Jump to content

Wikipedysta:Karol007

From Wikipedia
Karol007 czyli ja:)
Tak wyglądam:) Na ten wygląd pracowałem od urodzenia :D – w sumie to się nie napracowałem :)
Karol007 był członkiem Komitetu Arbitrażowego polskojęzycznej Wikipedii.
Ten wikipedysta opiekuje się botem: KamikazeBot.
Karol007 jest przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Wikimedia Polska.
pl Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-2 This user is able to contribute with an intermediate level of English.
Wieża specjalności i zainteresowań
biol Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w biologii.
chem Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w chemii.
med Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w medycynie.
fiz Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w fizyce.
zoo Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w zoologii.
astro Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w astronomii.
kosmo Ten wikipedysta zna terminologię z zakresu kosmologii.
meteo Ten wikipedysta zna terminologię stosowaną w meteorologii.
{{ Ten użytkownik posiada wiedzę praktyczną jeżeli chodzi o tworzenie szablonów wiki
Wikiprojekty
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Chemia.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Nauki medyczne.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Astronomia.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Antropologia.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu genetyka i biologia molekularna.
Ten wikipedysta bierze udział w pracach GDJ.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Nowicjusz.
Ten wikipedysta jest uczestnikiem Projektu Infoboksy.
Wieża różności
irc Tego użytkownika możesz zastać na kanale IRC polskojęzycznej Wikipedii.
Ten wikipedysta kocha przyrodę, naukę i....
Ten użytkownik popiera zasadę blokowania wszelkich wikiwandali.
Ten użytkownik ma duże poczucie humoru i deklaruje chęć podzielenia się nim z innymi.
Karl występuje w [historii] meta stron w parze z TarLem i zachowuje się jak [Pat lub Mat].

Uwaga!!! Tekst na tej stronie jest nieencyklopedyczny zatem nie jest godny uwagi!!! :-)

Mam na imię Karol, urodziłem się 2 października 1987 roku. Mieszkam na obrzeżach Nowego Sącza. Do Wikipedystów dołączyłem o godz. 9:02 7 września 2006 roku. Będę edytował hasła z szeroko rozumianych nauk przyrodniczych, czyli: biologii, chemii oraz biochemii, nauk medycznych i biotechnologii. Od października 2006 roku jestem studentem biotechnologii na Uniwersytecie Śląskim:-) Oprócz tego jestem filatelistą, lubię czytać książki popularnonaukowe z wyżej wymienionych dziedzin ale nie gardzę również fizyką, astronomią i wiedzą ogólną. W wolnych chwilach słucham ciszy:) i opiekuję się licznymi roślinami doniczkowymi, które tworzą dość zwartą ścianę zieleni, skutecznie zacieniając mój pokój na podobieństwo dna lasu tropikalnego, choć niedawno była przecinka zatem efekt jest mniejszy:D. Z wiadomych względów interesuje mnie również taniec towarzyski:)[1]:). Nie lubię uczyć się języków obcych co przekłada się na ich nie najlepszą znajomość.

Całkiem niedawno (połowa 2010) zainteresowałem się również kilkoma/kilkunastoma projektami naukowymi, w których używam tego samego nika:

  • obliczenia rozproszone oparte na infrastrukturze BOINC – dołączyłem do ok. 24. projektów naukowych (z czasem liczba rośnie powoli), w których wykorzystywane są wolne zasoby sprzętowe komputerów udostępnianych przez wolontariuszy z całego świata. Na mojej liście są projekty z chemii, biologii, astronomii, astrofizyki, medycyny, i szeroko rozumianej biologi molekularnej i bioinformatyki (od modelowania komputerowego RNA i białek, poprzez badanie oddziaływań między makrocząsteczkami do porównywania sekwencji i wspieranie największych baz danych na świecie. Należą do nich między innymi takie projekty jak: ClimatePrediction.net, Cosmology@Home, Docking@Home, DrugDiscovery@Home, Einstein@home, LHC@home, MilkyWay@home, Orbit@home, POEM@Home, Rosetta@home, SETI@home, SIMAP, Spinhenge@home czy Yoyo@home oraz całe platformy, które rozsyłają próbki z następnych kilkunastu projektów takie jak World Community Grid czy Ibercivis;
  • rozwijając zainteresowanie astronomią i astrofizyką, w wolnych chwilach:
    • klasyfikuję galaktyki na podstawie ich typu (najczęściej opisywane w różnych opracowaniach cztery podstawowe typy galaktyk, to wierzchołek gigantycznej góry lodowej)
    • szukam planet pozasłonecznych (najczęściej)
    • robię parametryczny opis burz słonecznych tworząc nowoczesny system wczesnego ostrzegania mieszkańców Ziemi przed niebezpiecznymi strumieniami wysokoenergetycznego promieniowania (dopiero raczkuję w temacie)
    • szukam komet najczęściej z Grupy Kreutza bo tych jest najwięcej, są to obiekty które przelatują tuż przy fotosferze Słońca.

To wszystko jest możliwe dzięki udostępnianiu w domenie publicznej danych obserwacyjnych i astrofizycznych przez NASA z sondy kosmicznej Kepler, czy Kosmicznego Teleskopu Hubble'a oraz niemal w czasie rzeczywistym przez orbitalne obserwatorium słoneczne SOHO. Dzięki temu mogły powstać projekty otwartej nauki zebrane w zooniverse.org, które umożliwiają wspólną pracę zawodowych astronomów i amatorów, którzy razem odkrywają tajemnice Drogi Mlecznej i całego wszechświata.

Z największych projektów to niestety tyle, ale myślę, że na tym nie koniec!

Takie tam...

