Taylor Swift (album)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Taylor Swift
Album studyjny Taylor Swift
Wydany 24 października 2006r. (Edycja standardowa)
6 listopada 2007 (Deluxe Edition)
Nagrywany czerwiec - wrzesień 2006
Gatunek Pop, Country, Country Pop
Długość 40:35 (Standard Edition)
55:48 (Deluxe Edition)
Wytwórnia Big Machine
Producent Scott Borchetta (exec.), Nathan Chapman, Robert Ellis Orrall, Angelo Petraglia, Brett James, Troy Verges (Deluxe Edition bonus tracks)
Oceny
Album po albumie
Single z albumu Taylor Swift
 1. Tim McGraw
  Wydany: 24 października 2006
 2. Teardrops on My Guitar
  Wydany: 24 lutego 2007
 3. Our Song
  Wydany: 22 sierpnia 2007
 4. Picture to Burn
  Wydany: styczeń 2008
 5. Should've Said No
  Wydany: 19 maja 2008

Taylor Swift to debiutancki album studyjny amerykańskiej piosenkarki country i autorki tekstów Taylor Swift. Album został wydany 24 października 2006 przez Big Machine Records. Swift napisała piosenki na album podczas pierwszego roku liceum i niektóre z nich pisała m.in. z Liz Rose. Swift eksperymentowała by wydać album z wieloma producentami, aż w końcu wybrała producenta swojego albumu demo, Nathana Chapmana. Muzycznie i lirycznie album jest stylizowany na muzykę country, piosenki mówią o romantycznych związkach, wśród których znalazły się takie, które Swift obserwowała.

Taylor Swift został dobrze odebrany przez krytyków, którzy pochwalili talent Swift. Album odniósł komercyjny sukces: w Stanach Zjednoczonych stał się numerem 5 na Billboard 200, znalazł się na liście Top Country Albums i pozostał na niej na 24 tygodnie z rzędu i został pięciokrotnie uznany platynowym przez RIAA. Taylor Swift w tej dekadzie znajdował się najdłużej wśród wszystkich albumów na liście Billboard 200. Znalazł się też na listach przebojów w Australii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii.

Z albumu wydano 5 singli, z których wszystkie zostały dostały status platynowych przez RIAA. "Tim McGraw" został głównych singlem z Taylor Swift, znalazł się w pierwszej dziesiątce listy Billboard's Hot Country Songs. "''Teardrops on My Guitar''" został drugim singlem z Taylor Swift i zajmował najlepsze miejsca wśród piosenek z Taylor Swift na Billboard Hot 100."Our Song to trzeci singiel z albumu i stał się numerem jeden na Hot Country Songs. Picture to Burn i Should've Said No to czwarty i piąty singiel z albumu i oba odniosły sukces na listach country w Stanach Zjednoczonych i znalazły się na pozycji 18 na New Zeeland Singles Chart. Swift promowała Taylor Swift występami w wielu miejscach, w tym występowała jako support dla Rascal Flatts, George'a Straita, Brada Paisleya, Tima McGrawa i Faith Hill.

Tło[edytuj | edytuj kod]

Swift pochodzi z Wyomissing, Pennsylvania i od wczesnych lat rozwijała zainteresowanie muzyką country i pisaniem piosenek. W wieku 11 lat wraz z rodziną odwiedziła po raz pierwszy Nashville, Tennessee w celu otrzymania kontraktu muzycznego, jednak bez pozytywnego skutku. Swift została oceniona i odrzucona przez swój zbyt młody wiek. Taylor odniosła się do etykiet, które ją odrzuciły mówiąc: "Rozumiem. Bali się przyjąć 13 - latkę. Bali się przyjąć 14 - latkę. Potem bali się przyjąć 15 - latkę. Potem byli zbyt zdenerwowani przyjęciem 16 - latki. I jestem pewna, że gdybym nie podpisała kontraktu z Scott'em Borchetta [szef Big Machine Records] wszyscy by się bali przyjąć 17 - latkę.

