Puchar IBU w biathlonie 2009/2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar IBU w biathlonie 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Data 27.11.2009 - 14.03.2010
Miejsce rozpoczęcia Szwecja Idre
Miejsce zakończenia Słowenia Pokljuka
Zwycięzcy
Generalna Niemcy Sabrina Buchholz

Niemcy Daniel Graf
Sprint Niemcy Sabrina Buchholz

Niemcy Daniel Graf
Bieg indywidualny Niemcy Kathrin Hitzer

Niemcy Daniel Graf
Bieg na dochodzenie Rosja Natalja Sokołowa

Niemcy Christoph Knie
Puchar Narodów
Puchar Narodów  Rosja

 Niemcy

Puchar IBU w biathlonie 2009/2010 – druga edycja tego cyklu zawodów. Inauguracja nastąpiła 27 listopada w Idre, zaś kończące sezon starty odbyły się w Pokljuce. Klasyfikację generalne wygrali reprezentanci Niemiec Daniel Graf oraz Sabrina Buchholz.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. Puchar IBU w Szwecja Idre, 27.11.2009 - 29.11.2009
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
28 listopada 2009 Sprint (7,5 km) Niemcy Juliane Döll Słowacja Anastasija Kuźmina Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa
29 listopada 2009 Sprint (7,5 km) Niemcy Sabrina Buchholz Rosja Olga Wiłuchina Niemcy Juliane Döll
2. Puchar IBU w Włochy Ridnaun, 11.12.2009 - 13.12.2009
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 grudnia 2009 Bieg indywidualny (15 km) Rosja Anna Bogalij-Titowiec Niemcy Kathrin Hitzer Niemcy Stefanie Hildebrand
13 grudnia 2009 Sprint (7,5 km) Niemcy Sabrina Buchholz Rosja Olga Wiłuchina Rosja Anna Bogalij-Titowiec
3. Puchar IBU w Austria Obertilliach, 17.12.2009 - 19.12.2009
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
18 grudnia 2009 Sprint (7,5 km) Niemcy Julie Bonnevie-Svendsen Rosja Jekatierina Jurłowa Rosja Natalja Sokołowa
19 grudnia 2009 Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Stefanie Hildebrand Chińska Republika Ludowa Xu Yinghui Rosja Olga Wiłuchina
4. Puchar IBU w Niemcy Altenberg, 8.01.2010 - 10.01.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
9 stycznia 2010 Sprint (7,5 km) Niemcy Sabrina Buchholz Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa Niemcy Franziska Hildebrand
10 stycznia 2010 Bieg na dochodzenie (10 km) Bieg został odwołany[1]
5. Puchar IBU w Czechy Nové Město na Moravě, 14.01.2010 - 16.01.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 stycznia 2010 Bieg indywidualny (15 km) Niemcy Sabrina Buchholz Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen Litwa Diana Rasimovičiūtė
16 stycznia 2010 Sprint (7,5 km) Niemcy Sabrina Buchholz Niemcy Kathrin Hitzer Niemcy Carolin Hennecke
6. Puchar IBU w Francja Haute Maurienne, 5.02.2010 - 7.02.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
6 lutego 2010 Sprint (7,5 km) Finlandia Teija Lehtimäki Niemcy Kathrin Hitzer Niemcy Juliane Döll
7 lutego 2010 Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Juliane Döll Niemcy Kathrin Hitzer Rosja Jekatierina Jurłowa
7. Puchar IBU w Włochy Martello, 11.02.2010 - 13.02.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 lutego 2010 Sprint (7,5 km) Niemcy Kathrin Hitzer Rosja Natalja Sokołowa Andora Laure Soulié
13 lutego 2010 Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Kathrin Hitzer Rosja Natalja Sokołowa Andora Laure Soulié
Mistrzostwa Europy w biathlonie w Estonia Otepää 1 - 7 marca 2010
8. Puchar IBU w Słowenia Pokljuce, 12.03.2010 - 14.03.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 marca 2010 Sprint (7,5 km) Niemcy Sabrina Buchholz Rosja Jekatierina Głazyrina Polska Krystyna Pałka
13 marca 2010 Bieg na dochodzenie (10 km) Niemcy Sabrina Buchholz Niemcy Carolin Hennecke Polska Krystyna Pałka
14 marca 2010 Sprint (7,5 km) Niemcy Sabrina Buchholz Niemcy Stefanie Hildebrand Niemcy Franziska Hildebrand

