Wikipedia:GLAMowy Miesiąc z Muzeum Narodowym w Krakowie

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Stowarzyszenie Wikimedia Polska oraz Muzeum Narodowe w Krakowie zapraszają do udziału w konkursie edycyjnym poświęconym Muzeum i jego kolekcji. Konkurs jest organizowany w ramach Wikiprojektu GLAM, który powstał w wyniku partnerstwa nawiązanego przez Stowarzyszenie i Muzeum. Jego celem jest upowszechnianie cyfrowych zasobów Muzeum oraz wiedzy o instytucji, jej kolekcji i artystach / artystkach związanych z MNK w Wikipedii i innych projektach Wikimedia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej współpracy i włączyć się w realizację Wikiprojektu, zapraszamy na jego stronę.

GLAM


Konkurs rozpocznie się już 30 lipca 2022, w dniu edytonu organizowanego w Muzeum Narodowym w Krakowie i potrwa do końca sierpnia. Uczestnicy będą wzbogacać zawartość polskojęzycznej Wikipedii o hasła dotyczące Muzeum Narodowego w Krakowie, jego zbiorów i ich artystów, rywalizując o atrakcyjne nagrody.

Jak możesz wziąć udział w akcji?

Noun Project revision icon 1067088 cc.svg

Popraw istniejący artykuł w Wikipedii

  • Jeśli artykuł jest zbyt krótki – dodaj dodatkowe informacje, opierając się na wiarygodnych źródłach. Pamiętaj, żeby na końcu dopisanego przez siebie zdania lub akapitu dodać przypis z informacją o źródle informacji.
  • Jeśli artykuł zawiera szablony problemowe (np. potrzebne źródło albo informujące o problemach z neutralnością lub stylem) pomóż rozwiązać ten problem poprzez dodanie przypisu, poprawki językowe lub merytoryczne.
  • Sprawdź język hasła, dopracuj ortografię i interpunkcję.

Noun Project quill icon 1182188 cc.svg

Napisz nowe hasło

Wybierz temat, na który chcesz pisać (tylko upewnij się, że jest encyklopedyczny!), zgromadź źródła i... zacznij pisać! To dość proste. Zerknij do naszej sekcji z materiałami do początkujących, jeśli to Twój wikidebiut.

Noun Project translation icon 24074 cc.svg

Przetłumacz hasło z innego języka

W innej wersji językowej jest już artykuł, który Ci się podoba, jest dobrze uźródłowiony, a może nawet został wyróżniony ze względu na jakość? Świetnie! Możesz go przetłumaczyć, pamiętaj tylko, żeby w opisie zmian przy zapisywaniu lub na stronie dyskusji tego hasła zaznaczyć, że jest to tłumaczenie.

Noun Project camera icon 308298 cc.svg

Ilustruj artykuły

  • Pamiętaj o zilustrowaniu artykułu odpowiednim zdjęciem z zasobów Wikimedia Commons. Najlepiej jeśli będzie to zdjęcie wysokiej jakości, pochodzące bezpośrednio ze strony Muzeum Narodowego w Krakowie zbiory.mnk.pl i jest odpowiednio opisane, tak jak tutaj.
  • Jeżeli w mediatece Wikimedia Commons nie ma odpowiedniej ilustracji bądź jest ona słabej jakości, zgłoś potrzebę załadowania takiego zdjęcia poprzez wypełnienie krótkiego formularza.