Rozwój i muzyka[edytuj | edytuj kod]

Swift napisała "Tim McGraw" podczas swojego pierwszego roku, wiedząc, że ona i jej starszy chłopak, Brandon Borello, rozstaną się pod koniec roku, z powodu wyjazdu chłopaka do college'u. Rose powiedziała, że Swift przyszłą do niej po szkole pisania piosenek dla Sony/ATV "z pomysłem na melodię. Dokładnie wiedziała czego chce." Nostalgiczna piosenka opisuje wakacyjny romans Swift i jej nadzieje, że Borello [myśli o Tim McGraw] i [myśli o jej ulubionej piosence]. McGraw jest przesłanie, że "Nie mów mi nic" - i ma ją pamiętać i na odwrót. Odwrotnie singiel "Picture to Burn" opisuje wściekłą dziewczynę po rozpadzie związku. Swift opisuje piosenką jako "szaloną i całkowicie szczerą" dając jej komediową krawędź. Podczas pracy po szkole Taylor "znalazłam ją siedzącą tam ze swoją gitarą 'Nienawidzę tego głupiego, starego pickupa, którego nigdy nie pozwoliłeś mi prowadzić. To jest taki prostak! O mój Boże!". Ten tekst stał się rozwinięciem refrenu. Tempo piosenki jest ciężkie w połączeniu z banjo i perkusją, a refren jest zakłócony przez gitary i ciężki wokal.

Piosenkarka napisała autobiograficzny utwór "Outside" gdy w wieku dwunastu lat zaczęła pisać swoje piosenki. Podobnie jak inne piosenki pisane na początku. Singiel opisuje nieszczęście i samotność Taylor, które czuła gdy przez swoją miłość do muzyki country odsuwała się od rówieśników. Swift napisała " Tied Together With a Smile" gdy dowiedziała się, że jedna z jej najlepszych przyjaciółek jest chora na bulimię. Ten fakt bardzo ją zszokował. Przypomniała sobie: Jak ktoś, kto wydaje się tak silna mieć taką straszną, okropną słabość? Coś, co ją zabija". Słowa piosenki "Tied Together With a Smile" opisuje piękną dziewczynę borykającą się ze swoimi problemami i jej płacz : "Jak ktoś, kto wydaje się tak silna mieć taką straszną, okropną słabość? Coś, co ją zabija". Swift powiedziała: "Zawsze myślałam, że jednym z największych problemów amerykańskich dziewczyn jest brak bezpieczeństwa. Taylor napisała "Should've Said No" jako "coś naprawdę dramatycznego i szalonego co je się przytrafiło i koniecznie szuka rozwiązania tego w muzyce". Piosenka została w ostatnim momencie dodana na album. Swift napisała ją dwa dni przed rozpoczęciem masteringu płyty i drukowaniem broszur. Taylor zadzwoniła do producenta i skończyła ją przez noc.

"Mary's Song (Oh My My My)" została zainspirowana przez małżeństwo z sąsiedztwa. Opisuje je jako "trwałe, jest przeciwieństwem tego, co opisują brukowce". Swift napisała "Our Song" w pierwszej klasie liceum na szkolny konkurs talentów bez żadnych intencji na ten album. Stweirdziła, że [po prostu wiedziała, coś o tym] i zdecydowała się umieścić ją na Taylor Swift. "Napisałam ją o tym chłopaku, z którym byłam na randce i pomyślałąm, że nie mamy swojej piosenki. Więc poszłam dalej i ją napisałam". Piosenka jest narracją i opisuje parę młodych ludzi, którzy wykorzystują wydarzenia w ich życiu w miejsce zwykłej piosenki. Singiel jest umieszczony na końcu albumu z powodu zdania z refrenu [odtworzyć go ponownie]. "Invisible" to ballada opisująca samotność i ból serca z powodu bycia niezauważonym. Sean Dooley z About.com pisze "piosenka wykonana na pianinie [...] doskonale ukazuje obraz niezręcznego niepokoju nastolatków, który prędzej czy później albo zniosą lub przetrwają.

