Puchar Świata w short tracku 2008/2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Świata w short tracku 2008/2009 był kolejną edycją zawodów w short tracku. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Salt Lake City 18 października 2008, a zakończyła w Dreźnie, 15 lutego 2009 roku.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Stany Zjednoczone[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
18 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 1500 m (1) Korea Południowa Sung Si-bak Kanada Charles Hamelin Stany Zjednoczone Jeff Simon
19 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 1500 m (2) Korea Południowa Lee Jung-su Korea Południowa Lee Ho-suk Stany Zjednoczone Apolo Ohno
19 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 500 m Korea Południowa Sung Si-bak Kanada Charles Hamelin Kanada François-Louis Tremblay
18 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 1000 m Korea Południowa Kwak Yoon-gi Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Lee Jung-su
19 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 5000 m - sztafeta Korea Południowa Korea Południowa Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Kanada Kanada

Kanada[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
25 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 1500 m Korea Południowa Lee Jung-su Korea Południowa Sung Si-bak Stany Zjednoczone Jeff Simon
25 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 1000 m (1) Kanada Charles Hamelin Stany Zjednoczone Anthony Lobello Kanada François Hamelin
26 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 1000 m (2) Korea Południowa Lee Jung-su Kanada Michael Gilday Kanada Remi Beaulieu-Tinker
26 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 500 m Korea Południowa Lee Ho-suk Kanada François-Louis Tremblay Korea Południowa Kwak Yoon-gi
26 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 5000 m - sztafeta Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Kanada Kanada Wielka Brytania Wielka Brytania

Chiny[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
29 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 1500 m Korea Południowa Sung Si-bak Kanada Olivier Jean Korea Południowa Park Jin-hwan
29 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 500 m (1) Kanada Charles Hamelin Kanada François-Louis Tremblay Chińska Republika Ludowa Wang Hongyang
30 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 500 m (2) Kanada Olivier Jean Korea Południowa Sung Si-bak Chińska Republika Ludowa Sui Baoku
30 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 1000 m Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Kwak Yoon-gi Kanada Charles Hamelin
30 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 5000 m - sztafeta Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Kanada Kanada Chińska Republika Ludowa Chiny

Japonia[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
6 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 1500 m (1) Korea Południowa Lee Jung-su Korea Południowa Sung Si-bak Kanada François-Louis Tremblay
7 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 1500 m (2) Korea Południowa Lee Ho-suk Kanada Charles Hamelin Kanada Olivier Jean
7 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 500 m Korea Południowa Sung Si-bak Chińska Republika Ludowa Han Jialiang Francja Thibault Fauconnet
6 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 1000 m Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Kwak Yoon-gi Kanada Charles Hamelin
7 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 5000 m - sztafeta Kanada Kanada Korea Południowa Korea Południowa Chińska Republika Ludowa Chiny

Bułgaria[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
7 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 1500 m Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Sung Si-bak Kanada Charles Hamelin
7 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 1000 m (1) Korea Południowa Kwak Yoon-gi Korea Południowa Lee Jung-su Kanada François-Louis Tremblay
8 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 1000 m (2) Korea Południowa Lee Ho-suk Stany Zjednoczone Jordan Malone Korea Południowa Lee Jung-su
8 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 500 m Kanada François-Louis Tremblay Wielka Brytania Jon Eley Stany Zjednoczone Jeff Simon
8 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 5000 m - sztafeta Kanada Kanada Chińska Republika Ludowa Chiny Niemcy Niemcy

Niemcy[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
14 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 1500 m Stany Zjednoczone J.R. Celski Włochy Yuri Confortola Kanada Remi Beaulieu-Tinker
14 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 500 m (1) Korea Południowa Lee Ho-suk Korea Południowa Kwak Yoon-gi Włochy Nicola Rodigari
15 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 500 m (2) Stany Zjednoczone Anthony Lobello Jr Wielka Brytania Jon Eley Japonia Satoshi Sakashita
15 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 1000 m Korea Południowa Lee Ho-suk Stany Zjednoczone J.R. Celski Włochy Yuri Confortola
15 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 5000 m - sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny Korea Południowa Korea Południowa Niemcy Niemcy

