Przejdź do zawartości

Wikipedia:Poczekalnia/reanimacja

Skrót: WP:DNU:REA
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Poczekalnia

W tej części Poczekalni zgłaszamy wszystkie artykuły i biografie, które wymagają dopracowania. Jeżeli chcesz podyskutować na inne tematy, poszukaj odpowiedniej strony po prawej stronie. Wybierając link Zgłoszenia w Poczekalni, możesz obejrzeć wszystkie dyskusje na raz.
Zapoznaj się również z Regulaminem Poczekalni.




Zasady zgłaszania artykułów do reanimacji

Do tej części Poczekalni – w wyniku dyskusji, a następnie decyzji redaktora zamykającego – przenoszone są artykuły oraz biografie, które są encyklopedyczne lub mogą spełniać kryteria encyklopedyczności, ale ich jakość, stan uźródłowienia lub merytoryczność wymaga naprawy, rozbudowy czy też uzupełnienia treści.

  1. W tej części Poczekalni nie zgłaszamy bezpośrednio artykułów ani biografii, można to zrobić wyłącznie po minimum 7 dniowej dyskusji w pozostałych podstronach Poczekalni.
  2. Każde zgłoszenie artykułu lub biografii do sekcji „Reanimacja” będzie opatrzone podstawowymi punktami informującymi, jakie błędy i braki w artykule muszą zostać naprawione i uzupełnione.
  3. Zgłoszone artykuły lub biografie będą poddawane reanimacji, czyli: naprawie lub rozbudowie przez zadeklarowany/wyznaczony okres, w sumie nie więcej niż 90 dni. Po tym okresie, jeżeli artykuł/biografia nie doczeka się oczekiwanej naprawy, może być usunięty lub ponownie zgłoszony na odpowiednią podstronę Poczekalni w celu podjęcia ostatecznej decyzji.
  4. Jeżeli artykuł/biografia doczeka się oczekiwanej naprawy, pozostaje w przestrzeni głównej z dodanym odpowiednim szablonem na swojej stronie dyskusji.


Zgłoszenia w reanimacji

UWAGA: Dyskutujący podczas naprawy artykułu, łamiący zasady Wikietykiety, będą bezwarunkowo blokowani, a ich wypowiedzi wykreślane.


Załatwione

Artykuły, do których kształtu nie ma już wątpliwości oraz te, które zostały naprawione po zamieszczeniu na tej stronie, trafiają w celach informacyjnych na 24h do tej sekcji na osobną stronę, a następnie do archiwum.