Nagrywanie[edytuj | edytuj kod]

Podczas nagrywania swojego albumu demo, Swift pracowała z producentem dem Nathananem Chapman, którego poznała w małej szopie za wydawnictwem, w którym była. Swift powiedziała: "zawsze tam przychodziłam i grałam kilka nowych piosenek, by w następnym tygodniu miał ten wspaniały utwór, w którym grał na każdym instrumencie, a brzmiało to jak nagranie. Robiliśmy to po roku, koło dwóch lat zanim dostałam kontakt."

Aby nagrać Taylor Swift, Tay musiała wybrać producenta, z którym będzie pracowała. "Potem, tak nagle to było, OK, mamy zamiar pracować z tym producentem" lub "będziemy pracować z tamtym". Po eksperymentach z różnymi producentami, pochodzących z Nashville, Swift wybrała Chapman'a, z powodu unikalnego brzmienia jakie włożył do piosenek. Big Machine Record była sceptycznie nastawiona do zatrudnienia Chapman'a gdyż nigdy nie wyprodukowała żadnego albumu przed Taylor Swift tylko dema. Swift wyprodukowane utwory opisał jako "prawne uderzenie chemii] i dzięki temu Big Machine Record zgodziła się na wyprodukowanie kilku piosenek na album. Ostatecznie Chapman wyprodukował wszystkie utwory na Taylor Swift. Nagrania zostały zrealizowane w ciągu czterech miesięcy przez 2006 rokiem i została zakończona.

Opakowanie albumu i wydanie[edytuj | edytuj kod]

Taylor Swift został wydany w dniu 24 października 2006 roku z jedenastoma utworami. Swift była bardzo zaangażowana w opakowaniu płyty, projektowania gryzmolonej grafiki. Również osobiście kapitalizowała konkretne litery w tekstach z każdego utworu na ukryte wiadomości, co powtarza w kolejnych albumach.W dniu 6 listopada 2007 roku, album został wydany ponownie pod tytułem Taylor Swift Deluxe Edition, w ograniczonym czasie. Wersja deluxe zawierała trzy nowe utwory: "I'm Only Me, When I'm With You", "Invisible" i "Perfectly Good Heart", radiowe edycje dla "Teardrops on My Guitar" i "Our Song", oraz pierwsza rozmowa Swift przez telefon z Tim McGraw. Reedycja również zawierała bonusowy krążek DVD z wszystkimi filmami muzycznymi w czasie wykonywania ("Tim McGraw", "Teardrops na My Guitar" i "Our Song"), wykonania zza kulis "Teardrops on My Guitar "i" Our Song " teledyski, i występ z" Picture to Burn ", wśród innych materiałów. American Retail docelowa firma wydała ekskluzywną wersję Taylor Swift Deluxe Edition, występy Swift podczas Soul2Soul McGraw i Hilla II Tour. Trzecia i ostatnia reedycja pojawiła się w dniu 18 marca 2008 roku z trzema nowymi piosenkami z Taylor Swift Deluxe Edition i z popową wersją "Teardrops on My Guitar". Wersja z karaoke z Taylor Swift został wydany 27 stycznia 2009 r., zawierała pierwsze czternaście utworów z albumu, zarówno CD + G i DVD.

Odbiór przez krytyków[edytuj | edytuj kod]

