Przejdź do zawartości

Redmond (Waszyngton)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Redmond
ilustracja
Państwo

 Stany Zjednoczone

Stan

 Waszyngton

Burmistrz

Rosemarie Ives

Powierzchnia

49 km²

Wysokość

0 m n.p.m.

Populacja 
• liczba ludności
• gęstość


46 391
1081 os./km²

Nr kierunkowy

425

Kod pocztowy

98052

Położenie na mapie Waszyngtonu
Mapa konturowa Waszyngtonu, blisko centrum na lewo u góry znajduje się punkt z opisem „Redmond”
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa konturowa Stanów Zjednoczonych, blisko górnej krawiędzi po lewej znajduje się punkt z opisem „Redmond”
Ziemia47°40′N 122°07′W/47,666667 -122,116667
Strona internetowa
Tablica powitalna Redmond
Siedziba Nintendo

Redmondmiasto położone w stanie Waszyngton, w którym znajduje się siedziba Microsoftu i amerykańskiego oddziału Nintendo. W mieście znajduje się dużo parków i terenów zielonych.

Historia miasta[edytuj | edytuj kod]

Biali ludzie pojawili się na terenach obecnego Redmond w czasie trwania gorączki złota w 1870 roku. Nazwa Redmond pochodzi od nazwiska Luke'a McRedmonda. Luke McRedmond zagospodarował na potrzeby miasta obszar 160 akrów (0,65 km²). W 1881 roku powstał pierwszy urząd pocztowy w mieście. Obecna nazwa Redmond pochodzi z 1883 roku. Pierwszy plan miasta Redmond powstał w roku 1891. Od końca roku 1883 do 1920 miasto prężnie się rozwijało i sprzyjało nowym inwestycjom. Po wprowadzeniu prohibicji rozwój miasta został prawie zatrzymany. Po II wojnie światowej dzięki inwestycjom w przedsiębiorstwa komputerowe Redmond szybko się rozwija aż do dziś.

Geografia[edytuj | edytuj kod]

Redmond znajduje się w hrabstwie King razem z Seattle. Miasto położone jest przy północnym krańcu jeziora Sammamish, a przez miasto przepływa rzeka Sammamish. Redmond położone jest w Pacyficznej Strefie Czasowej; stąd różnica czasowa w stosunku do Waszyngtonu wynosi 3 godziny.

Edukacja[edytuj | edytuj kod]

Redmond jest częścią Okręgu Szkolnego Jeziora Waszyngton. W mieście działa 12 szkół publicznych: dziewięć szkół podstawowych i trzy średnie. Szkoły prywatne to Szkoła Overlake, Szkoła Bear Creek i średnia szkoła muzyczna (Conservatory High School).

Parki, zieleńce i rekreacja[edytuj | edytuj kod]

W Redmond istnieją 23 zaprojektowane parki publiczne o łącznej powierzchni 1000 akrów (4 km²). W bardzo wielu parkach znajdują się korty, boiska i stoły piknikowe. W Marymoor Park jest Wspinająca Się Skała, Model samolotu, pole do lotów i amfiteatr. W Redmond jest 17 mil (27 km) zaprojektowanych szlaków rowerowych. Największy park w Redmond (Marymoor Park) ma powierzchnię 560 akrów (2,3 km²).

Kultura[edytuj | edytuj kod]

W Redmond organizowane są „Rowerowe Derby Redmond” będące dużą regionalną imprezą rowerową, gdzie zjeżdża się dużo rowerzystów. Ta impreza łączy wyścig kolarski, paradę i występy na scenie. „Rowerowe Derby Redmond” trwają kilka dni.