Shin: Kamen Rider Prologue

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shin: Kamen Rider Prologue
Data premiery 20 lutego 1992
Kraj produkcji Japonia
Język japoński
Czas trwania 90 min
Reżyseria Makoto Ishikawa
Makoto Tsuji
Scenariusz Hayato Miyashita
Joe Onodera
Główne role Katsuhisa Ishikawa
Yumi Nomura
Akira Ishihama
Muzyka Ryūdō Uzaki
Produkcja Shin Unosawa, Satoshi Kubo, Nagafumi Hori, Shin'ichirō Shirakura
Dystrybucja Toei Company

Shin: Kamen Rider Prologue (jap. 真・仮面ライダー 序章(プロローグ) Shin: Kamen Raidā Purorōgu)japoński film tokusatsu należący do sagi Kamen Rider. Miał swoją premierę 20 lutego 1992 roku.

Film został stworzony na 20-lecie Kamen Ridera i przedstawia zupełnie inną historię niż poprzednie części sagi. Shin jest skierowany do widzów dorosłych, przedstawia dość brutalną i alternatywną wersję zdarzeń[1]. Sam Shōtarō Ishinomori twierdził, że Kamen Rider miał w założeniu wyglądać w ten sam sposób jak Shin. Pojawił się też gościnnie w filmie.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Giichi Onizuka i Daimon Kazamatsuri to dwaj naukowcy, którzy prowadzą badania w celu ochrony ludzi przed chorobami takimi jak rak czy AIDS. Ich eksperymenty polegają na operacjach genetycznych na organizmie ludzkim aby go wzmocnić biologicznie. Do eksperymentu zgłasza się syn jednego z naukowców – motocyklista Shin Kazamatsuri. Ani Shin, ani jego ojciec nie wiedzą, że badania są fundowane przez sektę, która z pomocą zmodyfikowanych ludzi-cyborgów zamierza zdobyć władzę. Mimo to badania nad cyborgami były bardziej lub mnie udane, jednak organizacja nie wiedziała o innych planach Onizuki, które polegały na zmutowaniu ludzkiego DNA z kodem genetycznym koników polnych. Onizuka chciał stać się bogiem nowo powstałej cywilizacji owadzich mutantów, zaś doświadczenia przeprowadzał zarówno na samym sobie, jak i na Shinie.

W międzyczasie, pewna zmutowana istota, która pojawia się w snach Shina dokonuje kilku morderstw. Chłopak myśli, że robi to on sam, jednak z czasem dowiaduje się, że za zabójstwami stoi zmutowany Onizuka, który wykształcił komunikację mentalną z Shinem i uczynił go świadkiem jego złych czynów. Syndykat dowiaduje się o eksperymentach Onizuki i postanawia go zlikwidować. Nie udaje się to im, więc ściągają do pomocy agentkę CIA, która ściga Shina i chce go zabić. Nie zna ona prawdy, zaś Shin drąży w swoim własnym śledztwie cały czas dręcząc swe myśli o głupim doświadczeniu, w którym sam zgodził się wziąć udział. Mutanty zagrażają nie tylko jemu i jego ojcu, ale też jego ukochanej Ai i ich nienarodzonemu dziecku.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]