Układ krążenia (serial telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Układ krążenia
Gatunek

medyczno-obyczajowy

Kraj produkcji

Polska

Oryginalny język

polski

Liczba odcinków

7

Liczba serii

1

Produkcja
Reżyseria

Andrzej Titkow

Scenariusz

Aleksander Minkowski

Muzyka

Jan Kanty Pawluśkiewicz

Zdjęcia

Ryszard Jaworski, Zdzisław Kaczmarek

Scenografia

Artur Żołnierski, Michał Sulkiewicz

Czas trwania odcinka

74-81 min

Pierwsza emisja
Data premiery

26 listopada 1978

Lata emisji

1978

Status

zakończony

Układ krążenia – polski serial telewizyjny w reżyserii Andrzeja Titkowa, ukazujący m.in. nieprawidłowości w służbie zdrowia w latach 70. Polski Ludowej. Autorem scenariusza był Aleksander Minkowski.

Początkowo powstał film telewizyjny Wysoka góra, który wyemitowano 22 lipca 1977. Film został bardzo dobrze przyjęty, więc zrealizowano serial Układ krążenia, a Wysoka góra stała się jego pierwszym odcinkiem.

Pod koniec 1978, w czasie gdy serial był emitowany w telewizji, Wydawnictwa Radia i Telewizji wydały książkę Aleksandra Minkowskiego Układ krążenia, ilustrowaną kadrami (fotosami) z serialu.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Bohater serialu, wdowiec dr Bognar, zostaje niesłusznie posądzony o dokonanie eutanazji i pozbawiony prawa do wykonywania zawodu lekarza. Nie mogąc znieść bezczynności, na własną rękę prowadzi śledztwo. Trafia na trop, a poszukując winnego musi zmieniać miejsce pobytu. Pracuje jako pielęgniarz, higienista w technikum, nawet pomaga zielarce na wsi. Kolejno eliminuje podejrzanych, a przy okazji poznaje warunki, w jakich pracują lekarze poza takim szpitalem, w jakim on był dotychczas.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Zdjęcia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]