Paweł Konnak

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Paweł Konnak
Koñjo
Paweł Konnak (2007)
Paweł Konnak (2007)
Data i miejsce urodzenia 19 lutego 1966
Gdańsk
Odznaczenia
Krzyż Wolności i Solidarności

Paweł Konnak, Koñjo (ur. 19 lutego 1966 w Gdańsku) – polski performer, reżyser filmowy, konferansjer, poeta kaszubski, dziennikarz.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Paweł Konnak jest osobą związaną z gdańską sceną artystyczną, bliski z jednej strony estetyce punkowej, jak i nurtowi muzycznemu znanemu jako yass. Związany od 1986 z Grupą Poetycką Zlali Mi Się Do Środka, także z Kabaretem Profuzyjnym Zlew Polski. Jest współautorem wraz z Krzysztofem Skibą kabaretu rockowego Lalamido oraz współtwórcą grupy artystycznej Totart. Wieloletni przewodniczący uczelnianej grupy Levarów, która ukonstytuowała się na początku lat 90. wśród studentów Uniwersytetu Gdańskiego (obecnie już nieaktywnej).

Współpracował z zespołem Ich Troje i przyjaźni się z Michałem Wiśniewskim. Podczas koncertów zespołu zajmował się przede wszystkim rozbawianiem publiczności w oczekiwaniu na wokalistów. U boku Michała Wiśniewskiego wystąpił w jego programie Jestem, jaki jestem. Menedżerem Pawła Konnaka przez długi czas byli Maciej Durczak ten sam który zajmował się zespołem Ich Troje, Michałem Wiśniewskim oraz Martą Mandaryną Wiśniewską oraz Andrzej Bączyński m.in. menedżer grupy Big Cyc.

Występował w III edycji programu Gwiazdy tańczą na lodzie z Agatą Rosłońską. Zajął 8. miejsce, odpadając w 5 odcinku, jednak w kolejnych powrócił z własnym show.

W 2009 wystąpił gościnnie w teledysku do piosenki grupy Video pt. Weź nie pi*rdol! oraz jej ocenzurowanej wersji pt. Będzie piekło!. W 2010 roku wystąpił w teledysku zespołu Jorrgus pt. Intryguj, uwodź, prowokuj mnie.

Od kilku lat prowadzi kolejne edycje Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Wybrane publikacje[edytuj | edytuj kod]

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Odznaczenia[edytuj | edytuj kod]

W 2013 odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności[3].

Przypisy

  1. culture.pl.
  2. Nagroda Nike 2009. nike.org.pl. [dostęp 2015-07-20].
  3. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 25 października 2013 r. o nadaniu odznaczeń (M.P. z 2014 r. poz. 463)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]