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[2]
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Sabrina Buchholz 676
2 Rosja Natalja Sokołowa 506
3 Niemcy Carolin Hennecke 505
4 Niemcy Stefanie Hildebrand 459
5 Niemcy Franziska Hildebrand 444
6 Niemcy Kathrin Hitzer 424
7 Rosja Jekatierina Jurłowa 418
8 Andora Laure Soulié 316
9 Francja Laure Bosc 279
10 Niemcy Anne Preußler 278
Miejsce Imię Punkty
11 Rosja Anna Kunajewa 270
12 Niemcy Juliane Döll 266
13 Francja Marine Dusser 255
14 Rosja Olga Wiłuchina 254
15 Francja Sophie Boilley 218
16 Rosja Natalja Burdyga 212
17 Francja Marine Bolliet 197
18 Rosja Marija Sadiłowa 189
19 Rosja Maria Demidowa 188
20 Norwegia Fanny Welle-Strand Horn 171
Klasyfikacja biegu indywidualnego[3] Klasyfikacja sprintu[4] Klasyfikacja biegu pościgowego[5] Klasyfikacja narodów[6]
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Kathrin Hitzer 92
2 Niemcy Sabrina Buchholz 84
3 Niemcy Stefanie Hildebrand 78
4 Niemcy Franziska Hildebrand 74
5 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 60
6 Niemcy Anne Preußler 58
7 Niemcy Carolin Hennecke 58
8 Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen 54
9 Litwa Diana Rasimovičiūtė 48
10 Niemcy Susann König 48
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Sabrina Buchholz 463
2 Niemcy Carolin Hennecke 329
3 Rosja Natalja Sokołowa 323
4 Niemcy Stefanie Hildebrand 264
5 Rosja Jekatierina Jurłowa 252
6 Niemcy Franziska Hildebrand 248
7 Niemcy Kathrin Hitzer 218
8 Rosja Olga Wiłuchina 193
9 Rosja Anna Kunajewa 188
10 Niemcy Juliane Döll 187
Miejsce Imię Punkty
1 Rosja Natalja Sokołowa 155
2 Niemcy Carolin Hennecke 145
3 Rosja Jekatierina Jurłowa 134
4 Niemcy Sabrina Buchholz 129
5 Niemcy Franziska Hildebrand 122
6 Niemcy Stefanie Hildebrand 117
7 Niemcy Kathrin Hitzer 114
8 Rosja Maria Demidowa 102
9 Andora Laure Soulié 98
10 Rosja Natalja Burdyga 90
Miejsce Imię Punkty
1  Niemcy 5225
2  Rosja 5020
3  Francja 3880
4  Norwegia 3511
5  Czechy 2991
6  Finlandia 2929
7  Bułgaria 2707
8  Polska 2627
9  Włochy 2527
10  Wielka Brytania 2275

Wyniki Polek[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka
Idre 28.11
Idre 29.11
Ridnaun 12.12
Ridnaun 13.12
Obertilliach 18.12
Obertilliach 19.12
Altenberg 9.01
Altenberg 10.01
Nové Město 15.01
Nové Město 16.01
Haute Maurienne 6.02
Haute Maurienne 7.02
Martello 12.02
Martello 13.02
Otepää 2.03
Otepää 4.03
Otepää 6.03
Otepää 7.03
Pokljuka 11.03
Pokljuka 13.03
Pokljuka 14.03
P. Bobak
37
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
14
7
9
7
19
16
12
A. Cyl
9
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
M. Gwizdoń
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
12
15
9
M. Hojnisz
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
7
-
-
-
-
-
P. Hojnisz
-
-
-
-
-
-
38
-
38
42
-
-
-
-
32
7
43
36
-
-
-
M. Nykiel
-
-
33
23
30
26
40
-
17
23
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
K. Pałka
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
3
3
11
K. Pitoń
-
-
60
30
56
31
39
-
24
21
-
-
-
-
46
7
27
32
27
24
14

