Okręgowe rozgrywki w piłce nożnej woj. warmińsko-mazurskiego (2001/2002)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Okręgowe rozgrywki
w piłce nożnej
woj. warmińsko-mazurskiego 2001/2002
2000/2001 2002/2003
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Liczba zespołów IV liga - 18
Klasa okręgowa - 32
Klasa A - 50
Klasa B - ok. 58
Razem (ok. 158)
Mistrz Okręgu Polonia Olimpia Elbląg

I, II i III liga[edytuj | edytuj kod]

Drużyny z województwa warmińsko-mazurskiego występujące w ligach centralnych i makroregionalnych:

IV liga[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Bramki
1. Polonia Olimpia Elbląg 32 74 75-23
2 Granica Kętrzyn 32 61 61-31
3 Czarni Małdyty 32 54 48-33
4 Stomil II Olsztyn 32 53 60-40
5 Mrągowia Mrągowo 32 50 51-32
6 Motor Lubawa 32 49 51-54
7 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 32 47 61-48
8 Jeziorak Iława 32 46 47-32
9 Błękitni Orneta 32 46 50-43
10 Polonia Pasłęk 32 45 44-35
11 Orlęta Reszel 32 43 45-40
12 Start Nidzica 32 36 38-49
13 Płomień Znicz Biała Piska 32 36 42-57
14 Olimpia Olsztynek 32 34 39-52
15 Warfama Dobre Miasto 32 32 29-55
16 Victoria Bartoszyce 32 18 24-92
17 Mazur Pisz 32 17 16-65
  • Zatoka Braniewo wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Jej wyniki zostały anulowane.

Klasa okręgowa[edytuj | edytuj kod]

grupa I[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Bramki
1 Mazur Ełk 30 68 82-42
2 Tęcza Biskupiec 30 64 89-39
3 MKS Szczytno 30 58 61-28
4 Granica Bezledy 30 51 78-55
5 Jurand Barciany 30 50 59-51
6 Łyna Sępopol 30 49 56-40
7 MKS Korsze 30 48 58-46
8 Pisa Barczewo 30 47 46-36
9 Mamry Giżycko 30 41 46-50
10 Olimpia Miłki 30 34 33-42
11 Cresovia Górowo Iławeckie 30 33 49-71
12 Błękitni Pasym 30 32 54-66
13 Rominta Gołdap 30 30 51-68
14 Pogoń Ryn 30 30 43-95
15 Vęgoria Węgorzewo 30 25 31-66
16 Czarni Olecko 30 22 36-77

grupa II[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub
1 Start Działdowo
2 Sokół Ostróda
3 Zamek Kurzętnik
4 Huragan Morąg
5 LZS Lubomino-Wilczkowo (b)
6 Zalew Frombork
7 MGKS Tolkmicko
8 Iskra Narzym
9 Warmia Olsztyn
10 GKS LZS Iława
11 Drwęca Samborowo
12 Syrena Młynary
13 GKS Wikielec (b)
14 Olimpia Kisielice
15 Ewingi Zalewo
16 Orzeł Janowiec Kościelny (b)


Baraże o klasę okręgową[edytuj | edytuj kod]

Vęgoria Węgorzewo spadła do klasy A

Klasa A[edytuj | edytuj kod]

  • grupa I - awans: Reduta Bisztynek
  • grupa II - awans: Wałsza Pieniężno
  • grupa III - awans: Warmiak Łukta
  • grupa IV - awans: Grunwald Frygnowo

Klasa B[edytuj | edytuj kod]

  • grupa I - awans: Płomień Ełk
  • grupa II - awans: Błękitni II Orneta
  • grupa III - awans: Zjednoczeni Lipinki
  • grupa IV - awans: Strażak Gryźliny
  • grupa V - awans: ITR Iława
  • grupa VI - LZS Smolajny

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  • Kormoran Ruszkowo (spadkowicz z klasy okręgowej) zgłosił się do klasy B
  • Koncajs Kraszewo przystąpił do rozgrywek klasy A jako Polonia II Koncajs Lidzbark Warmiński

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]