Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1996/1997)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1996/1997
CEV Cup Winner's Cup 1996/1997
1995/1996 1997/1998
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 11.10.1996 - 9.03.1997
Sezon 25.
Miejsce finału Grecja Saloniki
Liczba drużyn 29
Zwycięzca Włochy Alpitur Traco Cuneo
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1996/1997 – 25. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W dwóch rundach fazy kwalifikacyjnej drużyny połączone zostały w pary. Rozegrały ze sobą po dwa mecze. O awansie decydowały kolejno: liczba zwycięstw, liczba wygranych setów, liczba zdobytych małych punktów. Zwycięzcy II rundy fazy kwalifikacyjnej dołączyły do zespołów rozstawionych w dwóch grupach (A i B). W każdej grupie rywalizacja toczyła się systemem kołowym, po jednym spotkaniu. Do turnieju finałowego awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Turniej finałowy składał się z półfinałów, meczu o 3. miejsce i finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania KF Tirana
 Austria Paris Lodron Salzburg
 Belgia HVB Zonhoven
 Białoruś Sputnik Witebsk
 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj
 Chorwacja Metal-Olt Osijek
 Czechy Dukla Liberec
 Dania Holte IF
 Finlandia Tampereen Isku-Volley
 Francja Stade Poitevin Poitiers
 Grecja Aris Saloniki
Olympiakos SF Pireus
 Hiszpania CS Gran Canaria
 Holandia Alcom Capelle
 Izrael Maccabi Tel Awiw
 Jugosławia Partizan Belgrad
 Macedonia Północna Jugohrom Jegunowce
 Mołdawia Stredo Straszany
 Polska Stal Hochland Nysa
 Niemcy SCC Berlin
 Rosja Biełgrie Biełgorod
 Rumunia Fibrex Rifil Săvineşti
 Słowacja Matador Púchov
 Słowenia OK Maribor
 Szwajcaria MTV Näfels
 Turcja Büyükşehir Belediyesi Stambuł
 Ukraina Dorożnyk-SKA Odessa
 Węgry Vasas SC
 Włochy Alpitur Traco Cuneo

1 runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.10 OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 0:3 AlbaniaKF Tirana 11:15, 9:15, 8:15
19.10 KF Tirana Albania 3:1 Bośnia i HercegowinaOK Kakanj 9:15, 15:3, 15:12, 15:9
11.10 Matador Púchov Słowacja 3:0 Macedonia PółnocnaJugohrom Jegunowce 15:10, 15:5, 15:6
13.10 Jugohrom Jegunowce Macedonia Północna 0:3 SłowacjaMatador Púchov 13:15, 15:5, 15:9, 15:5
13.10 Vasas Budapeszt Węgry 3:0 ChorwacjaŽeljezničar Osijek 15:3, 15:6, 15:9
20.10 Željezničar Osijek Chorwacja 0:3 WęgryVasas Budapeszt 11:15, 9:15, 7:15
12.10 Partizan Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:0 MołdawiaStredo Straszany 15:13, 15:1, 15:1
19.10 Stredo Straszany Mołdawia 0:3 Federalna Republika JugosławiiPartizan Belgrad 8:15, 7:15, 15:17
12.10 Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:0 DaniaHolte IF 15:10, 15:5, 15:8
19.10 Holte IF Dania 2:3 FinlandiaTampereen Isku-Volley 16:14, 11:!5, 15:3, 7:15, 11:15

2 runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.11 Paris Lodron Salzburg Austria 1:3 FrancjaStade Poitevin Poitiers 17:15, 8:15, 14:16, 14:16
07.12 Stade Poitevin Poitiers Francja 0:3 AustriaParis Lodron Salzburg 8:15, 7:15, 6:15
30.11 KF Tirana Albania 0:3 SłoweniaOK Maribor 1:15, 12:15, 8:15
07.12 OK Maribor Słowenia 0:3 AlbaniaKF Tirana 2:15, 5:15, 14:16
27.11 Matador Púchov Słowacja 0:3 WłochyAlpitur Traco Cuneo 4:15, 5:15, 10:15
28.11 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:0 SłowacjaMatador Púchov 15:7, 15:3, 15:9
30.11 Vasas Budapeszt Węgry 0:3 BiałoruśSputnik Witebsk 12:15, 12:15, 3:15
01.12 Sputnik Witebsk Białoruś 3:0 WęgryVasas Budapeszt 15:2, 15:4, 15:7
30.11 Partizan Belgrad Federalna Republika Jugosławii 2:3 UkrainaDorożnyk Odessa 11:15, 15:8, 15:5, 11:15, 13:15
07.12 Dorożnyk Odessa Ukraina 0:3 Federalna Republika JugosławiiPartizan Belgrad 12:15, 10:15, 7:15
06.12 Aris Saloniki Grecja 3:0 CzechyDukla Liberec 15:10, 15:0, 15:13
08.12 Dukla Liberec Czechy 1:3 GrecjaAris Saloniki 7:15, 15:12, 14:16, 9:15
01.12 HVB Zonhoven Belgia 3:0 TurcjaBüyükşehir Belediyesi Stambuł 15:6, 15:9, 15:3
08.12 Büyükşehir Belediyesi Stambuł Turcja 2:3 BelgiaHVB Zonhoven 15:10, 11:15, 6:15, 15:12, 12:15
29.11 MTV Näfels Szwajcaria 3:1 FinlandiaTampereen Isku-Volley 6:15, 15:8, 15:12, 15:3
30.11 Tampereen Isku-Volley Finlandia 3:1 SzwajcariaMTV Näfels 6:15, 17:16, 15:12, 15:12