Taylor Swift otrzymała pozytywne recenzje od współczesnych krytyków. Shelly Fabian z About.com chwalił Swift jako "jedna z najbardziej utalentowanych, młodych artystów country na dzisiejszych wykresach" i robi "fantastyczną robotę zmieszania muzyki country nowoczesny z tradycyjnym". Jeff Tamarkin z Allmusic skomentował głos Taylor jako "świeży, wciąż dziewczęcy, pełen nadziei i naiwności, ale również pewny i dojrzały". Powiedział jej, że "liczy się talent" przedstawiony w utworach "Tim McGraw", "The Outside" i "Mary's Song (Oh My My My). Tamarkin skrytykował Nathana Chapman'a za stosowanie "połysku nie potrzebnego we wszystkich piosenkach, a w niektórych wypadkach lepiej było go odrzucić". Rick Bell z Country Standard Time wydał pozytywną opinię, stwierdzając, że Swift pisze "inteligentne piosenki" i "głęboko osobiste napisane przez nią utwory, a w szczególności "The Outside" i "Our Song" były "mieszane". Porównał on również brzmienie jej muzyki do Cyndi Thomson i Hillary Duff. Chris Neal z Country Weekly powiedział, że Swift "pokazuje uczciwość, inteligencje i idealizm, z czym mogą się połączyć słuchacze w każdym wieku" i dodał, że "bardziej przemyślany materiał pokaże talent, który będzie gotowy brzmieć lepiej po liceum". Ken Rosenbaum z The Toledo Blade pochwalił Taylor za "zręczność obsługiwania tekstów poruszanie tematów w czasie przemiany nastolatki w kobietę".

Wykres wydajności[edytuj | edytuj kod]

11 listopada 2006, Taylor Swift zadebiutował na dziewiętnastym miejscu Billboard 200 ze sprzedażą 67,000 kopii. Album najlepiej sprzedawał się w tygodniu kończącym się 5 stycznia 2008 w liczbie 187,000 sprzedanych egzemplarzy. Taylor Swift stał się albumem najdłużej przebywającym na liście Billboard 200 ze wszystkich albumó wydanych w tej dekadzie. Album był notowany przez 267 tygodni. Album był na szczycie Billboard Top Country Albums Chart bez przerwy przez kolejne dwadzieścia cztery tygodnie. W tygodniu kończącym się 2 sierpnia 2008 album został zastąpiony przez kolejną płytę Taylor Beautiful Eyes EP wciąż na pierwszej pozycji. Taylor Swift znajdował się na drugim miejscu co spowodowało, że Taylor stała się pierwszą artystką, której albumy zajęły dwie pierwsze pozycje na Top Country Album od LeAnn Rimes w roku 1997 z "Blue" (1996) i "Unchained Melody: The Early Years" (1997). 17 sierpnia 2009 album okrył się pięciokrotnie platyną przez Recording Industry Association of America (RIAA) za sprzedaż 5,000,000 kopii. Po sześciu latach od wydania Taylor Swift album zadebiutował na trzydziestej ósmej pozycji na New Zealand Albums Chart. Album znalazł się na czternastym miejscu na Canadian Albums Chart i na pierwszym w Canadian Country Albums Chart. Taylor Swift pokrył się platyną przez Canadian Recording Industry Association (CRIA) za przesyłkę 80,000 kopii. W lutym 2013 album sprzedał się w 5.324.000 egzemplarzach w Stanach Zjednoczonych. W Australii, Taylor Swift zadebiutował na trzydziestej trzeciej pozycji na głównym wykresie, a na trzecim miejscu na liście gatunku country. W tygodniu kończącym się 5 września album zajął osiemdziesiąte ósme miejsce w UK Albums Chart, a tydzień później osiemdziesiąte pierwsze. Okrył się platyną przez British Phonographic Industry (BPI) za przesyłkę 60,000 kopii. W lutym 2013 Taylor Swift sprzedał się w ponad 5,6 egzemplarzach na całym świecie.

Single[edytuj | edytuj kod]

"Tim McGraw" został wydany jako główny singel z Taylor Swift w dniu 19 czerwca 2006 roku. Piosenka była niezwykle ceniona za sprzedaż. Piosenka odniosła też komercyjny sukces, osiągając w czterdzieste miejsce na liście Billboard Hot 100, a szóste na Billboard Hot Country Songs. Okryła się platyną przez Recording Industry Association of America (RIAA) za sprzedaż 1.000.000 egzemplarzy.

