Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2007

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
14. ME << 15. Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2007 >> 16. ME
Miejsce Węgry Debreczyn, Węgry
Liczba ekip 34
Liczba sportowców 470
Liczba konkurencji 38
Otwarcie 13 grudnia 2007
Zamknięcie 16 grudnia 2007
Liczba polskich reprezentantów 14

15. Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie 2007 odbyły się w Debreczynie na Węgrzech pod patronatem Europejskiej Federacji Pływackiej (LEN – Ligue Européenne de Natation). Trwały od 13 do 16 grudnia.

Mistrzostwa te zorganizowane były po raz pierwszy na Węgrzech.

Klasyfikacja medalowa[edytuj]

Końcowa klasyfikacja medalowa
Lp. Państwo Z S B R-m
1 Niemcy Niemcy 5 7 7 19
2 Rosja Rosja 5 4 3 12
3 Francja Francja 4 4 5 13
4 Węgry Węgry 4 2 3 9
5 Szwecja Szwecja 4 2 2 8
6 Polska Polska 3 3 2 8
7 Holandia Holandia 3 2 3 8
8 Włochy Włochy 2 3 4 9
9 Słowenia Słowenia 2 0 1 3
9 Ukraina Ukraina 2 0 1 3
11 Serbia Serbia 2 0 0 2
12 Austria Austria 1 3 1 5
13 Chorwacja Chorwacja 1 3 0 4
14 Dania Dania 1 0 0 1
14 Finlandia Finlandia 1 0 0 1
16 Hiszpania Hiszpania 0 2 2 4
17 Norwegia Norwegia 0 1 0 1
18 Bułgaria Bułgaria 0 0 2 2
18 Grecja Grecja 0 0 2 2








































Reprezentacje[edytuj]

W Mistrzostwach Europy udział wzięły 34 reprezentacje narodowe zrzeszone w LEN.

Reprezentacja Polski na ME[edytuj]

Na Mistrzostwa Europy kwalifikację uzyskało 14 polskich zawodników (6 pływaczek i 8 pływaków). Reprezentacja Polski wywalczyła 8 medali (trzy złote), zajmując 6. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Kobiety:

  • Katarzyna Baranowska (MKP Szczecin)
    • 2. miejsce – 200 m zmien. 2:09,25
    • 4. miejsce – 400 m zmien. 4:31,89
  • Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa)
    • 1. miejsce – 200 m mot. 2:03,53 (RŚ)
    • 3. miejsce – 100 m mot. 58,40
  • Beata Kamińska (AZS AWFiS Gdańsk)
    • 4. miejsce – 200 m klas. 2:25,00
  • Agata Korc (AZS AWF Wrocław)
    • 6. miejsce – 50 m mot. 26,68
    • 6. miejsce – 50 m dow. 24,52 (RP)
  • Iwona Prędecka (Unia Oświęcim)
  • Aleksandra Urbańczyk (Trójka Łódź)
    • 2. miejsce – 100 m zmien. 1:00,53
    • 6. miejsce – 200 m zmien. 2:10,68

Mężczyźni:

Wyniki[edytuj]

Kobiety[edytuj]

styl dowolny
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Holandia Marleen Veldhuis 23,77 Niemcy Britta Steffen 23,80 Holandia Hinkelien Schreuder 24,29
100 m Niemcy Britta Steffen 52,20 Holandia Marleen Veldhuis 52,30 Szwecja Josefin Lillhage 52,84
200 m Szwecja Josefin Lillhage 1:53,55 Francja Laure Manaudou 1:54,15 Francja Coralie Balmy 1:54,43
400 m Francja Laure Manaudou 3:57,43 Włochy Federica Pellegrini 4:00,78 Węgry Ágnes Mutina 4:02,35
800 m Dania Lotte Friis 8:12,27 Hiszpania Erika Villaécija 8:12,40 Włochy Alessia Filippi 8:12,84
Sztafeta 4 x 50 m  Holandia
Inge Dekker
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
Marleen Veldhuis
1:34,82
 Niemcy
Britta Steffen
Dorothea Brandt
Petra Dallmann
Meike Freitag
1:36,74  Szwecja
Claire Hedenskog
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
Magdalena Kuras
1:36,81
styl klasyczny
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Niemcy Janne Schäfer
Rosja Julija Jefimowa
30,33
30,33
- - Niemcy Sarah Poewe 30,80
100 m Rosja Julija Jefimowa 1:04,95
RE
Austria Mirna Jukić 1:06,57 Rosja Jelena Bogomazowa 1:06,72
200 m Rosja Julija Jefimowa 2:19,08
RE
Austria Mirna Jukić 2:20,92 Niemcy Anne Poleska 2:22,66
styl motylkowy
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Szwecja Anna-Karin Kammerling 25,70 Holandia Inge Dekker 25,74 Holandia Hinkelien Schreuder 25,90
100 m Holandia Inge Dekker 56,82 Francja Alena Popczanka 57,55 Polska Otylia Jędrzejczak 58,40
200 m Polska Otylia Jędrzejczak 2:03,53
Węgry Emese Kovács 2:05,41 Niemcy Annika Mehlhorn 2:06,53
styl grzbietowy
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Chorwacja Sanja Jovanović 26,50
Niemcy Janine Pietsch 27,11 Austria Fabienne Nadarajah 27,50
100 m Francja Laure Manaudou 57,34
RE
Chorwacja Sanja Jovanović 57,94 Niemcy Janine Pietsch 58,15
200 m Słowenia Anja Čarman 2:05,20 Francja Esther Baron 2:05,57 Ukraina Iryna Amszennikowa 2:05,98
styl zmienny
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
100 m Finlandia Hanna-Maria Seppälä 1:00,23 Polska Aleksandra Urbańczyk 1:00,53 Francja Sophie de Ronchi 1:00,66
200 m Francja Camille Muffat 2:09,05 Polska Katarzyna Baranowska 2:09,25 Węgry Evelyn Verrasztó 2:09,83
400 m Włochy Alessia Filippi 4:30,46 Hiszpania Mireia Belmonte 4:31,06 Francja Camille Muffat 4:31,38
Sztafeta 4 x 50 m  Niemcy
Janine Pietsch
Janne Schäfer
Annika Mehlhorn
Britta Steffen
1:46,67
 Szwecja
Hanna Westrin
Anna-Karin Kammerling
Josefin Lillhage
Magdalena Kuras
1:48,07  Francja
Laure Manaudou
Anne Sophie Le Paranthoen
Alena Popczanka
Malia Metella
1:48,39