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. Puchar IBU w Szwecja Idre, 27.11.2009 - 29.11.2009
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
28 listopada 2009 Sprint (10 km) Norwegia Frode Andresen Niemcy Daniel Böhm Niemcy Daniel Graf
29 listopada 2009 Sprint (10 km) Słowenia Klemen Bauer Norwegia Frode Andresen Niemcy Daniel Böhm
2. Puchar IBU w Włochy Ridnaun, 11.12.2009 - 13.12.2009
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 grudnia 2009 Bieg indywidualny (20 km) Niemcy Daniel Böhm Niemcy Erik Lesser Niemcy Daniel Graf
13 grudnia 2009 Sprint (10 km) Niemcy Erik Lesser Norwegia Tarjei Bø Włochy Christian Martinelli
3. Puchar IBU w Austria Obertilliach, 17.12.2009 - 19.12.2009
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
18 grudnia 2009 Sprint (10 km) Niemcy Daniel Graf Niemcy Daniel Böhm
Francja Lois Habert
-
19 grudnia 2009 Bieg na dochodzenie (12,5 km) Niemcy Daniel Graf Niemcy Daniel Böhm Niemcy Christoph Knie
4. Puchar IBU w Niemcy Altenberg, 8.01.2010 - 10.01.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
9 stycznia 2010 Sprint (10 km) Niemcy Toni Lang Czechy Zdeněk Vítek Szwajcaria Benjamin Weger
10 stycznia 2010 Bieg na dochodzenie (12,5 km) Niemcy Toni Lang Niemcy Erik Lesser Francja Alexis Bœuf
5. Puchar IBU w Czechy Nové Město na Moravě, 14.01.2010 - 16.01.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
15 stycznia 2010 Bieg indywidualny (20 km) Rosja Aleksiej Wołkow Austria Sven Grossegger Niemcy Daniel Graf
16 stycznia 2010 Sprint (10 km) Niemcy Christoph Knie Niemcy Daniel Graf Norwegia Rune Brattsveen
6. Puchar IBU w Francja Haute Maurienne, 5.02.2010 - 7.02.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
6 lutego 2010 Sprint (10 km) Niemcy Daniel Böhm Austria Julian Eberhard Austria Michael Hauser
7 lutego 2010 Bieg na dochodzenie (12,5 km) Niemcy Christoph Knie Austria Julian Eberhard Niemcy Daniel Böhm
7. Puchar IBU w Włochy Martello, 11.02.2010 - 13.02.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 lutego 2010 Sprint (10 km) Kanada Brendan Green Niemcy Christoph Knie Rosja Maksim Maksimow
13 lutego 2010 Bieg na dochodzenie (12,5 km) Austria Sven Grossegger Rosja Maksim Maksimow Niemcy Toni Lang
Mistrzostwa Europy w biathlonie w Estonia Otepää 1 - 7 marca 2010
8. Puchar IBU w Słowenia Pokljuce, 10.03.2010 - 14.03.2010
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
12 marca 2010 Sprint (10 km) Niemcy Michael Rösch Francja Lois Habert Niemcy Toni Lang
13 marca 2010 Bieg na dochodzenie (12,5 km) Włochy Christian Martinelli Niemcy Christoph Knie Francja Jean-Guillaume Béatrix
14 marca 2010 Sprint (10 km) Niemcy Daniel Graf Rosja Dmitrij Blinow Włochy Christian Martinelli