"Teardrops na My Guitar" został wydany jako drugi singel z Taylor Swift. Singiel otzrymał pozytywne opinie przez swój pamiętny refren i również sukces komercyjny. Stał się najlepiej sprzedającym się singlem z albumu zajmując trzynaste miejsce na Billboard Hot 100. Piosenka stała się pierwszym pop hitem Swift osiągając jedenastą pozycję na nieistniejącym już Pop 100 chart. Utwór pokrył się podwójnie platyną za sprzedaż 2,000,000 kopii. "Teardrops on My Guitar" zadebiutował w Kanadzie na czterdziestym piątym miejscu, a w Wielkiej Brytanii na pięćdziesiątej pierwszej.

"Our Song" został wydany jako trzeci singel z albumu. Piosenka zebrała pozytywne opinie i określano ją jako "klejnot". Zadebiutowała na szesnastej pozycji na Billboard Hot 100 i zdobył potrójną platynę przez RIAA. Singiel stał się również pierwszym numerem jeden na Hot Country Songs. Utwór zajął trzydzieste miejsce na Canadian Hot 100 stając się dla Swift najlepiej sprzedającym się singlem w Kanadzie.

"Picture to Burn" został wydany jako czwarty singel z Taylor Swift. Utwór został doceniony przez współczesnych krytyków za tekst odzwierciedlający feminizm. Stał się czwartym z kolei singlem w pierwszej dziesiątce na United States Hot Songs Country i został nagrodzony platyną przez RIAA.

"Should've Said No" został wydany jako piąty i ostatni singel z albumu. W Stanach Zjednoczonych, singiel stał się dla Taylor drugim numerem jeden na Hot Country Songs i okrył się platyną przez RIAA. Najwyżej był notowany w New Zealand Singles Chart na osiemnastym miejscu. W grudniu 2011 najlepiej sprzedającymi się singlami z płyty były: "Our Song" 2879000; "Teardrops na My Guitar" 2642000; "Picture to Burn" 1395000; "Tim McGraw" 1366000; "Should've Said No" 1255000, "I'm Only Me, When I'm With You" 674000.

Promocja[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy występ Swift z "Tim McGraw" odbył się 24 października 2006 w Good Morning America. Inne utwory z Taylor Swift były wykonywane w programach telewizyjnych, galach i festiwalach, takich jak Megan Mullally Show, New Show Faces, America's Got Talent, TRL, CMT Music Awards w 2008 i Academy of Country Music. Swift spędziła większość 2006 roku na promowaniu "Tim McGraw" i Taylor Swift w trasie radiowej. Taylor skomentowała to mówiąc "trasa radiowa dla większości artystów trwa sześć tygodni. Moja trwała sześć miesięcy. To dlatego, że chciałem tego. Chciałem poznać każdą jedną z osób, która mi pomaga." Swift również promował album wykonując jako support na trasach innych artystów country. Otworzyła dla Rascal Flatts w kilku terminach, od października 19 do 03 listopada 2006 trasę Me and My Gang Tour (2006–07) wykonując w sumie pięć piosenek z albumu. Otwierała również 20 show George Strait 2007 w Stanach Zjednoczonych i w wybranych terminach Brad Paisley's Bonfires & Amplifiers Tour (2007–08). W połowie 2007 Swift robiła za support na kilka dat dla Tim McGraw's i jego Faith Hill's Joint Tour i Soul2Soul II Tour (2006–07). Taylor ponownie otwierała show na Flatts Still Feels Good Tour w 2008 roku. Ponadto, Swift śpiewała sześć utworów z Taylor Swift na jej pierwszej trasie koncertowej Fearless Tour (2009-10).

Lista utworów[edytuj | edytuj kod]

Edycja standardowa[edytuj | edytuj kod]

Numer i tytuł ścieżki Autor Czas Ukryta wiadomość (dołączona do oryginalnej płyty) Inspiracja[1].
1. Tim McGraw Taylor Swift, Liz Rose 3:52 Live Like You Were Dying, Can't Tell Me Nothin "Ta piosenka wiele dla mnie znaczy, to dlatego chciałam, by była pierwszą na albumie. Na pomysł tej piosenki wpadłam na matematyce. Zaczęłam sobie podśpiewywać 'When you think Tim McGraw.' Koncepcja tej piosenki przyszła do mnie, ponieważ spotykałam się z chłopakiem, który się wyprowadził, co prowadziło do zakończenia tego związku. Więc zaczęłam myśleć o tym, co wiedziałam, że mogłoby mu o mnie przypomnieć. Pierwsza rzecz, jaka przyszła mi do głowy to moja ulubiona piosenka Tima McGrawa. Po szkole usiadłam przy pianinie i napisałam to z Liz Rose w piętnaście minut. Możliwe, że to najlepsze piętnaście minut mojego życia."
2. Picture to Burn Taylor Swift, Liz Rose 2:53 Spotykaj się z miłymi chłopcami "Zanim śpiewam tę piosenkę, zawsze próbuję wmówić publiczności, że naprawdę usiłuję być miłą osobą... ale jeśli złamiesz moje serce, zranisz moje uczucia, albo jesteś dla mnie naprawdę zły, to napiszę o tobie piosenkę. Haha. Ta piosenka jest idealnym przykładem."
3. Teardrops on My Guitar Taylor Swift, Liz Rose 3:33 Nigdy się nie dowie "Kiedyś byłam bardzo zauroczona w chłopaku, który codziennie siadał przy mnie i rozmawiał ze mną o...innej dziewczynie: jaka ona była piękna, jaka miła, mądra i idealna. A ja siedziałam tam i słuchałam, nigdy nie myślałam tego co mówiłam 'Oh, tak się cieszę.' To chyba dobry przykład tego jak wyrażam swoje uczucia w piosenkach, czasami w żaden inny sposób. I nigdy nie bałam się używać imion. Kocham tę piosenkę przez jej szczerość i prostotę. Do dnia dzisiejszego ciągle są razem, a on nic nie wie o tej piosence."
4. A Place in This World Taylor Swift, Robert Ellis Orrall, Angelo 3:19 Znalazłam je "Napisałam tę piosenkę kiedy miałam trzynaście lat i przeprowadziłam się do Nashville. Ciężkie były próby zrozumienia jak mam dotrzeć tam gdzie chcę dojść. Wiedziałam gdzie chciałam się znaleźć, ale po prostu nie wiedziałam jak się tam dostać. Bardzo cieszę się, że jest na tym albumie, ponieważ wreszcie czuję, że wszystko zrozumiałam."
5. Cold As You Taylor Swift, Liz Rose 3:59 Czas odpuścić "Napisałam tę piosenkę z Liz, i tekst do tej piosenki jest chyba najlepszy z tych, które dotąd napisałyśmy. Jest o tej chwili, w której uświadamiasz sobie, że ktoś nie jest w ogóle taki, jaki myślałaś, że jest, i że próbowałaś usprawiedliwiać osobę, która na to nie zasługuje. I że niektórzy ludzie po prostu nigdy cię nie pokochają. Byłyśmy na półmetku pisania kiedy zaczęłam śpiewać 'And now that I'm sitting here thinking it through, I've never been anywhere cold as you'."
6. The Outside Taylor Swift 3:27 Nie jesteś sam "To jedna z moich pierwszych piosenek i opowiada o tym, czemu w ogóle zaczęłam pisać piosenki. Wydarzyło się to gdy miałam dwanaście lat i byłam w szkole na uboczu. Byłam inna niż inne dzieciaki i nigdy nie wiedziałam czemu. Byłam wyższa i śpiewałam country w barach karaoke i na festiwalach podczas weekendów, kiedy dziewczyny urządzały pidżamowe imprezy. Były dni kiedy budziłam się z niewiedzą, czy ktoś dzisiaj się do mnie odezwie. Chyba każdy człowiek dochodzi do chwili w swoim życiu kiedy przechodzi przez wiele trudnych dni. Możesz się przez to załamać, albo możesz znaleźć sposoby, by o tym zapomnieć. Doszłam do konkluzji, że kiedy nie było przy mnie ludzi, muzyka była. Dziwnie jest myśleć, że moje życie byłoby inne gdybym była jednym z tych fajnych dzieciaków."
