Patti Davis

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Rodzina Ronalda Reagana, Patti Davis z prawej (1967)

Patti Davis, z domu Patricia Ann Reagan (ur. 21 października 1952), córka Ronalda Reagana i Nancy Davis; znana jako czarna owca wśród dzieci Reaganów, miała szeroko znany konflikt ze swoimi rodzicami. Jest starszą siostrą Rona Reagana, siostrą przyrodnią Michaela Reagana i Maureen Reagan.

W latach 70. była przez pewien czas związana z Berniem Leadonem z The Eagles i napisała z nim piosenkę I Wish You Peace, która pojawiła się na albumie Eagles One of These Nights.

Znana jest ze swojego proaborcyjnego punktu widzenia i występowania przeciwko broni jądrowej. Napisała fabularyzowane książki o swoim życiu, które nie przedstawiały jej rodziny w pozytywnym świetle; w 1994 pozowała nago dla magazynu "Playboy". Wyszła za mąż za instruktora jogi Paula Grilleya w 1984; rozwiedli się w 1990.

W ostatnich latach Davis pogodziła się ze swoimi rodzicami, zwłaszcza podczas walki ojca z chorobą Alzheimera. Napisała książki ukazujące ojca w lepszym świetle oraz występowała aktywnie w sprawach rodziny przeciwko Johnowi Hinckleyowi (zamachowcowi na Ronalda Reagana). Publikowała także artykuły w wielu gazetach i magazynach.

Książki[edytuj]