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[7]
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Daniel Graf 603
2 Niemcy Toni Lang 560
3 Niemcy Christoph Knie 559
4 Niemcy Daniel Böhm 492
5 Niemcy Erik Lesser 463
6 Rosja Maksim Maksimow 434
7 Rosja Andriej Makowiejew 410
8 Francja Lois Habert 398
9 Niemcy Michael Rösch 323
10 Włochy Christian Martinelli 307
Miejsce Imię Punkty
11 Austria Julian Eberhard 306
12 Norwegia Henrik L'Abée-Lund 291
13 Austria Sven Grossegger 273
14 Francja Tanguy Roche 258
15 Francja Arnaud Langel 248
16 Rosja Alexander Schreider 242
17 Norwegia Hans Martin Gjedrem 237
18 Francja Jean-Guillaume Béatrix 232
19 Norwegia Rune Brattsveen 230
20 Rosja Aleksiej Wołkow 208
Klasyfikacja biegu indywidualnego[8] Klasyfikacja sprintu[9] Klasyfikacja biegu pościgowego[10] Klasyfikacja narodów[11]
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Daniel Graf 96
2 Niemcy Erik Lesser 88
3 Rosja Aleksiej Wołkow 76
4 Rosja Dmitrij Małyszko 76
5 Austria Sven Grossegger 71
6 Austria Julian Eberhard 71
7 Niemcy Daniel Böhm 60
8 Norwegia Hans Martin Gjedrem 60
9 Francja Tanguy Roche 59
10 Niemcy Christoph Knie 52
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Daniel Graf 361
2 Niemcy Toni Lang 352
3 Niemcy Christoph Knie 296
4 Niemcy Daniel Böhm 290
5 Rosja Andriej Makowiejew 254
6 Niemcy Erik Lesser 243
7 Francja Lois Habert 242
8 Rosja Maksim Maksimow 241
9 Włochy Christian Martinelli 182
10 Niemcy Michael Rösch 169
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Christoph Knie 193
2 Niemcy Toni Lang 165
3 Niemcy Daniel Graf 160
4 Rosja Maksim Maksimow 152
5 Niemcy Daniel Böhm 151
6 Niemcy Erik Lesser 148
7 Rosja Andriej Makowiejew 144
8 Francja Lois Habert 137
9 Niemcy Michael Rösch 130
10 Francja Jean-Guillaume Béatrix 123
Miejsce Imię Punkty
1  Niemcy 5274
2  Rosja 4726
3  Francja 4486
4  Austria 4426
5  Norwegia 3820
6  Włochy 3454
7  Kanada 2545
8  Czechy 2527
9  Polska 2311
10  Szwajcaria 2310

Wyniki Polaków[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik
Idre 28.11
Idre 29.11
Ridnaun 12.12
Ridnaun 13.12
Obertilliach 18.12
Obertilliach 19.12
Altenberg 9.01
Altenberg 10.01
Nové Město 15.01
Nové Město 16.01
Haute Maurienne 6.02
Haute Maurienne 7.02
Martello 12.02
Martello 13.02
Otepää 2.03
Otepää 4.03
Otepää 6.03
Otepää 7.03
Pokljuka 11.03
Pokljuka 13.03
Pokljuka 14.03
G. Bril
-
-
83
119
109
-
83
-
59
66
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
M. Kobus
112
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
35
7
41
36
23
18
18
A. Kwak
-
-
99
64
44
49
-
-
-
-
-
-
-
-
39
7
47
37
20
31
DNS
M. Leja
-
-
109
90
94
-
62
-
49
60
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
W. Maryniarczyk
-
-
-
-
-
-
81
-
57
62
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
K. Pływaczyk
-
-
-
75
64
-
85
-
18
39
-
-
-
-
-
-
-
-
39
29
31
Ł. Szczurek
77
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
25
34
12
Ł. Witek
75
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
11
7
35
43
-
-
-
S. Witek
-
-
98
109
53
48
52
55
33
36
-
-
-
-
42
7
56
44
-
-
-

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. IBU-Cup Altenberg: Verfolgung der Damen abgesagt (niem.). biathlon-online.de. [dostęp 2010-07-04].
  2. Women's IBU Cup Total Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  3. Women's IBU Cup Individual Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  4. Women's IBU Cup Sprint Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  5. Women's IBU Cup Pursuit Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  6. Women's IBU Cup Nation Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  7. Men's IBU Cup Total Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  8. Men's IBU Cup Individual Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  9. Men's IBU Cup Sprint Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  10. Men's IBU Cup Pursuit Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].
  11. Men's IBU Cup Nation Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 2010-04-10].