Przejdź do zawartości

Sumino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Sumino
Położenie
Państwo

 Polska

Miejscowości nadbrzeżne

Ogonki, Żółno

Region

Równina Charzykowska

Wysokość lustra

162,3 m n.p.m.

Morfometria
Powierzchnia

1,525 km²

Wymiary
• max długość
• max szerokość


4,5 km
0,6 km

Głębokość
• średnia
• maksymalna


5,5 m
15,9 m

Hydrologia
Rodzaj jeziora

rynnowe

Położenie na mapie gminy Parchowo
Mapa konturowa gminy Parchowo, blisko prawej krawiędzi nieco na dole znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Sumino”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, u góry nieco na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Sumino”
Położenie na mapie województwa pomorskiego
Mapa konturowa województwa pomorskiego, blisko centrum na lewo znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Sumino”
Położenie na mapie powiatu bytowskiego
Mapa konturowa powiatu bytowskiego, blisko prawej krawiędzi znajduje się owalna plamka nieco zaostrzona i wystająca na lewo w swoim dolnym rogu z opisem „Sumino”
Ziemia54°10′35,6″N 17°47′29,2″E/54,176556 17,791444

Sumino (Jezioro Sumińskie) (kaszb. Jezoro Sumino) – jezioro rynnowe na północnowschodnim krańcu Równiny Charzykowskiej w powiatach kartuskim, i bytowskim (województwo pomorskie). Ogólna powierzchnia: 152,5 ha, maksymalna głębokość: 15,9 m. Jezioro znajduje się na turystycznym szlak turystyczny zielony Szlaku Kamiennych Kręgów i posiada urozmaiconą linię brzegową.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]