7. Tied Together With a Smile Taylor Swift, Liz Rose 4:08 Jesteś kochana "Jedna z moich przyjaciółek jest piękna. Bierze udział w konkursach piękności i zgarnia wszystkie nagrody. Dziewczyny chcą być nią, a chłopcy chcą być z nią. Napisałam tę piosenkę w dniu, w którym dowiedziałam się o jej problemie z odżywianiem. Zrobiło mi to mętlik w głowie i trudno było tę piosenkę napisać, bo to nie była kolejna smutna historyjka. To była rzeczywistość. Ta piosenka jest o dziewczynach, które znam i o skomplikowanych problemach, przez które przechodziły. Nigdy nie widziałam w tej piosence lektury. Pokazuje ona, że nie ważne przez co będą przechodzić moi przyjaciele, ja zawsze będę ich kochać."
8. Stay Beautiful Taylor Swift, Liz Rose 3:56 Shake N Bake "Po słuchaniu moich piosenek, wielu ludzi pyta mnie, 'Ilu chłopaków MIAŁAŚ?' A ja zawsze odpowiadam im, że większość moich piosenek pochodzi z obserwacji niż z doświadczenia. Innymi słowy, nie musisz z kimś być, żeby napisać o nim piosenkę. Tę piosenkę napisałam o chłopaku, z którym nigdy nie byłam! Wow, no nie? Haha. Ta piosenka jest o chłopaku, którego uznałam za słodkiego i z którym nigdy dużo nie rozmawiałam. Ale coś w nim zainspirowało tę piosenkę, kiedy tak go obserwowałam."
9. Should've Said No Taylor Swift 4:02 Sam, Sam, Sam, Sam, Sam "Jak to już jest w życiu ludzi, doszłam do wniosku, że przed każdym problemem, który sobie stwarzasz, przed każdym bałaganem, który musisz posprzątać, nadchodzi taki moment, w którym po prostu możesz powiedzieć nie. Tę piosenkę napisałam o chłopaku, który nigdy nie powinien był mnie zdradzić."
10. Mary's Song (Oh My My My) Taylor Swift, Liz Rose, Brian Maher 3:33 Czasami miłość jest wieczna "Napisałam tę piosenkę o parze, która mieszkała po sąsiedzku. Byli małżeństwem od wieków i pewnego wieczora przyszli do nas na kolację i byli bardzo słodcy. Mówili o tym jak się w sobie zakochali i wzięli ślub, i jak poznali się kiedy byli małymi dziećmi. Uznałam, że to bardzo słodkie, ponieważ możesz możesz iść do kiosku, w którym poczytasz tabloidy i zobaczysz kto z kim zrywa i kto kogo zdradza (albo po prostu możesz posłuchać moich piosenek, haha). Ale bardzo uspokoiło mnie to, że wszystko co wystarczy zrobić to udać się do domu i zapukać do sąsiednich drzwi, by znaleźć przykład wieczności."
11. Our Song Taylor Swift 3:22 Żyj i kochaj "Pewnego dnia usiadłam ze swoją gitarą i zaczęłam brzdąkać, czego efektem jest ta piosenka. Lubię pisać o tym jak muzyka działa na ludzi i fajnie było to napisać, ponieważ jest to o parze, która NIE ma piosenki. Lubię banjo, z którym nigdy nic nie wychodzi źle. Chciałam, żeby to była ostatnia piosenka na płycie, ponieważ w ostatniej linijce tekstu jest 'play it again'. Miałam nadzieję, że ludzie uznają to za znak, by znowu puścić album. Haha!"

