Shin Shunkaden

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Shin Shunkaden
jap. 新・春香伝
(Shin Shunkaden)
GatunekPrzygoda, Fantasy
Manga
Legend of Chun Hyang
AutorCLAMP
WydawcaHakusensha
Drukowana wSerie Mystery Extra
Wydawana1996
Liczba tomów1 (zakończona)

Shin Shunkaden (jap. 新・春香伝 Shin Shunkaden)manga stworzona przez grupę Clamp. Jej historia i postacie bazują na dobrze znanej koreańskiej legendzie opowiadającej o Chunhyangga. Shin Shunkaden została pierwszy raz opublikowana w 1996 roku przez wydawnictwo Hakusensha w Japonii. Projekt został porzucony pod wydaniu paru rozdziałów, ale ostatnie wieści donoszą, że panie z CLAMP chciałyby dokończyć tę pracę w przyszłości.

Opis fabuły[edytuj | edytuj kod]

Historia opowiada o Chun Hyang, córce Wall Mae, która posiadająca silne moce duchowe i niezłomną wolę walki. Żyje ona wraz z matką w koreańskiej wiosce, która jest kierowana pod tyrańskimi rządami Yangbana (zwany również Ryanban). Pewnego dnia sztuki walki, które opanowała Chun Hyang przydają się jej, gdy Yangban przejmuje siłą kontrolę w jej wiosce i próbuje wziąć na zakładnika jednego z jej przyjaciół. Pomimo pewności siebie i groźnych umiejętności, Chun Hyang nie jest w stanie uwolnić wioski od tyranii. Istnieje jednak mała szansa wyzwolenia jej, jeśli Amenosa, tajni agenci z koreańskiego rządu, przybędą do niej i ukarają Yangbana za nadużywanie swojej władzy. Chun Hyang spotyka tajemniczego młodego mężczyznę Mong Ryonga i zgadza się, by jej towarzyszył w misji uratowania jej matki z rąk Ryabana oraz całej wioski.

Crossover[edytuj | edytuj kod]

  • Chun Hyang (zwana również Chun'yan) pojawia się w innej mandze Tsubasa Reservoir Chronicle w Kraju Koryo. Jej imię oznacza "zapach wiosny".

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Legend of Chun Hyang na Anime News Network