Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 – skicross kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skicross Kobiet
ZIO 2010 ZIO 2018
Data 21 lutego 2014
Gospodarz Krasnaja Polana
Miejscowość Ekstrim-park Roza Chutor
Zwycięzcy
I miejsce

II miejsce

III miejsce
Kanada Marielle Thompson

Kanada Kelsey Serwa

Szwecja Anna Holmlund
Strona internetowa
Narciarstwo dowolne na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014
Jazda po muldach mężczyźni kobiety
Slopestyle mężczyźni kobiety
Skoki akrobatyczne mężczyźni kobiety
Halfpipe mężczyźni kobiety
Skicross mężczyźni kobiety
Kwalifikacje

Skicross kobiet – ostatnia z konkurencji rozgrywanych w ramach narciarstwa dowolnego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Zawodniczki rywalizować będą 21 lutego w ośrodku sportów ekstremalnych Ekstrim-park Roza Chutor, umiejscowionym w Krasnej Polanie[1]. Mistrzostwa olimpijskiego z Vancouver nie będzie broniła Kanadyjka Ashleigh McIvor która już zakończyła karierę sportową.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Konkurencja Godzina rozpoczęcia
Czas CET Czas lokalny
21 lutego Kwalifikacje 8:45 11:45
1/8 Finału 10:30 13:30
Ćwierćfinał 11:05 14:05
Półfinał 11:25 14:25
Finał 11:41 14:41

Tło[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Zwycięzca Drugi Trzeci Źródło
Wyniki skicrossu podczas zawodów Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym 2013/2014
7 grudnia Nakiska Kanada Marielle Thompson Szwajcaria Fanny Smith Francja Ophélie David [2]
15 grudnia Val Thorens Szwajcaria Katrin Müller Szwajcaria Sanna Lüdi Francja Ophélie David [3]
21 grudnia Innichen Szwajcaria Fanny Smith Kanada Kelsey Serwa Szwecja Anna Holmlund [4]
22 grudnia Innichen Szwajcaria Katrin Müller Kanada Marielle Thompson Niemcy Heidi Zacher [5]
16 stycznia Val Thorens Szwajcaria Sanna Lüdi Szwecja Sandra Näslund Austria Katrin Ofner [6]
17 stycznia Val Thorens Kanada Marielle Thompson Szwajcaria Katrin Müller Francja Ophélie David [7]
25 stycznia Kreischberg Francja Ophélie David Szwajcaria Fanny Smith Kanada Marielle Thompson [8]
Wyniki skicrossu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
23 lutego Vancouver Kanada Ashleigh McIvor Norwegia Hedda Berntsen Francja Marion Josserand [9]
Wyniki skicrossu na mistrzostwach świata 2011
4 lutego Deer Valley Kanada Kelsey Serwa Kanada Julia Murray Szwecja Anna Holmlund [10]
Wyniki skicross na mistrzostwach świata 2013
10 marca Voss Szwajcaria Fanny Smith Kanada Marielle Thompson Francja Ophélie David [11]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Zjazd Uwagi
1. 13 Serwa, KelseyKelsey Serwa  Kanada 1:21,45 Q
2. 8 David, OphélieOphélie David  Francja 1:21,46 Q
3. 6 Thompson, MarielleMarielle Thompson  Kanada 1:21,56 Q
4. 16 Holmlund, AnnaAnna Holmlund  Szwecja 1:22,21 Q
5. 4 Høie Gjefsen, MarteMarte Høie Gjefsen  Norwegia 1:22,33 Q
6. 14 Lüdi, SannaSanna Lüdi  Szwajcaria 1:22,37 Q
7. 17 Müller, JorindeJorinde Müller  Szwajcaria 1:22,46 Q
8. 12 Simmerling, GeorgiaGeorgia Simmerling  Kanada 1:22,52 Q
9. 18 Wörner, AnnaAnna Wörner  Niemcy 1:22,95 Q
10. 3 Näslund, SandraSandra Näslund  Szwecja 1:23,28 Q
11. 20 Crema, KatyaKatya Crema  Australia 1:23,47 Q
12. 15 Müller, KatrinKatrin Müller  Szwajcaria 1:23,85 Q
13. 11 Ofner, KatrinKatrin Ofner  Austria 1:24,10 Q
14. 27 Liwinska, JulijaJulija Liwinska  Rosja 1:24,21 Q
15. 10 Zacher, HeidiHeidi Zacher  Niemcy 1:24,24 Q
16. 1 Smith, FannyFanny Smith  Szwajcaria 1:24,61 Q
17. 9 Berger-Sabbatel, MarielleMarielle Berger-Sabbatel  Francja 1:24,62 Q
18. 5 Riemen-Żerebecka, KarolinaKarolina Riemen-Żerebecka  Polska 1:24,86 Q
19. 7 Baron, AlizéeAlizée Baron  Francja 1:25,20 Q
20. 26 Zemanová, AndreaAndrea Zemanová  Czechy 1:25,96 Q
21. 21 Czircowa, AnastasijaAnastasija Czircowa  Rosja 1:25,99 Q
22. 22 Josserand, MarionMarion Josserand  Francja 1:26,61 Q
23. 2 Limbacher, AndreaAndrea Limbacher  Austria 1:26,88 Q
24. 23 Staudinger, ChristinaChristina Staudinger  Austria 1:28,30 Q
25. 19 Kennedy-Sim, SamiSami Kennedy-Sim  Australia 1:38,51 Q
26. 25 Owens, JennyJenny Owens  Australia 1:59,84 Q
27. 24 Kučerová, NikolNikol Kučerová  Czechy DNF Q
28. 28 Joffroy, StephanieStephanie Joffroy  Chile DNF Q

