Sebastian Spence

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sebastian Spence
Data i miejsce urodzenia 9 grudnia 1969 r.
St. John's
Strona internetowa

Sebastian Spence (ur. 9 grudnia 1969 w St. John's w prowincji Nowa Fundlandia i Labrador, Kanada) – kanadyjski aktor, najbardziej znany z roli Cade'a Fostera w serialu telewizyjnym Pierwsza fala (First Wave).

Biogram[edytuj]

Syn dramatopisarza Michaela Cooka oraz aktorki i dramatopisarki Janis Spence. Ma starszą siostrę, imieniem Sarah, młodszą siostrę, Perditę, oraz młodszego brata, Fergusa, który był twórcą skryptów do serialu Pierwsza fala.

Prócz postaci Cade'a Fostera, wcielał się w Ricka Rydera w kanadyjskim serialu Sophie. Jest znany z ról homoseksualistów: profesora Matta Freemana w młodzieżowym serialu Jezioro marzeń (Dawson's Creek) oraz Timothy'ego Callahana, partnera głównego bohatera filmów Obnażyć prawdę (Third Man Out, 2005), Kontrowersyjna terapia (Shock to the System, 2006), Morderstwo po drugiej stronie (On the Other Hand, Death, 2008) i Zagadka Donalda Stracheya (Ice Blues, 2008).

W 2008 roku zdobył nominację do nagrody Leo za rolę Daniela Cimmermana w filmie Crossing. Zagrał naczelnika Weavera w filmie akcji 12 rund 2 (2013).

Obecnie mieszka w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej[1]

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj]