100 m ppł Emi Akimoto
Japonia
14.17 Dai Jianhua
Chińska Republika Ludowa
14.33 Tamie Motegi
Japonia
14.45
400 m ppł Yumiko Aoi
Japonia
60.46 Marina Chin Leng Sim
Malezja
61.63 Zhan Xin
Chińska Republika Ludowa
61.84
Skok wzwyż Zheng Dazhen
Chińska Republika Ludowa
1.87 Tamami Yagi
Japonia
1.81 Hisayo Fukumitsu
Japonia
1.81
Skok w dal Sumie Awara
Japonia
6.42w Zou Wa
Chińska Republika Ludowa
6.27w Kazuko Ishizu
Japonia
6.05w
Pchnięcie kulą Shen Lijuan
Chińska Republika Ludowa
17.48 Yukari Seo
Japonia
14.78 Yumiko Asari
Japonia
14.12
Rzut dyskiem Li Xiaohui
Chińska Republika Ludowa
58.62 Yukari Seo
Japonia
46.64 Yumiko Asari
Japonia
44.16
Rzut oszczepem Li Xia
Chińska Republika Ludowa
58.44 Yao Juiying
Chińska Republika Ludowa
54.82 Naomi Shibusawa
Japonia
51.16
Pięciobój lekkoatletyczny Ye Peisu
Chińska Republika Ludowa
4139 Tomoko Uchida
Japonia
3753 Sachie Sekiguchi
Japonia
3706
Sztafeta 4 x 100 m  Japonia 45.85  Tajlandia 46.03  Indie 46.93
Sztafeta 4 x 400 m  Japonia 3:45.9a  Malezja 3:46.3a  Filipiny 3:57.5a

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Państwo Gold medal asia.svg Silver medal asia.svg Bronze medal asia.svg Asia medals.PNG
1  Japonia 20 18 21 59
2  Chiny 7 8 3 18
3  Irak 3 1 2 6
4  Indie 2 3 8 13
5  Korea Południowa 2 2 1 5
5  Korea Północna 2 2 1 5
7  Tajlandia 1 2 0 3
8  Kuwejt 1 0 0 1
9  Malezja 0 2 1 3
10  Filipiny 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]