Runda Eliminacyjna[edytuj | edytuj kod]

1/8 Finału[edytuj | edytuj kod]

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 13 Serwa, KelseyKelsey Serwa  Kanada Q
2. 1 Smith, FannyFanny Smith  Szwajcaria Q
3. 9 Berger-Sabbatel, MarielleMarielle Berger-Sabbatel  Francja
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 12 Simmerling, GeorgiaGeorgia Simmerling  Kanada Q
2. 18 Wörner, AnnaAnna Wörner  Niemcy Q
3. 23 Staudinger, ChristinaChristina Staudinger  Austria
4. 19 Kennedy-Sim, SamiSami Kennedy-Sim  Australia DNF
Zjazd 3
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 15 Müller, KatrinKatrin Müller  Szwajcaria Q
2. 28 Joffroy, StephanieStephanie Joffroy  Chile Q
3. 4 Høie Gjefsen, MarteMarte Høie Gjefsen  Norwegia
4. 21 Czircowa, AnastasijaAnastasija Czircowa  Rosja DNF
Zjazd 4
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 16 Holmlund, AnnaAnna Holmlund  Szwecja Q
2. 11 Ofner, KatrinKatrin Ofner  Austria Q
3. 26 Zemanová, AndreaAndrea Zemanová  Czechy
Zjazd 5
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 6 Thompson, MarielleMarielle Thompson  Kanada Q
2. 27 Liwinska, JulijaJulija Liwinska  Rosja Q
3. 7 Baron, AlizéeAlizée Baron  Francja
Zjazd 6
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 14 Lüdi, SannaSanna Lüdi  Szwajcaria Q
2. 20 Crema, KatyaKatya Crema  Australia Q
3. 24 Kučerová, NikolNikol Kučerová  Czechy
4. 22 Josserand, MarionMarion Josserand  Francja
Zjazd 7
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 3 Näslund, SandraSandra Näslund  Szwecja Q
2. 25 Owens, JennyJenny Owens  Australia Q
3. 2 Limbacher, AndreaAndrea Limbacher  Austria
4. 17 Müller, JorindeJorinde Müller  Szwajcaria DNF
Zjazd 8
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 8 David, OphélieOphélie David  Francja Q
2. 5 Riemen-Żerebecka, KarolinaKarolina Riemen-Żerebecka  Polska Q
3. 10 Zacher, HeidiHeidi Zacher  Niemcy