Mężczyźni[edytuj]

styl dowolny
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Szwecja Stefan Nystrand 21,11 Chorwacja Duje Draganja 21,23 Francja Alain Bernard 21,57
100 m Francja Alain Bernard 46,39 Szwecja Stefan Nystrand 46,73 Włochy Filippo Magnini 46,90
200 m Włochy Filippo Magnini 1:43,50 Niemcy Paul Biedermann 1:43,60 Polska Paweł Korzeniowski 1:44,05
400 m Polska Paweł Korzeniowski 3:38,72 Niemcy Paul Biedermann 3:38,76 Węgry Gergő Kis 3:39,52
1500 m Polska Mateusz Sawrymowicz 14:24,54 Węgry Gergő Kis 14:29,58 Włochy Federico Colbertaldo 14:31,31
Sztafeta 4 x 50 m  Szwecja
Petter Stymne
Marcus Piehl
Per Nylin
Stefan Nystrand
1:24,19
 Francja
Antoine Galavtine
Alain Bernard
David Maître
Amaury Leveaux
1:24,98  Niemcy
Steffen Deibler
Stefan Herbst
Johannes Dietrich
Thomas Rupprath
1:26,46
styl klasyczny
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Ukraina Ołeh Lisohor 26,75 Norwegia Aleksander Hetland 26,95 Włochy Alessandro Terrin 27,09
100 m Rosja Grigorij Falko
Ukraina Ihor Borysyk
58,57
58,57
- - Bułgaria Michaił Aleksandrow 58,75
200 m Węgry Dániel Gyurta 2:05,49
RE
Włochy Paolo Bossini 2:05,82 Bułgaria Michaił Aleksandrow 2:06,91
styl motylkowy
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Serbia Milorad Čavić 22,89 Rosja Jewgienij Korotyszkin 22,90 Niemcy Johannes Dietrich 22,94
100 m Serbia Milorad Čavić 50,53 Rosja Jewgienij Korotyszkin 50,59 Słowenia Peter Mankoč 50,62
200 m Węgry László Cseh 1:51,55 Polska Paweł Korzeniowski 1:51,61 Grecja Janis Drimonakos 1:54,28
styl grzbietowy
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
50 m Niemcy Thomas Rupprath 23,43 Niemcy Helge Meeuw 23,59 Hiszpania Aschwin Wildeboer 23,75
100 m Rosja Stanisław Doniec 50,61 Austria Markus Rogan 51,12 Niemcy Helge Meeuw 51,56
200 m Austria Markus Rogan 1:49,86
RE
Rosja Stanisław Doniec 1:51,94 Hiszpania Aschwin Wildeboer 1:52,12
styl zmienny
Konkurencja: Złoto: Czas Srebro: Czas Brąz: Czas
100 m Słowenia Peter Mankoč 52,88 Niemcy Thomas Rupprath 53,46 Rosja Siergiej Fiesikow 54,12
200 m Węgry László Cseh 1:52,99
Chorwacja Saša Imprić 1:57,48 Rosja Aleksandr Tichonow 1:57,59
400 m Węgry László Cseh 3:59,33
Włochy Luca Marin 4:04,10 Grecja Janis Drimonakos 4:05,08
Sztafeta 4 x 50 m  Niemcy
Thomas Rupprath
Markus Deibler
Johannes Dietrich
Steffen Deibler
1:34,39  Rosja
Stanisław Doniec
Dmitrij Komornikow
Jewgienij Korotyszkin
Siergiej Fiesikow
1:34,99  Holandia
Nick Driebergen
Robin van Aggele
Bastiaan Tamminga
Mitja Zastrow
1:35,35

Zobacz też[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]