Przejdź do zawartości

Styles P

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Styles P
ilustracja
Imię i nazwisko

David Styles

Pseudonim

S.P., The Ghost, The Phantom, Paniro, Holiday Styles

Data i miejsce urodzenia

28 listopada 1974
Yonkers

Gatunki

hardcore rap

Zawód

raper
producent

Aktywność

od 1996

Wydawnictwo

Ruff Ryders
Koch Records
D-Block

Powiązania

Jadakiss
Sheek Louch
The Game
Akon
AZ
Jennifer Lopez

Zespoły
D-Block
Strona internetowa

Styles P, właśc. David Styles (ur. 28 listopada 1974 w Yonkers) – amerykański raper. Jego ojciec jest pochodzenia amerykańskiego, matka afrykańskiego. Jest członkiem grup The Lox, D-Block i Ruff Ryders. Jest znany ze swoich harcore’owych tekstów.

Kariera muzyczna[edytuj | edytuj kod]

Urodzony w Queens, wychowywał się w Yonkers, Styles zaczął rapować z Jadakissem, Kasaanem i Sheekiem. Podpisał kontrakt z wytwórnią Bad Boy Records, stał się członkiem grupy The Lox („Living Off Xperience”), nagrywał piosenki z Biggiem, Puff Daddy i Darrenem Blackburnem. W 1998, The Lox wydali Money, Power & Respect z przebojem o tym samym tytule z Lil Kim i członkiem grupy Ruff Ryders DMX-em. Potem Styles rozpoczął zaczął starać się o rozwiązanie kontraktu z Bad Boys, a po nim reszta Lox. Kiedy to się udało, podpisali kontrakt z wytwórnią Interscope. Wkrótce wydali jako grupa album „We Are the Streets” i „Kiss tha Game Goodbye” Jadakissa.

W 2002 Styles wydał swój debiutancki album „A Gangster and a Gentleman”. Zawiera utwór „The Life” nagrany z Pharoahe Monch, który został najpierw nagrany na składankę „Soundbombing 3" Rawkus Records. Hitem stał się również utwór o marihuanie, „Good Times (I Get High)”, Jeden z najczęściej puszczanych utworów w 2002 roku.

W 2003 roku, Styles i Jadakiss nagrali utwór na „Oz Soundtrack” zatytułowany „Some Niggas”. Opowiada o życiu w więzieniu. Piosenka ta stała się najlepiej, z tego albumu, znaną na ulicach.

W 2004 roku ukazał się nowy mixtape Stylesa, „Ghost Stories”, wydany tylko w Nowym Jorku. Dopiero w następnym roku został rozprzestrzeniony w innych miastach i w Internecie. Styles również wystąpił na przebojowym „Locked Up” Akona.

W 2005 wystąpił z Jadakissem na przebojowym remiksie „We Belong Together”; na albumie Miri Ben-AriThe Hip-Hop Violinist” („We Gonna Win”). Wydał dwa mixtape’y: „Ghost in the Shell” (wiosną) i „Ghost in the Machine” (jesienią).

Styles P wystąpił na wielu utworach raperów takich jak Ghostface Killah, Jadakiss i Method Man. Prawdopodobnie pojawi się również na nadchodzącym albumie DMX-a The Resurrection of Hip-Hop.

Styles opowiada o stracie swojego młodszego brata na kawałku „My Brother”, jednym z utworów, na których Styles najbardziej wyraża swoje emocje.

Styles czerpie swoją inspirację głównie od młodszego kuzyna, Steve’a Caruso.

Beefy[edytuj | edytuj kod]

W 2001 Jadakiss na wywiadzie w Source Magazine stwierdził, że raperzy z Filadelfii kopiują jego styl. Beanie Sigel z Roc-A-Fella wydał dwa dissy w odpowiedzi. Styles z The Lox nagrał freestyle’a, w którym dissuje Beaniego, Freewaya, Jaya-Z i wszystkich z Roc-a-Fella.

Styles P, jako członek grupy D-Block, odgrywał ważną rolę w beefie z G-Unit. Kłótnia miała swój początek późno w 2004, kiedy Ja Rule, raper znany ze swojego beefu z 50 Centem, wydał album zatytułowany „R.U.L.E.”. Na zawartym na nim utworze „New York” wystąpił również Jadakiss.

50 Cent powiedział, że wystąpienie Jadakissa na R.U.L.E. traktuje jako atak i zdissował całe The Lox na „Piggy Bank” z albumu „The Massacre”.

Spowodowało to poważny beef pomiędzy D-Block a G-Unit, w którym natychmiast wziął udział Styles. Powstało wiele mixtape’ów, na których znalazły się dissy autorstwa Stylesa, szczególnie dużo pojawiło się ich na Ghost in the Machine, które zawiera chociażby „Invite to 50" (również „Snitching 101” czy „Pussy Niggas”).

Dobrze znanym dissem jest „Kiss Your Ass Goodbye”, które pojawiło się w 2005 na wielu mixtape’ach i na albumie SheekaAfter Taxes”. Innymi znanymi utworami przeciwko G-Unit są „Ms. Jackson” i „Problem Child”.

Na Hot 97 Styles odbył rozmowę telefoniczną z 50 Centem, w której beef został zakończony.

Time Is Money[edytuj | edytuj kod]

Planowaną datę wydania albumu wielokrotnie zmieniano: początkowo miało to być wiosną 2005. Jesienią 2005 z października przełożono na listopad. Time Is Money zostało ostatecznie wydane 19 grudnia 2006 roku.

„I’m Black”, pierwszy singel zyskał duży rozgłos, podobnie jak „Can You Believe It” z Akonem, do którego powstał klip. Gościnnie wystąpili również Gerald Levert, Jagged Edge, J-Hood, Marsha Ambrosius, Rashad, Talib Kweli i The Lox. Podkłady zostały skomponowane przez takich producentów jak Swizz Beatz czy Scott Storch.

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy solowe[edytuj | edytuj kod]

The Lox/D-Block[edytuj | edytuj kod]

Mixtape’y[edytuj | edytuj kod]

Single[edytuj | edytuj kod]

Rok Utwór (Top 100 Hot R&B Hot Rap UK Singles Album
2002 „Good Times” 22 6 8 A Gangster & a Gentleman
2002 „The Life” (featuring Pharaohe Monch) 66 A Gangster & a Gentleman
2002 „Jenny from the Block” (Jennifer Lopez featuring Jadakiss & Styles P) 3 3 This Is Me...Then
2004 „Locked Up [Remix]” (Akon featuring Styles P.) 8 5 Trouble
2005 „Can You Believe It” (featuring Akon) 32 Time Is Money
2005 „I’m Black” (featuring Marsha of Floetry) 94 Time Is Money
2006 „We Belong Together” [Remix]” (Mariah Carey featuring Jadakiss & Styles P) 1 1 1 3 The Emancipation of Mimi
2006 „Who Want a Problem [Remix]” (featuring Swizz Beatz/Jadakiss/Sheek Louch) Time Is Money
2007 Blow Ya Mind(featuring Swizz Beatz) 101 Super Gangster, Extraordinary Gentleman

Gościnnie[edytuj | edytuj kod]