The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The Beast Within: A Gabriel Knight Mystery
Producent Sierra On-line
Wydawca Sierra On-line
Dystrybutor gra nie została oficjalnie wydana w Polsce
Seria gier Gabriel Knight
Projektant Jane Jensen
Scenarzysta Jane Jensen
Kompozytor Robert Holmes
Data wydania 1995
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Język język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma DOS, Macintosh, Windows
Nośniki płyta kompaktowa
Wymagania

PC: Intel 80486, 8 MB RAM, karta graficzna SVGA

Kontrolery klawiatura, myszka

The Beast Within: A Gabriel Knight Mysterykomputerowa gra przygodowa produkcji Sierra On-line, wydana w 1995 roku, będąca sequelem wydanej dwa lata wcześniej gry Gabriel Knight: Sins of the Fathers. W porównaniu do części pierwszej, zmieniono formę wizualną gry, rezygnując z tradycyjnej, dwuwymiarowej rysowanej scenerii, na rzecz technologii full motion video, zarówno w części grywalnej, jak i filmach w cut scenkach.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Scenariusz drugiej części serii łączy ze sobą dwie tajemnice - jedną związaną z morderstwem, którego ślady wskazują na wilkołaki, a drugą z postaciami Ludwika Bawarskiego i Ryszarda Wagnera, które początkowo niezależne, okazują się mieć ze sobą dużo wspólnego. Bohaterem głównym jest Gabriel Knight, który przeprowadził się do zamku swojego wujka w Bawarii, gdzie stara się w ciszy napisać powieść, ale na prośbę lokalnych mieszkańców zgadza się zająć sprawą wspomnianego morderstwa. W dalszej części gry dołącza do niego Grace Nakimura, jego asystentka znana z pierwszej części gry, a tropy prowadzą między innymi do Monachium, zamku Neuschwanstein czy zaginionej opery Ryszarda Wagnera.

Gra podzielona jest na sześć rozdziałów, w którym gracz kontroluje albo Gabriela, albo Grace (dopiero w finałowych scenach spotykają się, do tej pory prowadząc śledztwo niezależnie) w tradycyjnej metodzie wskaż i kliknij.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Gra miała być większa o co dwa rozdziały, gdzie gracz przenosił by się w przeszłość i kontrolował samego Ludwika Bawarskiego, ale ze względu na i tak sporą objętość (gry wydano na sześciu płytach CD), a także oszczędność budżetu z jednego całkowicie zrezygnowano, a dwa inne połączono w jeden[1].

W filmowaniu wzięli udział głównie nieznani aktorzy, a jednym z nich był Peter Lucas.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]