Redmond (Waszyngton)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Redmond
Ilustracja
Państwo  Stany Zjednoczone
Stan  Waszyngton
Burmistrz Rosemarie Ives
Powierzchnia 49 km²
Wysokość 000 m n.p.m.
Populacja 
• liczba ludności
• gęstość

46 391
1081 os./km²
Położenie na mapie Waszyngtonu
Mapa lokalizacyjna Waszyngtonu
Redmond
Redmond
Położenie na mapie Stanów Zjednoczonych
Mapa lokalizacyjna Stanów Zjednoczonych
Redmond
Redmond
Położenie na mapie świata
Mapa lokalizacyjna świata
Redmond
Redmond
Ziemia 47°40′N 122°07′W/47,666667 -122,116667
Portal Portal Stany Zjednoczone
Tablica powitalna Redmond
Siedziba Nintendo

Redmondmiasto położone w stanie Waszyngton, które jest siedzibą Microsoftu i oddziału amerykańskiego Nintendo. W mieście znajduje się dużo parków i terenów zielonych.

Historia miasta[edytuj]

Biali ludzie pojawili się na terenach obecnego Redmond w czasie trwania Gorączki Złota w 1870 roku. Nazwa Redmond wzięła się od Luke'a McRedmonda, gdzie nazwisko McRedmond stało się nazwą przyszłego miasta. Luke McRedmond zagospodarował na miasto obszar 160 akrów (0,65 km²). W 1881 roku powstał pierwszy urząd pocztowy w mieście. Obecna nazwa Redmond pochodzi z 1883 roku. Pierwszy plan miasta Redmond powstał w roku 1891. Od końca roku 1883 do 1920 miasto prężnie się rozwijało i sprzyjało nowym inwestycjom. Po wprowadzeniu prohibicji rozwój miasta został prawie zatrzymany. Po II wojnie światowej dzięki inwestycjom w przedsiębiorstwa komputerowe Redmond szybko się rozwija aż do dziś.

Geografia[edytuj]

Redmond znajduje się w hrabstwie King razem z Seattle. Miasto położone jest na północnym końcu Jeziora Sammamish, a przez miasto przepływa rzeka Sammamish. Redmond położone w Pacyficznej Strefie Czasowej ma różnicę czasową 3 godzin z Waszyngtonem.

Edukacja[edytuj]

Redmond jest częścią Szkolnego Dystryktu „Jezioro Waszyngton”. Skład szkół publicznych to dziewięć szkół podstawowych, trzy szkoły wyższe i Szkoła Wyższa Redmond. Szkoły prywatne to Szkoła Overlake, Szkoła Bear Creek i Wyższa Szkoła Konserwatorska.

Parki, zieleńce i rekreacja[edytuj]

W Redmond istnieją 23 zaprojektowane parki publiczne o łącznej powierzchni 1000 akrów (4 km²). W bardzo wielu parkach znajdują się korty, boiska i stoły piknikowe. W Marymoor Park jest Wspinająca Się Skała, Model samolotu, pole do lotów i amfiteatr. W Redmond jest 17 mil (27 km) zaprojektowanych szlaków rowerowych. Największy park w Redmond (Marymoor Park) ma powierzchnię 560 akrów (2,3 km²).

Kultura[edytuj]

W Redmond organizowane są „Rowerowe Derby Redmond” będące dużą regionalną imprezą rowerową, gdzie zjeżdża się dużo rowerzystów. Ta impreza łączy wyścig kolarski, paradę i występy na scenie. „Rowerowe Derby Redmond” trwają kilka dni.