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 13 Serwa, KelseyKelsey Serwa  Kanada Q
2. 1 Smith, FannyFanny Smith  Szwajcaria Q
3. 12 Simmerling, GeorgiaGeorgia Simmerling  Kanada DNF
4. 18 Wörner, AnnaAnna Wörner  Niemcy DNF
Zjazd 3
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 6 Thompson, MarielleMarielle Thompson  Kanada Q
2. 20 Crema, KatyaKatya Crema  Australia Q
3. 27 Liwinska, JulijaJulija Liwinska  Rosja
4. 14 Lüdi, SannaSanna Lüdi  Szwajcaria DNF
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 11 Ofner, KatrinKatrin Ofner  Austria Q
2. 16 Holmlund, AnnaAnna Holmlund  Szwecja Q
3. 15 Müller, KatrinKatrin Müller  Szwajcaria
4. 28 Joffroy, StephanieStephanie Joffroy  Chile DNF
Zjazd 4
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 8 David, OphélieOphélie David  Francja Q
2. 3 Näslund, SandraSandra Näslund  Szwecja Q
3. 25 Owens, JennyJenny Owens  Australia
4. 5 Riemen-Żerebecka, KarolinaKarolina Riemen-Żerebecka  Polska DNF

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 16 Holmlund, AnnaAnna Holmlund  Szwecja QF
2. 13 Serwa, KelseyKelsey Serwa  Kanada QF
3. 11 Ofner, KatrinKatrin Ofner  Austria QSF
4. 1 Smith, FannyFanny Smith  Szwajcaria QSF
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja Uwagi
1. 6 Thompson, MarielleMarielle Thompson  Kanada QF
2. 8 David, OphélieOphélie David  Francja QF
3. 20 Crema, KatyaKatya Crema  Australia QSF
4. 3 Näslund, SandraSandra Näslund  Szwecja QSF

Finał[edytuj | edytuj kod]

Mały Finał
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja
5 3 Näslund, SandraSandra Näslund  Szwecja
6. 11 Ofner, KatrinKatrin Ofner  Austria
7. 20 Crema, KatyaKatya Crema  Australia
8. 1 Smith, FannyFanny Smith  Szwajcaria
Finał
Pozycja Nr Zawodniczka Reprezentacja
Gold medal icon.svg 6 Thompson, MarielleMarielle Thompson  Kanada
Silver medal icon.svg 13 Serwa, KelseyKelsey Serwa  Kanada
Bronze medal icon.svg 16 Holmlund, AnnaAnna Holmlund  Szwecja
4. 8 David, OphélieOphélie David  Francja

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sochi 2014 Olympic Winter Games Competition Schedule (ang.). sochi2014.com. [dostęp 2014-02-09].
  2. World Cup – Women’s Skicross – Nakiska (CAN) (ang.). 7 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-20].
  3. World Cup – Women’s Skicross – Val Thorens (FRA) (ang.). 15 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-20].
  4. World Cup – Women’s Skicross – Innichen (ITA) (ang.). 21 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-20].
  5. World Cup – Women’s Skicross – Innichen (ITA) (ang.). 22 grudnia 2013. [dostęp 2014-02-20].
  6. World Cup – Women’s Skicross – Val Thorens (FRA) (ang.). 16 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-20].
  7. World Cup – Women’s Skicross – Val Thorens (FRA) (ang.). 17 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-20].
  8. World Cup – Wome's Skicross – Kreischberg (AUT) (ang.). 25 stycznia 2014. [dostęp 2014-02-20].
  9. Olympic Winter Games 2010 – Women’s skicross (ang.). 23 lutego 2010. [dostęp 2014-02-20].
  10. World Ski Championships 2011 – Women’s Skicross (ang.). 4 lutego 2011. [dostęp 2014-02-20].
  11. World Ski Championships 2013 – Women’s Skicross (ang.). 10 marca 2013. [dostęp 2014-02-20].