Patti Davis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Patti Davis
Patricia Ann Reagan
ilustracja
Data i miejsce urodzenia 21 października 1952
Los Angeles
Zawód pisarka, aktorka
Rodzina Ronalda Reagana, Patti Davis z prawej (1967)

Patti Davis, (ur. jako Patricia Ann Reagan 21 października 1952)[1] – amerykańska pisarka i aktorka. Jest córką pary aktorskiej Nancy Davis i Ronalda Reagana, późniejszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Jest starszą siostrą Rona Reagana oraz siostrą przyrodnią Michaela Reagana i Maureen Reagan.

W latach 70. była przez pewien czas związana z Berniem Leadonem z The Eagles i napisała z nim piosenkę I Wish You Peace, która pojawiła się na albumie Eagles One of These Nights. Wyszła za mąż za instruktora jogi Paula Grilleya w 1984; rozwiedli się w 1990.

W latach 70. i 80. XX wieku występowała w filmach i serialach – m.in. w Tango i Cash czy Klątwie Różowej Pantery[1].

W lipcu 1994 pojawiła się nago dla na okładce Playboya[2], a w 2011 dla magazynu More[3].

Znana jest ze swojego proaborcyjnego punktu widzenia i występowania przeciwko broni jądrowej. Napisała fabularyzowane książki o swoim życiu, które nie przedstawiały jej rodziny w pozytywnym świetle.

Przez długi czas pozostawała w konflikcie ze swoimi rodzicami. W późniejszych latach Davis pogodziła się ze swoimi rodzicami, zwłaszcza podczas walki ojca z chorobą Alzheimera. Napisała książki ukazujące ojca w lepszym świetle oraz występowała aktywnie w sprawach rodziny przeciwko Johnowi Hinckleyowi (zamachowcowi na Ronalda Reagana). Publikowała także artykuły w wielu gazetach i magazynach.

Książki[edytuj]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]