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01 Dorożnyk Odessa Ukraina 0:3 GrecjaOlympiakos Pireus 9:15, 7:15, 4:15
07.01 OK Maribor Słowenia 3:1 IzraelMaccabi Tel Awiw 15:5, 11:15, 15:12, 15:10
08.01 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:0 HolandiaAlcom Capelle 15:12, 15:11, 15:2
09.01 Sputnik Witebsk Białoruś 3:0 RumuniaFibrex Rifil Săvineşti 15:8, 15:3, 15:8
15.01 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 IzraelMaccabi Tel Awiw 15:3, 15:2, 15:6
15.01 Alcom Capelle Holandia 3:1 SłoweniaOK Maribor 9:15, 15:7, 15:12, 15:7
16.01 Dorożnyk Odessa Ukraina 3:0 BiałoruśSputnik Witebsk 15:11, 15:9, 15:11
16.01 Fibrex Rifil Săvineşti Rumunia 0:3 WłochyAlpitur Traco Cuneo 10:15, 10:15, 11:15
21.01 Maccabi Tel Awiw Izrael 3:0 HolandiaAlcom Capelle 15:12, 15:13, 15:9
22.01 Sputnik Witebsk Białoruś 0:3 RumuniaFibrex Rifil Săvineşti 5:15, 10:15, 12:15
22.01 OK Maribor Słowenia 3:0 GrecjaOlympiakos Pireus 15:11, 15:8, 15:6
22.01 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:0 UkrainaDorożnyk Odessa 15:8, 15:8, 15:3
29.01 Sputnik Witebsk Białoruś 0:3 WłochyAlpitur Traco Cuneo 5:15, 5:15, 9:15
29.01 Dorożnyk Odessa Ukraina 3:0 SłoweniaOK Maribor 15:10, 15:6, 15:6
29.01 Fibrex Rifil Săvineşti Rumunia 2:3 IzraelMaccabi Tel Awiw 15:13, 15:13, 12:15, 10:15, 11:15
29.01 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 HolandiaAlcom Capelle 15:4, 15:4, 15:2
04.02 Maccabi Tel Awiw Izrael 3:1 UkrainaDorożnyk Odessa 15:8, 16:17, 15:13, 15:10
05.02 OK Maribor Słowenia 3:0 BiałoruśSputnik Witebsk 15:8, 15:12, 15:9
05.02 Alcom Capelle Holandia 3:0 RumuniaFibrex Rifil Săvineşti 15:1, 15:8, 15:12
05.02 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:2 GrecjaOlympiakos Pireus 15:4, 11:15, 10:15, 15:7, 15:12
12.02 Dorożnyk Odessa Ukraina 3:1 HolandiaAlcom Capelle 15:8, 16:17, 15:10, 15:7
12.02 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:0 SłoweniaOK Maribor 15:2, 15:6, 15:8
12.02 Olympiakos Pireus Grecja 3:0 RumuniaFibrex Rifil Săvineşti 15:7, 15:4, 15:7
14.02 Sputnik Witebsk Białoruś 3:1 IzraelMaccabi Tel Awiw 15:10, 8:15, 15:12, 15:12
19.02 Fibrex Rifil Săvineşti Rumunia 3:0 UkrainaDorożnyk Odessa 15:9, 15:13, 15:11
19.02 OK Maribor Słowenia 1:3 GrecjaOlympiakos Pireus 6:15, 15:7, 13:15, 6:15
19.02 Maccabi Tel Awiw Izrael 0:3 WłochyAlpitur Traco Cuneo 7:15, 9:15, 11:15
19.02 Alcom Capelle Holandia 3:0 BiałoruśSputnik Witebsk 15:6, 15:11, 15:12

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Alpitur Traco Cuneo 14 7 7 0 21 2 10.5 336 190 1.768
2 Grecja Olympiakos Pireus 13 7 6 1 20 4 5 330 192 1.719
3 Słowenia OK Maribor 10 7 3 4 11 13 0.846 265 292 0.908
4 Ukraina Dorożnyk Odessa 10 7 3 4 10 13 0.769 271 291 0.931
5 Holandia Alcom Capelle 10 7 3 4 10 13 0.769 255 287 0.889
6 Izrael Maccabi Tel Awiw 10 7 3 4 11 15 0.733 306 344 0.89
7 Białoruś Sputnik Witebsk 9 7 2 5 6 16 0.375 233 293 0.795
8 Rumunia Fibrex Rifil Săvineşti 8 7 1 6 5 18 0.278 222 329 0.675

