Scott Valentine

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Scott Valentine
Data i miejsce urodzenia 3 czerwca 1958 r.
Saratoga Springs Stany Zjednoczone

Scott Eugene Valentine (ur. 3 czerwca 1958 roku w Saratoga Springs, w hrabstwie Saratoga, w stanie Nowego Jorku) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.

Swoje zainteresowanie aktorstwem przejawiał już mając pięć lat, kiedy prezentował inscenizacje w garażu swoich rodziców. Uczęszczał do Adirondack Community College w nowojorskim Queensbury. Studiował aktorstwo w Amerykańskiej Akademii Sztuk Dramatycznych w Nowego Jorku.

Zadebiutował na dużym ekranie w komedii Kelnerka (Waitress!, 1982) u boku Anthony'ego Johna Denisona, a następnie pojawił się w serialu NBC Nieustraszony (Knight Rider, 1985) z Davidem Hasselhoffem. Popularnością cieszyła się postać Nicka Moore w sitcomie NBC Więzi rodzinne (Family Ties, 1985-89) z Michaelem J. Foxem i Meredith Baxter. Wystąpił w telewizyjnej ekranizacjai powieści Jackie Collins Lady Boss (1992) u boku Jacka Scalii, Jeffa Kaake, Anthony'ego Johna Denisona i Williama Shockley'a oraz serialach CBSJAG – Wojskowe Biuro Śledcze (JAG, 2000) i Kryminalne zagadki Nowego Jorku (CSI: NY, 2004).

Jest żonaty z Kym. Mają syna Cadena Edwarda (ur. 12 listopada 1998)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]