[edit | edit source]

Możecie powiedzieć, że zamiast poprawiać coś w Wikipedii marnuję cenny czas edytując tę stronę. Oczywiście macie rację, co więcej zgadzam się z Wami drodzy czytelnicy. Powodem takiego stanu rzeczy jest moje zafascynowanie nauką i wielka ciekawość świata. To co robię tak bardzo mnie cieszy, że muszę to gdzieś napisać i podzielić się tym z potencjalnymi czytelnikami tej strony. Może mój entuzjazm do nauki i chęć podzielenia się dotychczas zdobytą wiedzą, zachwyci kogoś kto przyłączy się do nas i będzie tak samo cieszył się pomagając zbierać ludzką wiedzę i ułatwiać dostęp do niej tym, którzy szukają informacji. Ponadto chciałbym zaapelować do wszystkich, że u progu XXI wieku, w obliczu wielkich zmian jakie czekają ludzkość i otaczającą nas przyrodę, musimy podejmować działania, dzięki którym możemy ocalić przyrodę i samych siebie!!! Pierwszym krokiem ku temu będzie zdobycie wiedzy, drugim – jej umiejętne wykorzystanie. Ja mogę Wam jedynie ułatwić zdobycie tej wiedzy natomiast Wy sami musicie podjąć decyzję czy chcecie wiedzieć więcej, czy zechcecie ją umiejętnie wykorzystać i czy pozwolicie na to, aby Wasze dzieci miały do Was żal za to, że mogliście coś zrobić a nie zrobiliście tego. Wszystko złe co wyrządzimy przyrodzie, powróci do nas. Pamiętajcie o tym!!!

  1. Obecnie brak czasu i warunków spowodował przerwanie mojego rozwoju w tym kierunku, ale może kiedyś wrócę do tego:-)

Poglądy i plany związane z Wikipedią

[edit | edit source]
Ja i moja gałązka:-) (Tarsius syrichta)

Moje poglądy w tym projekcie pokrywają się w znacznej części z poglądami jakie przedstawił prof. S. Czachorowski w swojej deklaracji.

Dodatkowo uważam, że "nikt nie twierdzi, że działania adminów są sprawiedliwie". Wyjaśniając to stwierdzenie, należy powiedzieć, że administratorzy nie działają jak jeden organizm, podobnie jak nie działa w ten sposób cała społeczność. Decyzje administracyjne nigdy nie będą sprawiedliwe względem siebie. Niektórzy umkną blokadzie, inny za to samo dostaną kilka tygodni, a jeśli to nie pierwsza blokada użytkownika i mamy do czynienia z recydywą, to długość blokady automatycznie jest większa. Przy okazji trzeba podkreślić, że blokady mają charakter ochronny, a nie karny, choć bywają karą w pewnych przypadkach. Trzeba też pamiętać, że działania administracyjne zwykle spotykają się z krytyką tego, kto im podlega. Osobiście nie widziałem przypadku, ani sam go nie doświadczyłem, by np. zablokowany za łamanie dobrych obyczajów i zasad projektu, sam dobrowolnie zgłosił się o wydłużenie nałożonej blokady.

Natomiast moja praca w tym projekcie będzie związana przede wszystkim z moją gałązką (patrz obok:-)). Mam wiele planów, do których między innymi należą:

  • plany zilustrowania cyklów biochemicznych
  • będę ujednolicał artykuły o związkach chemicznych szablonem nad którym pracowałem oczywiście z pomocą innych wikipedystów:)
  • stosowanie ostrych kryteriów dot. wiarygodności źródeł, weryfikowania informacji, bezwzględne przestrzeganie i egzekwowanie od innych użytkowników zasady neutralnego punktu widzenia
  • będę się opiekował artykułami o planetoidach i innych obiektach astronomicznych
  • chciałbym zadbać o strony pomocy dla nowicjuszy, aby dołączając do projektu, nie musieli błądzić po wikizakamarkach
  • chciałbym też podtrzymywać dobrą atmosferę pracy w projekcie, tak by cała społeczność mogła pracować w możliwie najprzyjemniejszej i najwydajniej
  • wreszcie, postaram się zadbać o wszystkie pozostałe artykuły z dziedzin wymienionych w wieży specjalności ponieważ to mnie interesuje i tym w szczególności się zajmę aby poprawiać jakość naszej Wikipedii i całego projektu!! Trzymajcie kciuki bo przede mną jak i innymi wikipedystami jest dużo pracy:)

Po kilku latach w projekcie, powyższą listę planów można by rozbudować do małej książki, dlatego nie widzę sensu pisania o tym. (20:39, 11 lis 2009 (CET)) Lekko uzupełnione Karol007dyskusja 03:45, 28 lis 2010 (CET)[reply]

Gwiazdki i gwiazdeczki...

[edit | edit source]

Sekcja powstała po prośbach Wikipedystów, którzy odznaczyli mnie pierwszymi wikigwiazdkami.

Moje przygody z Wikipedystami w matrixie

[edit | edit source]

"...I ja tam z gośćmi byłem, miód i wino piłem,..." :)


To nie jest artykuł w en‍cyklopedii. To jest osobista strona uż‍ytkownika Wi‍kipedii.

Poglądy i opinie wyrażone na tej stronie są prywatnym punktem widzenia autora.

Jeśli ta strona jest osadzona w serwisie innym niż Wi‍kipedia, jest tylko kopią, która może już być nieaktualna. Jej użytkownik jest związany z Wi‍kipedią i prawdopodobnie nie jest w żaden sposób związany z serwisem zawierającym kopię. Oryginał jego strony znajduje się pod adresem:

pl.wi‍kipedia.org/wiki/Wikipedysta:Karol007.