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Stany Zjednoczone[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
18 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 1500 m (1) Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Korea Południowa Jung Ba-ra Korea Południowa Yang Shin-young
18 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 1500 m (2) Korea Południowa Shin Sae-bom Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Chińska Republika Ludowa Sun Linlin
19 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 500 m Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Kanada Jessica Gregg
19 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 1000 m Chińska Republika Ludowa Wang Meng Korea Południowa Shin Sae-bom Stany Zjednoczone Kimberley Derrick
19 Października , 2008 Stany Zjednoczone Salt Lake City 3000 m - sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny Korea Południowa Korea Południowa Kanada Kanada

Kanada[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
25 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 1500 m Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Korea Południowa Jung Eun-ju Korea Południowa Shin Sae-bom
25 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 1000 m (1) Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Korea Południowa Yang Shin-young
26 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 1000 m (2) Korea Południowa Shin Sae-bom Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Stany Zjednoczone Allison Baver
26 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 500 m Chińska Republika Ludowa Wang Meng Kanada Marianne St-Gelais Korea Południowa Yang Shin-young
26 Października , 2008 Kanada Pacific Coliseum, Vancouver 3000 m - sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny Korea Południowa Korea Południowa Kanada Kanada

Chiny[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
29 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 500 m (1) Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Australia Tatiana Borodulina
30 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 500 m (2) Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Chińska Republika Ludowa Fu Tianyu Chińska Republika Ludowa Zhao Nannan
29 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 1500 m Korea Południowa Jung Eun-ju Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Stany Zjednoczone Allison Baver
30 Listopada, 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 1000 m Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Zhou Yang Korea Południowa Shin Sae-bom
19 Października , 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin 3000 m - sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny Korea Południowa Korea Południowa Włochy Włochy

Japonia[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
6 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 1500 m (1) Korea Południowa Kim Min-jung Korea Południowa Shin Sae-bom Stany Zjednoczone Allison Baver
7 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 1500 m (2) Korea Południowa Shina Sae-bom Stany Zjednoczone Katherine Reutter Korea Południowa Kim Min-jung
7 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 500 m Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Chińska Republika Ludowa Fu Tianyu
6 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 1000 m Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Korea Południowa Yang Shin-young
7 Grudnia, 2008 Japonia Nagano 3000 m - sztafeta Chińska Republika Ludowa Chiny Korea Południowa Korea Południowa Kanada Kanada

Bułgaria[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
7 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 1500 m Korea Południowa Jung Eun-ju Stany Zjednoczone Katherine Reutter Chińska Republika Ludowa Zhou Yang
7 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 1000 m (1) Chińska Republika Ludowa Wang Meng Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Kanada Kalyna Roberge
8 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 1000 m (2) Korea Południowa Kim Min-jung Chińska Republika Ludowa Liu Qiuhong Stany Zjednoczone Kimberly Derrick
8 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 500 m Kanada Jessica Gregg Włochy Arianna Fontana Chińska Republika Ludowa Meng Xiaoxue
8 Lutego, 2009 Bułgaria Sofia 3000 m - sztafeta Kanada Kanada Włochy Włochy Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

Niemcy[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
14 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 1500 m Korea Południowa Kim Min-jung Stany Zjednoczone Katherine Reutter Chińska Republika Ludowa Zhang Hui
14 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 500 m (1) Australia Tatiana Borodulina Chińska Republika Ludowa Fu Tianyu Włochy Arianna Fontana
15 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 500 m (2) Australia Tatiana Borodulina Włochy Arianna Fontana Bułgaria Ewgenija Radanowa
15 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 1000 m Stany Zjednoczone Kimberly Derrick Stany Zjednoczone Katherine Reutter Korea Południowa Jung Eun-ju
15 Lutego, 2009 Niemcy Drezno 3000 m - sztafeta Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Włochy Włochy Korea Południowa Korea Południowa