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01 HVB Zonhoven Belgia 3:2 HiszpaniaCS Gran Canaria 16:14, 15:5, 12:15, 0:15, 16:14
08.01 Aris Saloniki Grecja 3:1 RosjaBiełogorje Biełgorod 15:12, 5:15, 15:8, 15:4
08.01 MTV Näfels Szwajcaria 0:3 NiemcySCC Berlin 4:15, 4:15, 6:15
08.01 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:0 PolskaStal Hochland Nysa 15:10, 15:7, 15:4
15.01 Stal Hochland Nysa Polska 0:3 GrecjaAris Saloniki 5:15, 6:15, 9:15
15.01 HVB Zonhoven Belgia 3:0 SzwajcariaMTV Näfels 15:4, 15:8, 15:3
15.01 SCC Berlin Niemcy 3:0 FrancjaStade Poitevin Poitiers 15:7, 15:8, 15:10
15.01 CS Gran Canaria Hiszpania 3:2 RosjaBiełogorje Biełgorod 16:14, 13:15, 15:6, 10:15, 15:12
22.01 Aris Saloniki Grecja 1:3 NiemcySCC Berlin 15:13, 9:15, 14:16, 13:15
22.01 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 PolskaStal Hochland Nysa 15:4, 15:1, 15:4
22.01 MTV Näfels Szwajcaria 1:3 HiszpaniaCS Gran Canaria 15:7, 7:15, 3:15, 12:15
22.01 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:1 BelgiaHVB Zonhoven 14:16, 15:13, 15:5, 15:9
28.01 SCC Berlin Niemcy 2:3 RosjaBiełogorje Biełgorod 15:13, 10:15, 7:15, 15:12, 10:15
29.01 HVB Zonhoven Belgia 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:9, 15:11, 15:12
29.01 MTV Näfels Szwajcaria 1:3 FrancjaStade Poitevin Poitiers 15:13, 7:15, 7:15, 9:15
30.01 CS Gran Canaria Hiszpania 3:0 PolskaStal Hochland Nysa 15:11, 15:5, 15:11
05.02 Aris Saloniki Grecja 3:1 SzwajcariaMTV Näfels 9:15, 15:5, 15:5, 15:8
05.02 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:1 BelgiaHVB Zonhoven 12:15, 15:6, 15:2, 15:9
05.02 Stal Hochland Nysa Polska 0:3 NiemcySCC Berlin 9:15, 6:15, 7:15
05.02 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:0 HiszpaniaCS Gran Canaria 15:6, 15:13, 15:11
11.02 MTV Näfels Szwajcaria 0:3 RosjaBiełogorje Biełgorod 5:15, 4:15, 8:15
11.02 CS Gran Canaria Hiszpania 3:0 NiemcySCC Berlin 15:6, 15:8, 15:9
12.02 HVB Zonhoven Belgia 3:0 PolskaStal Hochland Nysa 15:4, 15:4, 15:6
12.02 Stade Poitevin Poitiers Francja 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:7, 17:15, 15:8
19.02 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:0 FrancjaStade Poitevin Poitiers 15:9, 15:2, 15:12
19.02 Aris Saloniki Grecja 1:3 HiszpaniaCS Gran Canaria 10:15, 15:10, 11:15, 4:15
19.02 Stal Hochland Nysa Polska 3:0 SzwajcariaMTV Näfels 15:10, 15:12, 15:5
19.02 SCC Berlin Niemcy 3:1 BelgiaHVB Zonhoven 15:10, 13:15, 15:8, 15:9

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Niemcy SCC Berlin 12 7 5 2 17 8 2.125 332 269 1.234
2 Rosja Biełogorje Biełgorod 12 7 5 2 18 9 2 363 257 1.412
3 Francja Stade Poitevin Poitiers 12 7 5 2 15 8 1.875 302 252 1.198
4 Hiszpania CS Gran Canaria 12 7 5 2 17 10 1.7 359 293 1.225
5 Belgia HVB Zonhoven 11 7 4 3 15 11 1.364 311 298 1.044
6 Grecja AS Aris 10 7 3 4 11 14 0.786 302 298 1.013
7 Polska Stal Hochland Nysa 8 7 1 6 3 18 0.167 158 297 0.532
8 Szwajcaria MTV Näfels 7 7 0 7 3 21 0.143 181 344 0.526

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Grecja Saloniki

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:1 RosjaBiełogorje Biełgorod 11:15, 15:6, 15:9, 15:5
07.03 SCC Berlin Niemcy 1:3 GrecjaOlympiakos Pireus 15:6, 8:15, 7:15, 14:16

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03 Biełogorje Biełgorod Rosja 3:1 NiemcySCC Berlin 15:12, 7:15, 15:4, 15:13

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03 Alpitur Traco Cuneo Włochy 3:0 GrecjaOlympiakos Pireus 15:9, 15:10, 15:6

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Alpitur Traco Cuneo
Silver medal world centered-2.svg Grecja Olympiakos Pireus
Bronze medal world centered-2.svg Rosja Biełogorje Biełgorod
4. Niemcy SCC Berlin

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]