Przejdź do zawartości

Phil Margera

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Phil Margera
Imię i nazwisko

Philip Ron Margera

Data i miejsce urodzenia

13 lipca 1957
Glenn Mils, Pensylwania

Zawód

księgowy, członek obsady Viva la Bam

Współmałżonek

April Margera

Phil Margera, właśc. Philip Ron Margera (ur. 13 lipca 1957 w Glenn Mils) – amerykański księgowy i osobowość telewizyjną, występował w programie Viva la Bam, filmach z serii CKY oraz filmów i programów z serii Jackass. Jest ojcem perkusisty zespołu CKY Jessa Margery oraz profesjonalnego skatera Bama Margery.

Życiorys

[edytuj | edytuj kod]

W telewizji Margera przedstawiony jest jako miła, grzeczna i spokojna osoba, podczas gdy jego brat Vincent "Don Vito" Margera jest przedstawiony jako jego przeciwieństwo – jest głośny i nieprzyjemny[1]. Margera posiada włoskich przodków. Przed karierą w telewizji pracował jako piekarz.

Margera pojawił się w drugim sezonie programu Celebrity Fit Club emitowanego przez kanał VH1. W momencie rozpoczęcia programu, Phil ważył 160 kg (353 funty). Podczas trwania programu zrzucił 18 kg (41 funtów). W trakcie trwania programu, Margera wyznał, że powodem odchudzania jest chęć przedłużenia życia, aby mógł więcej czasu spędzić ze swoją wnuczką Avą.

Phil pojawił się również w grze Tony Hawk’s Underground 2, gdzie dołącza do ekipy Tony’ego i Bama podczas World Destruction Tour mając na sobie tylko bieliznę.

Przypisy

[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]