Steve Hanke

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Steve H. Hanke
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

29 grudnia 1942
Macon

Zawód, zajęcie

ekonomista

Narodowość

amerykańska

Steve H. Hanke (ur. 29 grudnia 1942 w Macon, USA) – amerykański ekonomista specjalizujący się w gospodarce międzynarodowej, w szczególności w polityce monetarnej.

Posiada tytuł doktora. U początków swojej kariery wykładał ekonomię na Colorado School of Mines oraz University of California w Berkeley. Od 2005 r. jest profesorem ekonomii stosowanej na Johns Hopkins University.

W latach 1981–1982, w okresie administracji Ronalda Reagana, był starszym ekonomistą w Radzie Doradców Gospodarczych. W 1995 i 1996 r. pracował jako doradca Domingo Cavallo, Ministra Gospodarki Argentyny. Podobne funkcje pełnił w Urugwaju i czterech krajach Europy Wschodniej. Od 1997 publikuje w Forbes, w rubryce Punkt widzenia. W 1997 r. został doradcą specjalnym Indonezyjskiej Rady Stabilności Monetarnej i Gospodarczej, i pełnił tę funkcję do 2005 r.

Ponadto od 2005 r.: Starszy członek Cato Institute, Dyrektor funduszu inwestycyjnego działającego na rynkach wschodzącychThe Democratic Century Fund oraz Członek Światowego Forum Ekonomicznego w Genewie.

Publikacje[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]