Pathologic

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pathologic (Мор. Утопия)
Producent Ice-Pick Lodge
Wydawca Buka Entertainment
Dystrybutor PL: Cenega Poland
Data wydania RU: 9 czerwca 2005
GB: 18 sierpnia 2006
PL: 20 lipca 2007
Gatunek Przygodowa gra akcji
FPP
cRPG
Tryby gry Gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma PC
Nośniki 2 CD, DVD
Wymagania

Pentium III/Athlon 800 MHz, 384 MB RAM, akcelerator 3D z 32 MB pamięci, 1.8 GB miejsca na dysku twardym

Pathologic (ros. Мор. Утопия) – komputerowa przygodowa gra akcji z elementami gry cRPG, stworzona przez rosyjskie studio Ice-Pick Lodge. Światowa premiera gry miała miejsce w roku 2005. Została ona wydana w Rosji oraz w pozostałych krajach WNP przez wydawnictwo Buka Entertainment.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Gracz ma do dyspozycji trójkę bohaterów. Są to: Bachelor (Бакалавр), Haruspex (Гаруспик) oraz Devotress (Самозванка; dostępna po ukończeniu gry dowolną postacią). Każdy z nich posiada ten sam wątek fabularny z punktu widzenia wybranej postaci, zmierzający do odkrycia źródła zarazy panującej w miasteczku. Od bohaterów niezależnych otrzymujemy każdego dnia nowe zadania, a o północy anulowane są misje nieukończone przez gracza. Zadania podzielone są na główne misje (jedna misja przydzielona jest na jeden określony dzień i decyduje o tym, czy postać umrze) i poboczne, za których wykonanie gracz otrzymuje przedmioty i pieniądze.

Na skraju miasteczka umiejscowiony jest wielki budynek o nazwie Polyhedron (Многогранник; Wielościan) – geometryczna konstrukcja przemieniona w fortecę przez miejscowe dzieci. Po przeciwnej stronie znajduje się złowieszcza rzeźnia (Abattoir) z pasieką, nieopodal mieści się również azyl dla obłąkanych. Każdy dystrykt i ważny budynek w miasteczku nosi nazwę z dziedziny anatomii, a bohaterzy niezależni przyjmują często imiona mityczne.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]