Enhanced edition[edytuj | edytuj kod]

 1. "I'm Only Me When I'm With You" - 3:33
 2. "Invisible" - 3:23
 3. "A Perfectly Good Heart" - 3:40
 4. "Teardrops On My Guitar" (Pop Version) - 3:00

Bonus extras[edytuj | edytuj kod]

 1. "Tim McGraw" Enhanced Music Video - 3:51
 2. "Taylor's Grand Ole Opry Debut" Enhanced Video

Edycja Deluxe[edytuj | edytuj kod]

6 listopada 2007 album został zreedytowany. Dodano do niego kolejne piosenki, DVD i nową okładkę. Został wydany także na iTunes bez teledysków i rozmowy telefonicznej. Ta wersja jest już niedostępna.

CD[edytuj | edytuj kod]

 1. "Tim McGraw" - 3:54
 2. "Picture to Burn" - 2:57
 3. "Teardrops on My Guitar" (Radio Single Version) - 3:24
 4. "A Place in This World" (Swift, Robert Ellis Orrall, Angelo Petraglia) - 3:24
 5. "Cold as You" - 4:03
 6. "The Outside" (Swift) - 3:31
 7. "Tied Together with a Smile" - 4:13
 8. "Stay Beautiful" - 4:00
 9. "Should've Said No" (Swift) - 4:06
 10. "Mary's Song (Oh My My My)" (Swift, Rose, Brian Dean Maher) - 3:37
 11. "Our Song" (Radio Single Version) (Swift) - 3:24
 12. "I'm Only Me When I'm with You" (Swift, Robert Ellis Orrall, Petraglia) - 3:35
 13. "Invisible" (Swift, Robert Ellis Orrall) - 3:25
 14. "A Perfectly Good Heart" (Swift, Brett James, Troy Verges) - 3:42
 15. "Taylor's 1st Phone Call with Tim McGraw" - 4:43

DVD[edytuj | edytuj kod]

 1. "Tim McGraw" video – 4:00
 2. First Grand Ole Opry Performance of "Tim McGraw" – 2:57
 3. Yahoo! Music Performance & Interview feature of "Tim McGraw" (4:06)
 4. "Teardrops On My Guitar" video – 3:45
 5. "Teardrops On My Guitar" video Behind The Scenes – 4:16
 6. "Our Song" video – 3:30
 7. "Our Song" video Behind the Scenes – 11:30
 8. GAC Short Cuts Series "A Place in This World" – 21:40
 9. CMT's Unplugged video Performance of "Picture to Burn" – 3:14
 10. Taylor's Home Movie – 5:40
 11. Tim McGraw and Faith Hill performance (only available on versions purchased at Target retail stores)

28 marca 2008 obydwie edycje zostały zastąpione ekskluzywną edycją 2008, która zawiera piosenki z Deluxe Edition (bez rozmowy telefonicznej), i zawiera pop remix "Teardrops on My Guitar" oraz dwa teledyski "Tim McGraw" i "Teardrops on My Guitar".

Personel[edytuj | edytuj kod]

 • Bruce Bouton – Dobro
 • Mike Brignardello – Gitara basowa
 • Nick Buda – perkusja
 • Gary Burnette – Gitara elektryczna
 • Nathan Chapman – Gitara akustyczna, gitara elektryczna, banjo, perkusja, gitara basowa, B-3 organ, wokale w tle
 • Stephanie Chapman – wokale w tle
 • Eric Darken – Instrumenty perkusyjne
 • Dan Dugmore – steel guitar
 • Shannon Forest – perkusja
 • Rob Hajacos – skrzypce
 • Tony Harrell – Keyboard
 • Jeff Hyde – banjo
 • Andy Leftwich – skrzypce
 • Liana Manis – wokale w tle
 • Robert Ellis Orrall – wokale w tle
 • Lex Price – mandolina
 • Scotty Sanders – steel guitar, Dobro
 • Taylor Swift – główne wokale, wokale w tle, gitara akustyczna
 • Ilya Toshinsky – banjo, gitara akustyczna
 • Wanda Vick – skrzypce
 • John Willis – mandolina, wysokostrunowa gitara akustyczna, banjo

Przypisy

 1. Taylor Swift, dodatkowy tekst.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]