Rick J. Jordan

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Rick J. Jordan

Rick J. Jordan, właściwie Hendrik Stedler (ur. 1 stycznia 1968 w Hannoverze) – niemiecki muzyk, były członek grupy rave, dance i happy hardcoreScooter.

W wieku pięciu lat uczył się grać na keyboardzie, skończył szkołę w której uczył się miksowania. Z zawodu jest elektrykiem, jego matka była fryzjerką. W 1987 razem z H.P. Baxxterem założył formację Celebrate the Nun po rozpadzie grupy, znowu z H.P i Ferrisem Buellerem (kuzynem H.P) założył nowy zespół – Scooter. Jest twórcą wszystkich melodii oraz efektów muzycznych w zespole Scooter. Jest także liderem zespołu, często odpowiada także za przygotowywanie instrumentów klawiszowych i keyboardów przy pracy z zespołem od spraw rozstawienia sprzętu muzycznego.

Aktualnie żyje w Hamburgu. Rick poślubił Nikk, która występuje na niektórych scenach teledysku Jigga Jigga! Jego pseudonim to Heavy Horse. 21 sierpnia 2007 roku urodziła mu się córka Keira.

W styczniu 2014 Rick J. Jordan oficjalnie ogłosił odejście od zespołu, dał także pożegnalny koncert z zespołem. Jak wspomina powodem jego odejścia są jego osobiste projekty muzyczne, których jak dotąd nie zdradza oraz poświęcenie większej ilości czasu dla przyjaciół i rodziny[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. SCOOTERTECHNO.COM | 25 YEARS WILD & WICKED TOUR, www.scootertechno.com [dostęp 2018-08-01] (niem.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]